ما متعهد به استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه آموزش، دسترسی به محیط های یادگیری هوشمندتر برای حمایت از خلاقیت دانش آموزان و کاهش شکاف دیجیتالی هستیم.

همانطور که از نام آن مشخص است ، مدارس هوشمند از تجهیزات پیشرفته و فن آوری های هوشمند استفاده می کنند و بسیار متفاوت از مدارس سنتی هستند. الگوی تدریس و یادگیری امروز کاملاً از آنچه در گذشته چند سال پیش دیده می شود ، کاسته شده است. این دیگر “پیشرفت از طریق یادگیری” نیست ؛ بیشتر به سمت “یادگیری از طریق پیشرفت” تمایل دارد. به همین دلیل دانش آموزان به یک محیط یادگیری نیاز دارند که تعامل بیشتری داشته باشد و مدارس هوشمند مکان هایی هستند تا منابع لازم را در اختیار آنها قرار دهند.

هدف این است که دانش آموزان به صورت محلی مطالعه کنند اما در سطح جهانی یاد بگیرند.

هوشمند سازی مدرسه

برخی از مزایای شگفت انگیز در مدارس هوشمند :

  1. دسترسی آسان به اطلاعات

این شاید بزرگترین مزیت یک کلاس هوشمند باشد. دلیل این امر این است که در چنین کلاسهایی از ابزارهای زیادی استفاده می شود که دارای اتصال اینترنت مانند موبایل ، لپ تاپ و تبلت هستند.به لطف همه این دستگاه ها دسترسی به اطلاعات در اینترنت برای دانش آموزان آسان تر است.

اکنون ، دانش آموزان تمام اطلاعاتی را در مورد هر نوع موضوعی که نیاز دارند. اساساً در نوک انگشتان آنهاست. در واقع ، این کار برای معلمان نیز مفید است. به این ترتیب ، آنها می توانند در خارج از برنامه درسی نیز  به یادگیری بپردازند و آن ها را غنی تر خواهد نمود.

  1. از مزایای هوشمند سازی مدرسه یادداشت برداری روی یک رسانه دیجیتال

یکی از بزرگترین ویژگی های یک مدرسه هوشمند این است که دانش آموزان می توانند با استفاده از دستگاه های دیجیتال ، مانند استفاده از خودکار و برگه در سابق ، یادداشت های خود را بنویسند. به این ترتیب آنها می توانند مقدار قابل توجهی از زمان یادگیری خود را نیز ذخیره کنند. دیگر نیازی به حمل آن همه دفترهای سنگین و کتابهای درسی به کلاس نیست.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
هوشمند سازی بیمارستان

همچنین فناوری مانند Google Docs ارائه اسناد و سخنرانی ها را برای معلمان بسیار آسان کرده است. این راهکار می تواند تحصیل دانش آموزان را ارزشمندتر کند.

  1. درک بهتر مباحث از طریق ابزار دیجیتال

اگر دانش آموزان مباحث را به روش بهتری یاد بگیرند ، ایجاد یک کلاس هوشمند شرط بسیار بهتر برای همان کلاس می باشد. در جلسات یادگیری در این کلاسها معمولاً از وسایل کمکی بصری استفاده می شود. این موارد شامل ارائه پاورپوینت ، اسناد word ، جلسات صوتی و نمایش فیلم می باشد که به چند مورد اشاره می شود. آنها نقش اصلی را در انتقال دروس به طریقی که بسیار قابل درک تر است دارند. در بعضی مواقع ، یک تصویر ساده به اندازه کافی جایگزین هزاران کلمه است.

  1. یک گزینه عالی برای دانش آموزان غایب

یک نکته در کلاسهای هوشمند این است که همه دروس همیشه در حال ضبط هستند. این بدان معناست که حتی اگر چند جلسه را از دست بدهید ،هیچ احساس بدی بهتون دست نخواهد داد . این امر به این دلیل است که در صورت نیاز ، همیشه ضبط های ویدئویی انجام می شود. در صورت بروز هرگونه تردید در همین مورد ، می توانید فیلم ها را مرور کرده و همچنین به معلمان ایمیل بزنید. در یک کلاس سنتی ، دانش آموزان همیشه به سختی می توانند تمام اطلاعاتی را که معلم در اختیار آنها قرار می دهد ، کپی کنند.

  1. هوشمند سازی مدرسه و یادگیری به روشی پویا

همه ما میدانیم که همه دانش آموزان در یک کلاس قدرت یکسانی در درک مسائل ندارند. یادگیری برای دانش آموزان ضعیف در کلاسهای سنتی سخت است. اما ، کلاس های هوشمند – با داشتن پویایی مانند آنها – یادگیری را برای دانشجویان راحت تر کرده اند. لازم است که از مفاهیم جلوه های بصری که در این کلاس ها استفاده می شود ، یاد شود. این تأثیرات کل درس را واضح تر می کند و این به ویژه برای این دانش آموزان ضعیف مفید است.

  1. هوشمند سازی مدرسه و ایجاد یک محیط آموزشی که تعاملی باشد

ابزارهای دیجیتالی اکنون جزئی جدایی ناپذیر از کلاس های هوشمند هستند. به همین دلیل است که می توان فضای آموزش در اینجا را به معنای واقعی تعاملی نامید. این یکی از وظایف مشخص دانش آموزان و معلمان است. این نوع یادگیری باعث شفافیت بیشتر روند کار می شود. این امر تعامل بین دانش آموزان و معلمان را نیز به طرز قابل توجهی بهبود می بخشد. همچنین باعث بهبود پیوند بین این افراد نیز می شود. دلیل این امر آن است که آنها با کمک ایمیل و پیام قادر به برقراری ارتباط در خارج از مدرسه هستند.

  1. کاغذ با ابزارهای دیجیتالی جایگزین می شود

دانشجویان هر ساله از تعداد زیادی کاغذ برای یادداشت برداری استفاده می کنند. این روزها تأکید زیادی بر حفاظت از محیط زیست شده است و این دلیل آن است که بیشتر مشاغل نیز به سمت استفاده نکردن ازکاغذ می روند. در حقیقت ، با تسهیل یادداشت برداری در ابزارهای دیجیتال ، اکنون می توان به نوعی محیط زیست را نجات داد. آنها در حال ایجاد روشی برای جایگزینی استفاده و هدر رفتن کاغذ هستند. در چنین مفهومی جایی برای کپی و چاپ وجود ندارد و این به کاهش اثر کربن نیز کمک می کند.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
بهره وری انرژی در خانه هوشمند

        8- نگهداری آنها آسان است

در کلاس های سنتی ، دانش آموزان هر ساله باید هزینه های زیادی را صرف خرید اقلام آموزشی لازم مانند کتاب و خودکار کنند . حتی با افزایش آنها این هزینه ها نیز افزایش می یابد. با این حال ، با هوشمند سازی مدرسه ، چنین هزینه هایی را می توان در حداقل ممکن نگه داشت. در این کلاس ها ، تنها کاری که شما باید در این زمینه انجام دهید این است که در سال اول یکبار سرمایه گذاری کنید و ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده را بخرید.

نتیجه گیری هوشمند سازی مدرسه

با کمک فناوری موجود در این کلاسهای هوشمند ، دانش آموزان در واقع این فرصت را دارند که از متخصصان موضوعات مختلف یاد بگیرند. این یک تسهیلات است که در کلاسهای درس سنتی که همان معلمانی هستند که از موضوعات مختلفی مراقبت می کنند وجود ندارد و این چیزی است که اصلاً تغییر نمی کند. جدا از همه اینها ، کلاسهای هوشمند فرصتهای یادگیری بیشتری را برای دانش آموزان فراهم می کند ، فرایند یادگیری را پر از سرگرمی می کند ، به آنها کمک می کند فن آوری جدید را یاد بگیرند ، به آنها امکان همکاری با دیگران و یادگیری را می دهد و نمرات آنها نیز بهبود می یابد.

آماده توسعه سیستم مدیریت مدارس هوشمند هستید ؟