پیدا کردن یک مکان برای پارک خودرو برای بسیاری از مردم در سراسر جهان به یک عادت روزمره تبدیل شده است. این کار معمولاً یک فرآیند وقت گیر و ناامیدکننده است که بسیاری از شهروندان باید آن را طی کنند. علاوه بر این مشکل روزمره، تأثیر زیادی نیز در آلودگی کره زمین دارد. پس از پی بردن به مشکلات مختلفی که از جستجوی پارکینگ ناشی میشود، فقط یک سوال باقی می ماند. چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟ جواب پارکینگ هوشمند است ، اما هوشمند سازی پارکینگ چیست؟

تعریف پارکینگ هوشمند – هوشمند سازی پارکینگ

بطور خلاصه، پارکینگ هوشمند یک راه حل پارک است که شامل سنسورهای پارکینگ هوشمند، دوربینها یا حسگرهای شمارش در زمین است. این دستگاهها معمولاً در نقاط پارکینگ یا در کنار آنها قرار میگیرند. تا آزاد یا اشغال بودن جای پارک را تشخیص دهند. اینکار از طریق جمع آوری اطلاعات در زمان واقعی اتفاق میافتد. سپس داده ها به یک برنامه کاربردی موبایل پارکینگ یا وبسایت منتقل می شوند. که دسترسی را به کاربران خود اطلاع میدهد.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
هوشمند سازی هتل

برخی از شرکت ها همچنین اطلاعات درون برنامه ای دیگری مانند قیمت پارکینگ و مکان را نیز ارائه می دهند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا در هر گزینه پارکینگ که در دسترس شما است ، جستجو کنید.

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی پارکینگ – شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن

پارکینگ هوشمند و حسگرهای پارکینگ هوشمند را میتوان بخشی از شهرهای هوشمند دانست. این شهرهای هوشمند شهرهایی هستند که توسط زیرساخت IT هدایت می شوند. و با استفاده از این زیرساخت ها، شهرها می توانند کیفیت زندگی را افزایش بدهند. و توسعه اقتصادی ساکنان آن را بهبود بخشند. تبدیل شدن به یک شهر هوشمند میتواند روش خوبی برای جمع آوری داده های تاریخی به روشی نسبتاً آسان باشد.

با جمع آوری این داده ها، شهرها می توانند نحوه بهینه سازی فرآیندها مانند پارکینگ را تجزیه و تحلیل کنند.

در نتیجه استفاده از پارکینگ هوشمند ، افرادی که به دنبال یافتن یک مکان پارک هستند.آن را به کارآمدترین شکل ممکن پیدا می کنند و شرکتها یا شهرداری ها می توانند مناطق پارک خود را بهینه کنند. همچنین باعث می شود شهرها بیشتر قابل سکونت ، امنیت و ازدحام بیشتری باشند.

مزایای پارکینگ هوشمند برای رانندگان

بهینه سازی تجربه رانندگی با هوشمند سازی پارکینگ: استفاده از سیستم پارکینگ هوشمند موجب صرفه جویی در وقت زیادی برای رانندگان می شود زیرا آنها می دانند کجا یک جای پارک خالی پیدا کنند. مدت زمانی که شما در جستجوی پارکینگ می گذرانید به حداقل می رسد. با استفاده از فناوری پارکینگ هوشمند در حسگرهای پارکینگ هوشمند ، بدون نیاز به گشت و گذار در خیابان ها ، می توانید مکان پارک مورد نظر خود را پیدا کنید.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
هوشمند سازی بیمارستان

مزایای پارکینگ هوشمند برای شهرها

آلودگی کمتر با هوشمند سازی پارکینگ : پارکینگ هوشمند به یک محیط تمیزتر کمک می کند. کاهش زمان لازم برای یافتن مکان پارک باعث کاهش مصرف سوخت هنگام جستجوی پارکینگ می شود. این امر باعث می شود روند یافتن محل پارک به کاهش آلودگی کمک کند، که برای همه مفید است.

از فضایی که شهرداری در نظر گرفته است با کارآیی بیشتری استفاده خواهد شد: از آنجا که سنسورهای پارکینگ هوشمند داده های زنده را انتقال می دهند. رانندگان یک دید واقعی در مورد محل اشغال جای پارک دارند. این بدان معنی است که نقاط آزاد می توانند سریعتر پر شوند ، که این باعث کاهش زمان خالی شدن محل پارک می شود.

ایمنی در هوشمند سازی پارکینگ: استفاده از سنسورهای پارکینگ هوشمند می تواند ایمنی را در داخل شهرها بهینه کند. به عنوان مثال ، در نتیجه قرار دادن سنسورهای زمینی در محل های پارک ، افراد به اندازه زمانی که به دنبال مکان های پارک هستند دچار استرس نخواهند شد. از آنجا که این افراد می دانند به کجا می روند ، می توانند به سادگی به محل پارک خود بروند و در این مورد استرسی نخواهند داشت.

تجزیه و تحلیل پارکینگ در زمان واقعی: شهرها با استفاده از حسگرهای پارکینگ هوشمند در محلهای پارک ، هوشمند میشوند. این بدان معنی است که شما بعنوان یک شهر میتوانید داده های تاریخی ذخیره شده را مشاهده کنید و میتوانید براساس داده های سنسور پارک تصمیم گیری و پیش بینی داده ها را انجام دهید.

به طور کلی ، راه حل های پارکینگ هوشمند ، مانند سنسورها ، به شهرداری ها و شرکت ها این فرصت را می دهند تا پارکینگ را به روشی روان و کارآمد تبدیل کنند (هوشمند سازی پارکینگ). بعلاوه ، اینکار باعث صرفه جویی در وقت ، هزینه و صرفه جویی برای راننده نیز می شود که ممکن است در هنگام پیدا کردن محل پارک برای فرد ایجاد شود.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
هوشمند سازی ساختمان

شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن، با در اختیار داشتن تجهیزات و تکنولوژی روز و افراد متخصص و کارآزموده، آماده ارائه مشاوره و خدمات جهت هوشمند سازی پارکینگ می باشد.