نصاب دزدگیر منزل

یکی از مهارت هایی که این روزها با گسترش نیاز به انواع سیستم های دزدگیر، به شدت مورد توجه قرار گرفته است، نصب دزدگیر می باشد. دزدگیرها انواع مختلفی دارند که با توجه به کیفیت برند تولید کننده، قابلیت هایی که دارند، تجهیزاتی که در آنها به کار برده شده و … دسته بندی می شوند. اما همه آنها برای کارکردن درست به نصابی حرفه ای نیاز دارند تا بتواند شما را از عملکرد صحیح آن مطمئن سازد. نصاب دزدگیر منزل و اماکن باید فردی مورد اطمینان باشد که به طور کامل از سیستم های ضد سرقت آگاهی داشته و به کامل ترین و سریع ترین شکل ممکن آن را برای شما نصب کند. نصب درست و اصولی دزدگیر ها می تواند ضمانتی بر هشدارهای به موقع این دستگاه و عملکرد مناسب آن باشد.

اجرت نصب و راه اندازی دزدگیر منزل

اجرت نصب سنسورها

همه چیز درباره نصاب دزدگیر منزل

آیا تاکنون برای حفاظت از اموال خود چاره ای اندیشیده اید؟ آیا با چگونگی کار دزدگیرهای امنیتی آشنایی دارید؟ آیا می دانید نصب دوربین باید توسط متخصص ماهر در زمینه مربوطه صورت گیرد؟

همانطور که می دانید امروزه مسئله حفاظت و تامین امنیت از مهم ترین مسائلی است که همه افراد به آن توجه دارند. چرا که تنها با تامین امنیت می توان آرامش و دوری از دغدغه های فکری را برای افراد به ارمغان آورد. در همین رابطه یکی از وسایلی که می توان از آن برای حفظ امنیت در هر جایی استفاده کرد، دزدگیر های مختلف می باشد که دارای انواع گوناگون بوده و هر کدام کارایی خاص خود را دارند. اگر چه می توان گفت تمامی آن ها وظیفه آگاه سازی افراد از وقوع اتفاقات غیر عادی را بر عهده دارند.

همچنین فراموش نکنید که اگر دزدگیر منزل خریداری کردید، باید نصب آن را به افراد نصاب دزدگیر منازل که از مهارت بالایی برخوردار هستند، بسپارید. چرا که در صورت بروز مشکل این افراد با ضمانت به حل آن می پردازند. در این مطلب قصد داریم شما را با دزدگیر منازل و ویژگی های نصاب آن آشنا نماییم تا اگر برای حفاظت از منزل خود به دنبال وسیله ای با کیفیت و پرکاربرد هستید از آن غافل نشوید.

دزدگیر منزل چیست؟

دزدگیر منزل که به آن سیستم اعلام سرقت تلفنی نیز گفته می شود، یکی از پرکاربردترین تجهیزات امنیتی است که در نوع خود بی نظیر می باشد. این دزدگیر به همراه یک دوربین مداربسته سیستم امنیتی کاملی را تشکیل می دهند که می توانید از آن به راحتی برای خانه و محل زندگی خود استفاده کنید.

از مهم ترین ویژگی های این دستگاه می توان جلوگیری از ورود غیر قانونی افراد، سنسور تشخیص حرارت و آتش را نام برد که با به کار بردن سنسورهای تشخیصی که بر روی دزدگیرها نصب می شود، شما را از وقوع حوادث غیر عادی باخبر می سازد.

نصاب دزدگیر منازل کیست؟

همانطور که میدانید هر شغل در پی هدفی بوجود آمده است. از این رو کسی که شغل نصاب دزدگیر منزل را انتخاب می کند، هدف او حفظ امنیت مال و جان مردم است که با گذراندن دوره های آموزشی مختلف به توانایی لازم می رسد.

فرآیند نصب دزدگیر توسط نصاب دزدگیر منزل

همواره هنگامی که نصاب دزدگیر منزل به محلی جهت نصب دزدگیر اعزام می شود، اقدامات زیر را انجام خواهد داد:

 • خرید پک دزدگیر مناسب
 • جاسنجی چشمی ها، پنل و کابل کشی
 • نصب پنل مرکزی و چشم ها
 • چک کردن اتصالات
 • راه اندازی سیستم

اجزای تشکیل دهنده دزدگیر منزل

همانطور که می دانید دزدگیرهای منزل انواع مختلفی دارد و برخی اجزا در آن به منظور عملکرد صحیح واجب و برخی برای کمک به ارتقای امنیت اختیاری می باشند.

در ادامه قصد داریم به معرفی اجزای اصلی و فرعی دزدگیر منزل بپردازیم. از این رو بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ساز و کار این وسیله آشنا شوید.

سیستم مرکزی

به جرات می توان گفت که بخش اصلی و مهم دزدگیر منزل، سیستم مرکزی آن است که عملکردی همانند مغز برای دستگاه دارد. این سیستم وظیفه کنترل سایر اجزا دستگاه را داشته و با دریافت سیگنال های سنسور دزدگیر فرمان های از پیش تعیین شده را اجرایی می کند.

 از این رو اگر یکی از سنسورها، سیگنالی غیر عادی به سیستم مرکزی ارسال کند، سیستم فرمان آژیر و یا هر فرمان دیگری که از قبل تعیین شده باشد را اجرا می کند و اینگونه شما را از اتفاقات غیر عادی آگاه می سازد. جالب است بدانید که عموما این سیستم از طریق تلفن همراه و یا تلفن ثابت که به آن متصل شده است، افراد را باخبر می سازد.

آژیر صوتی

آژیر صوتی یکی دیگر از اجزا دزدگیرهای منزل است که وظیفه اعلان خطر را به عهده دارد که عملکرد آن موجب ترس سارق نیز می شود. نحوه عملکرد آژیر بدین صورت است که ابتدا فرمان سیستم مرکزی را دریافت کرده و سپس آن را به هشدار صوتی تبدیل می کند. توجه داشته باشید که آژیرها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای فضای خاصی طراحی شده اند.

هشدار دهنده های نوری

آژیرهای نوری یا همان هشدار دهنده های نوری با عملکرد خود که به صورت چشمک زن است، با ساطع کردن نوری قابل توجه به اعلان خطر و جلب توجه افراد می پردازد. این آژیرها در مواقع وقوع حوادث غیر عادی فرمان را از سیستم مرکزی دریافت کرده و آن را تبدیل به هشدارهای نوری می کند.

صفحه کلید

اصولا روی تمامی سیستم های مرکزی دزدگیرهای منزل، یک صفحه کلید قرار دارد که به منظور وارد نمودن کد فعال سازی سیستم از آن استفاده می کنند. در این خصوص توجه داشته باشید که گاهی ممکن است فعالسازی از طریق ریموت های کنترل دار متصل به دستگاه انجام شود که در ادامه به نحوه عملکرد آن نیز خواهیم پرداخت.

ریموت

در سری های جدید از دزدگیرهای منزل، ریموتی روی آن تعبیه شده است که به منظور کنترل دستگاه از راه دور استفاده می شود. از این رو هنگامی که قصد فعال و یا غیر فعال کردن دستگاه را دارید، می توانید تنها با استفاده از ریموت کار خود را سریع تر و راحت تر انجام دهید. یکی از مزایای این وسیله آن است که در هنگام وقوع خطر می توان به راحتی دستگاه را با ریموت فعال کرد.

پدال اضطراری

پدال اضطراری نیز از دیگر اجزا دزدگیرهای منزل است که بیشتر در صرافی ها، طلا فروشی ها و بانک ها استفاده می شود. چرا که گاهی ممکن است عملکرد سیستم دزدگیر غیر فعال شده ولی در همان زمان موقعیتی اضطراری بوجود آید که شما می توانید به راحتی با فشردن پدال و یا شاسی اضطراری به صورت دستی خطر را اعلام نمایید.

تلفن اضطراری اتوماتیک

همواره در کنار سیستم های مرکزی دزدگیرهای منزل دستگاهی به نام تلفن اضطراری اتوماتیک قرار می گیرد که در هنگام وقوع مشکل از طریق شماره های از پیش تعیین شده مانند شماره مالک و یا پلیس، آن ها را از وقوع دزدی با خبر می سازد. نحوه کار این دستگاه بدین صورت است که در صورت دریافت فرمان خطر، سیستم مرکزی به صورت اتوماتیک شماره های پیش فرض را شماره گیری کرده و سپس پیغامی ضبط شده را پخش می کند.

سنسورها

به طور کلی سنسورها انواع متفاوتی دارند که برخی از آن ها به صورت پیش فرض روی دستگاه دزدگیر تعبیه خواهد شد. ولی برخی دیگر در صورت درخواست شما روی دستگاه قرار داده می شود که طبعا شما می بایست هزینه های بیشتری را برای نصب آن ها بپردازید.

انواع سنسورها عبارتند از:

 • سنسور ورود
 • سنسور حرارتی
 • سنسور دود و گاز
 • سنسور شکست و تخریب
 • سنسور حرکتی
 • و…

نصاب دزدگیر منزل چه آموزش هایی دیده است؟

امروزه آموزش نصب دوره های دزدگیر منزل یکی از بهترین کلاس ها برای کسانی است که قصد ورود به بازار کار این رشته و کسب درآمد را دارند. زیرا اکنون بازار خرید دزدگیرهای منزل بسیار داغ است و اکثر افراد آن را برای حفظ امنیت خود تهیه می کنند.

از جمله آموزش هایی که به این افراد در آموزشگاه های مجهز به صورت عملی داده می شود، عبارت است از: مراحل نصب دزدگیر منزل، نحوه سیم کشی دزدگیر منزل، سیستم های ضد سرقت و چگونگی کار با آن ها ، دزدگیرهای معمولی، زون بندی، رله کردن و نصب دزدگیر با تلفن کننده های سیم کارتی، شهری و….

نحوه عملکرد دزدگیر منزل

همانطور که می دانید منبع تغذیه دزدگیر منزل، برق است که از طریق برق شهری و باتری های شارژی تامین می شود. جالب است بدانید که هر یک از دزدگیرهای برقی و شارژی مزایا و معایبی دارند. از جمله اینکه دزدگیر برقی با قطع شدن برق دچار اختلال شده و سیم کشی آن در هنگام اجرا دشوار و پر هزینه می باشد. دزدگیر شارژی نیز از آن جا که نیاز به شارژ مداوم دارد، باید دائما از نظر شارژ چک شود تا عملکرد مناسبی داشته باشد.

با توجه به آن که تمام اجزای دزدگیر به سیستم مرکزی متصل است، سیستم مرکزی نقش مغز متفکر دزدگیر را ایفا کرده و با متصل شدن به گوشی از طریق آن کنترل می شود. متصل شدن سیستم مرکزی به موبایل موجب فعال و غیر فعال کردن آن از راه دور می شود.

بازار کار نصاب دزدگیر منزل

از آن جایی که در کشور ما نصب دزدگیر نیاز به مجوز خاصی ندارد، بنابراین می توان تنها با آموزش مواردی از جمله دوره مقدماتی برق ساختمان و برق صنعتی، آموزش و معرفی اجزا سیستم سرقت، آموزش و معرفی پنل مرکزی دزدگیر منزل، آموزش و معرفی ترمینالSIR  و نحوه عملکرد آن، آموزش نحوه LERN کردن چشمی بیسیم به پنل دزدگیر منزل، آموزش نحوه LERN  کردن ریموت کنترل، آموزش انواع پدال و شستی و نحوه نصب آن، آموزش و معرفی انواع تلفن کننده ها و… به راحتی وارد بازار کار شد.

همچنین با توجه به آن که مسئله امنیت یک موضوع مهم برای تمامی افراد است، از این رو مردم استقبال بی نظیری از این سیستم های امنیتی دارند. بنابراین وارد شدن در این حرفه می تواند آینده مالی روشنی را برای فرد تضمین کند.

هزینه نصب و تعمیر دزدگیر منزل چقدر است؟

از آنجایی که تکنولوژی هر کدام از دزدگیرهای منزل با یکدیگر متفاوت است، بنابراین هزینه نصب و تعمیر دزدگیرها نیز متنوع می باشد. برای نصب و تعمیر دزدگیر منزل باید این را در نظر داشته باشید که هر کدام از افزونه های دستگاه دزدگیر مبلغی جداگانه دارد که علاوه بر قیمت دزدگیر خالص قیمت این افزونه ها بر آن ها اضافه می شود.

 هزینه نصب هریک از سنسورهای اضافه که به دستگاه متصل شوند، حدود ۵۰ هزار تومان بوده که هزینه آن به هزینه اصلی دزدگیر منزل اضافه می شود. همچنین هزینه و دستمزد نصاب دزدگیر نیز متفاوت می باشد که باید آن را در نظر داشته باشید. ریموت، پدال اضطراری، تلفن کننده و … همگی افزونه هایی هستند که شما در صورت نیاز می توانید به دستگاه دزدگیر منزل اضافه نمایید.

نکات مهم نصب سنسورها

پنل اصلی دزدگیر منزل، هسته اصلی و کنترل کننده سیستم است که وظیفه آن اطلاع رسانی و هماهنگی بین قسمت های دزدگیر مانند سنسورها و آژیرها می باشد. پنل اصلی را می توان به صورت مخفیانه نصب کرد. مخفی کردن پنل اصلی به این دلیل بهتر است که می تواند زمان سارق را تلف کرده تا مالک بتواند در محل حضور پیدا کند.

بهترین مکان برای نصب پنل، مکان نزدیک به برق مستقیم است. چرا که برای تامین برق و اطلاعات ارسالی از چشمی ها به پنل باید یک جفت سیم به پنل کشیده شود. همچنین برای نصب دزدگیر منزل دارای سیم، باید مکانی را انتخاب کنید که بتوانید از سنسورها و آژیر تا پنل مرکزی را سیم کشی نمایید. پنل دزدگیر منزل را می توان با پیچ و رول پلاک به دیوار مانند تابلو نصب نمایید. چرا که پنل فوق از نکات بسیار مهمی برخوردار است که می بایست رعایت گردد.

در هنگام نصب دزدگیرهای سیمی باید توجه داشته باشید که نوع سیم کشی و جهت دهی به مسیرهای ارتباطی بین سنسورها و پنل از نکات بسیار مهمی است که باید آنها را مدنظر قرار داد. محل نصب پنل اصلی دزدگیرهای بی سیم نیز باید نزدیک به پریز برق باشد و در جایی قرار گیرد که آنتن دهی آن برای ارتباط سنسورها و آژیر مناسب باشد.

نصب پنل اصلی دزدگیر در جایی مانند کابینت و کمد چوبی احتمال اینکه سیگنال سنسورها به پنل نرسد و سیگنال بیسیم مختل شود را زیاد می کند. سنسور را نباید در نزدیک و یا مقابل سیستم های گرمایشی قرار داد. همچنین از نصب سنسور در مکان هایی که نور مستقیم خورشید قرار دارد، جدا خودداری نمایید. دقت داشته باشید که سنسور باید در ارتفاع و زاویه دید مناسبی قرار بگیرد.

چرا باید نصب دزدگیر منزل خود را به متخصصین شرکت کارن بسپاریم؟

 • ثبت سفارش تعمیر و نصب دزدگیر منزل در شرکت کارن به صورت رایگان می باشد.
 • متخصصین شرکت کارن همواره در کنار شما هستند تا مشکلات شما را در تمامی زمینه ها پیگیری نمایند.
 • راه های ارتباطی با متخصصین شرکت کارن بسیار فراوان است و شما می توانید از طریق تلفن، سایت، اپلیکیشن و … به ثبت سفارش خود بپردازید.
 • تمامی متخصصین شرکت کارن از افراد مجرب و مورد اطمینان هستند که پیش از عضویت تایید صلاحیت می شوند.
 • تمامی فرآیند ثبت سفارش تا زمانی که اولین متخصص پیشنهاد شما را به ثبت برساند، معمولا کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد.

سخن پایانی

در پایان اینکه نصب دزدگیر منزل یکی از ملزومات امنیت و حفاظت از منزل شما می باشد که می توانید نصب آن را به متخصصین شرکت کارن بسپارید. همچنین پیش از نصب دزدگیر می توانید مشاوره های کامل در تمامی زمینه ها از متخصصین شرکت کارن بگیرید تا برای نصب بهترین دزدگیر متناسب با محل، شما را راهنمایی کنند.

 • طرز کار چشمی دزدگیر اماکن و منزل

طرز کار چشمی دزدگیر اماکن و منزل

12ام تیر, 1401|بدون دیدگاه

طرز کار چشمی دزدگیر اماکن و منازل چگونه است؟ در دزدگیرها برای اینکه ورودهای غیرمجاز تشخیص داده شوند، مدل‌های گوناگون چشمی دزدگیر مورد استفاده قرار می‌گیرند. چشمی‌های دزدگیر اماکن و منازل سنسورهای الکترونیک، ساختار و [...]

 • بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

10ام تیر, 1401|بدون دیدگاه

بهترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل امروزه با توجه به افزایش سرقت از اماکن و منازل، تمامی مردم به فکر افزایش امنیت محل زندگی و کار خود هستند. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توان برای [...]

 • نحوه عملکرد سنسور دزدگیر منزل و اماکن

نحوه عملکرد سنسور دزدگیر منزل و اماکن

8ام تیر, 1401|بدون دیدگاه

عملکرد سنسور دزدگیر منزل و اماکن امروزه دزدگیر‌های بکار رفته در منازل و اماکن، برای تشخیص ورود‌های غیرمجاز، از انواع سنسور استفاده می‌کنند. ممکن است بپرسید که سنسور چیست و چگونه عمل می‌کند؟ سنسور، یکی [...]

 • مزایا و معایب دزدگیر

مزایا و معایب دزدگیر منزل که به شما نمی گویند؟

6ام تیر, 1401|بدون دیدگاه

مزایا و معایب دزدگیر منزل از گذشته تاکنون برقراری امنیت خانه و خانواده از دغدغه‌های اصلی افراد به شمار می‌رود. در گذشته بیشتر از وسایلی مانند قفل و کلید برای جلوگیری از سرقت استفاده می‌شد، [...]

 • بهترین دزدگیر های خارجی و ایرانی

معرفی و مقایسه انواع دزدگیر اماکن ایرانی و خارجی

4ام تیر, 1401|بدون دیدگاه

معرفی انواع دزدگیر اماکن ایرانی و خارجی با پیشرفت تکنولوژی و ادغام آن­ها با صنعت برای ارتقای امنیت خانه­ها و اماکن، نتایج بسیار مطلوبی به دست آمد. یکی از مهم‌ترین نتایج این ادغام که در [...]

سوالات متداول درباره نصاب دزدگیر منزل

دزدگیر منزل چیست؟

دزدگیر منزل که به آن سیستم اعلام سرقت تلفنی نیز گفته می شود، یکی از پرکاربردترین تجهیزات امنیتی است که در نوع خود بی نظیر می باشد. این دزدگیر به همراه یک دوربین مداربسته سیستم امنیتی کاملی را تشکیل می دهند که می توانید از آن به راحتی برای خانه و محل زندگی خود استفاده کنید.

از مهم ترین ویژگی های این دستگاه می توان جلوگیری از ورود غیر قانونی افراد، سنسور تشخیص حرارت و آتش را نام برد که با به کار بردن سنسورهای تشخیصی که بر روی دزدگیرها نصب می شود، شما را از وقوع حوادث غیر عادی باخبر می سازد.

هزینه نصب و تعمیر دزدگیر منزل چقدر است؟

از آنجایی که تکنولوژی هر کدام از دزدگیرهای منزل با یکدیگر متفاوت است، بنابراین هزینه نصب و تعمیر دزدگیرها نیز متنوع می باشد. برای نصب و تعمیر دزدگیر منزل باید این را در نظر داشته باشید که هر کدام از افزونه های دستگاه دزدگیر مبلغی جداگانه دارد که علاوه بر قیمت دزدگیر خالص قیمت این افزونه ها بر آن ها اضافه می شود.

 هزینه نصب هریک از سنسورهای اضافه که به دستگاه متصل شوند، حدود ۵۰ هزار تومان بوده که هزینه آن به هزینه اصلی دزدگیر منزل اضافه می شود. همچنین هزینه و دستمزد نصاب دزدگیر نیز متفاوت می باشد که باید آن را در نظر داشته باشید. ریموت، پدال اضطراری، تلفن کننده و … همگی افزونه هایی هستند که شما در صورت نیاز می توانید به دستگاه دزدگیر منزل اضافه نمایید.

مزیت به کار گیری نصاب دزدگیر منزل از مجموعه کارن چیست؟

 • ثبت سفارش تعمیر و نصب دزدگیر منزل در شرکت کارن به صورت رایگان می باشد.
 • متخصصین شرکت کارن همواره در کنار شما هستند تا مشکلات شما را در تمامی زمینه ها پیگیری نمایند.
 • راه های ارتباطی با متخصصین شرکت کارن بسیار فراوان است و شما می توانید از طریق تلفن، سایت، اپلیکیشن و … به ثبت سفارش خود بپردازید.
 • تمامی متخصصین شرکت کارن از افراد مجرب و مورد اطمینان هستند که پیش از عضویت تایید صلاحیت می شوند.
 • تمامی فرآیند ثبت سفارش تا زمانی که اولین متخصص پیشنهاد شما را به ثبت برساند، معمولا کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد.