مشاوره ، نصب و خدمات دوربین مدار بسته [توسط کارشناس دوربین مداربسته]

خدمات دوربین مداربسته شامل مشاوره قبل از خرید، نصب و تعمیرات آن می‌شود و به همین دلیل شما باید از این مجموعه خرید کنید تا همیشه در صورت کوچک‌ترین مشکلی بتوانید از پشتیبانی و پروسه رسیدگی مطمئن باشید. کارشناسان ما در این مجموعه قبل از خرید شما را با کاربرد و انواع دوربین مداربسته، آشنا می‌کنند.

این چنین با توجه به نیاز و بودجه خود می‌توانید از یک دوربین با کیفیت در طولانی ‌مدت استفاده کنید؛ چرا که دوربین‌های مداربسته سیمی، آنالوگ و آی.پی هر کدام می‌توانند به شکل‌های گوناگون مورد استفاده و کاربرد قرار گیرند. معمولاً رایج‌ترین نوع دوربین مداربسته دوربین‌های آنالوگ است، اما دوربین‌های آی.پی را می‌توان از راه دور نیز به‌راحتی مدیریت کرد که با قیمت بالاتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ و مداربسته سیمی به فروش می‌رسند.

انواع دوربین و کاربرد آن‌ ها

دوربین مدار بسته گنبدی یا دام (Dom) نصب آسانی دارد و برای نصب در  فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، ساختمان‌ها و هتل‌ها گزینه مناسبی است. دوربین مداربسته بولت (Bullet) دارای قابلیت دید در شب، مادون قرمز و  کیفیت HD می‌تواند برای فضاهای بیرونی  یک انتخاب ایده‌آل باشد.

دوربین مدار بسته سی.مانت (C-Mount) با لنزهای جداشونده مورد استفاده قرار می‌گیرند، این نوع دوربین با تکنولوژی و فناوری روز خود را سازگار می‌کند. در صنایع گوناگون این نوع دوربین به دلیل تحمل دمای بالا بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. دوربین مدار بسته PTZ به کنترل و مدیریت دوربین مداربسته توسط شما بیشتر کمک می‌کند و قابلیت چرخش آن، برای کنترل از راه دور این دوربین را به یک دوربین مداربسته عالی تبدیل کرده است.

دوربین شب و روز با وضوح تصویر بالا به فروش می‌رسند. با توجه به خدمات دوربین مداربسته شما می‌توانید کاربرد هر دوربین را توسط کارشناس این مجموعه بررسی کنید و سپس یک خرید مقرون‌به‌صرفه را تجربه کنید. دوربین شب و روز برای نصب بیرون ساختمان یک گزینه ایده‌آل است؛ چرا که در شرایط جوی می‌توانند دوام و مقاومت خود را به‌درستی حفظ کنند. انواع دوربین مداربسته زیاد است، ما تنها به چند نمونه آن اشاره کرده‌ایم.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
هزینه نصب دوربین مداربسته 1401

دلایل خرابی دوربین مداربسته

دلایل زیادی وجود دارد که باعث خرابی دوربین مداربسته می‌شوند و یکی از این دلایل می‌تواند قرارگرفتن دوربین در مقابل عوامل جوی ناگوار همچون باران‌های اسیدی، برف و آلودگی هوا باشد.

در بسیاری از شرایط متأسفانه افراد در انتخاب دوربین به‌هیچ‌عنوان دقت نمی‌کنند و همین امر می‌تواند به خرابی دوربین منجر شود؛ چرا که شما اگر قبل از خرید با مشاورین و کارشناسان این فروشگاه در ارتباط باشید، قطعاً متناسب با فضای محل نصب، می‌توانند شما را با انواع دوربین‌های کاربردی در برندهای معتبر آشنا کنند.

 با یک مثال کوتاه این موضوع را به درستی برای شما بیان می‌کنیم. شما برای محیط‌های خارجی باید از دوربین مدار بسته‌ای استفاده کنید که ضد غبار، ضد آب و ضدضربه باشد. در غیر این صورت، در کوتاه‌مدت با تعمیرات و هزینه‌های هنگفتی روبرو خواهید شد؛ همچنین نصب نادرست و غیراستاندارد از جمله عوامل خرابی دوربین به‌حساب می‌آیند و به همین دلیل است که تنها باید از نصابی حرفه‌ای برای نصب کمک بگیرید.

 استفاده از آداپتورهای بی‌کیفیت قطعاً اشتباه است. به‌هرحال برخی افراد به خاطر قیمت پایین آداپتور بی‌کیفیت نسبت به استفاده از آن تمایل بیشتری نشان می‌دهند. به همین دلیل شما اگر از خدمات مشاوره این مجموعه در هنگام نصب دوربین مداربسته بهره‌مند شوید، کارشناس به شما خرید آداپتور باکیفیت را با جنس درجه‌یک برای جلوگیری از انواع نوسان ولتاژ توصیه خواهد کرد.

مکان‌ های مناسب نصب دوربین مداربسته

نصب یکی از خدمات دوربین مداربسته است.برای نصب دوربین مداربسته توصیه ما به شما این است که از یک نصاب حرفه‌ای و ماهر کمک بگیرید. اینچنین در طولانی مدت دوربین را از خرابی و تعمیراتی که هزینه‌های هنگفتی برجا می‌گذارد نیز می‌توانید دور کنید. قبل از نصب باید سیم‌کشی‌های مربوطه را نصاب انجام دهد که با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارد، می‌تواند این کار را به نحو احسن در فضاهای گوناگون عملی کند.

 قدم بعدی برای نصب این است که نصاب مکان‌هایی که به نظارت و کنترل نیاز دارند را با توجه به نظر شما مشخص کرده تا هر چه سریع‌تر کار خود را آغاز کند. معمولاً برای نصب دوربین مداربسته در اتاق، بهترین زاویه گوشه‌ای از دیوار است که دوربین بتواند ورودی و خروجی‌های اتاق را به ‌خوبی پوشش دهد.

اتصال دوربین به یک منبع برق نیز خود از جمله موارد کلیدی به‌ حساب می‌آید و به همین دلیل باید محل مناسبی را در ابتدا انتخاب کنید. در محیط‌های خارجی نیز دوربین مداربسته باید ارتفاعی بیشتر از ۳ متر داشته باشد، تا افراد گوناگون به دوربین دسترسی نداشته باشند. نصاب معمولاً برای نصب دوربین روی دیوار آن را با استفاده از پیچ به دیوار متصل می‌کند.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
3 روش کنترل دوربین مداربسته از راه دور [جامع ترین آموزش- 100% عملی]

کابل‌ کشی و سیم‌ کشی دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته سیمی را باید به دستگاه DVR متصل کنند. نصاب با استفاده از فیش BNC می‌تواند تجهیزات مرتبط با نظارت تصویر را به یکدیگر متصل کند. نصاب معمولاً محلی را برای جمع شدن کابل و اتصالات به دستگاه  DVR را در نظر می‌گیرد. این محل باید دسترسی آسانی داشته باشد. کابل ترکیبی بهترین گزینه برای نصب دوربین مداربسته به شمار می‌آید و شما با استفاده از این کابل می‌توانید یک‌مرتبه سیم‌کشی را انجام دهید.

نصاب حرفه‌ای ما در این مجموعه برای برق‌رسانی به دوربین مداربسته از پاور مرکزی یا ترانس‌های با آمپر کم استفاده می‌کند. حال نوبت آن رسیده است که نصاب کابل را به یک Input (ورودی) در دستگاه DVR وصل کند. عملیات پوشاندن کابل‌ها نیز از جمله فعالیت‌هایی است که نصاب برای کیفیت نصب خود انجام می‌دهد. برای انجام نصب در خدمات دوربین مداربسته تنها مهارت، تجربه و تخصص نصاب می‌تواند به استفاده دوربین در طولانی مدت کمک کند.

راهنمای انتخاب لنز

کارشناس دوربین مداربسته در این مجموعه شما را برای انتخاب و خرید یک لنز مناسب جهت استفاده از دوربین مداربسته به ساده‌ترین شکل ممکن راهنمایی می‌کند. لنز دوربین مداربسته انواع مختلفی دارد و حقیقتاً انتخاب را کمی سخت می‌کند. فاصله اشیاء و نور محیط دو معیار مهم برای انتخاب لنز دوربین مداربسته به شمار می‌آیند. برای محیط‌های کوچک شما باید از لنزهایی که قابلیت فوکوس متغیر دارند، استفاده کنید. البته انتخاب لنز بر اساس معیارهای خاصی انجام می‌پذیرد و تنها کارشناس در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. مشاوره برای انتخاب لنز مناسب یکی از خدمات دوربین مداربسته نیز محسوب می‌شود.

ارائه خدمات cms

در مورد نرم‌افزار cms در بین خدمات دوربین مداربسته چه می‌دانید؟

نرم‌افزار سی ام اس به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیشتر از یک تصویر را هم‌زمان مشاهده کنید. برای ارتقاء امنیت محیط، قطعاً استفاده از چند دوربین مداربسته لازم است. طبیعتاً کنترل دوربین‌ها به‌صورت همزمان کار آسانی نیست. به همین دلیل، از نرم‌افزاری به نام cms می‌توان استفاده کرد. شما می‌توانید به نصب این نرم ‌افزار برای دوربین‌ مداربسته تحت شبکه و آنالوگ بپردازید.

این نرم‌افزار می‌تواند تصاویر را به نحو احسن پردازش کند و این ‌یک ویژگی منحصربه ‌فرد به شمار می‌آید. اینکه شما تصاویر مکان‌های گوناگون را در یک صفحه مدیریت کنید، مزیت مهم دیگری است که برای استفاده از این نرم‌افزار می‌توان در نظر گرفت. نرم‌افزارهایی زیادی برای این قابلیت طراحی‌شده‌اند، اما شما ضمن مشاوره با کارشناسان این مجموعه می‌توانید خدمات مطمئن و کارآمدی را در این زمینه انتظار داشته باشید. به‌گونه‌ای که با نصب نرم‌افزاری مطمئن خدمات cms بازدهی اصلی خود را برای شما به‌صورت تضمین‌ شده ارائه خواهد داد.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال DVR

خدمات تعمیرات آنلاین دوربین مداربسته

تعمیرات یکی از خدمات دوربین مداربسته است که باید با قیمت مناسب و کیفیت عالی در اختیار شما قرار گیرد. متأسفانه برخی از افراد آن‌چنان‌که بایدوشاید به اینترنت و دنیای آن توجهی نشان نمی‌دهند و به همین دلیل است که با هزینه‌های تعمیراتی گزافی در بازار روبرو می‌شوند و این موضوع اصلاً به صرفه نیست. زمانی که شما با کارشناس ما در ارتباط باشید، می‌توانید از خدمات تعمیرات انواع دوربین مداربسته در کمترین زمان ممکن با تعرفه‌ای کمتر از بازار استفاده کنید. انواع دوربین قطعاً ساختار منحصر به فردی دارد و نمی‌توان برای تعمیر هرکدام از یک روش استفاده کرد.

در این میان، نوع قطعات نیز متفاوت است و همیشه هزینه تعویض نسبت به تعویض بیشتر است و شاید در برخی از شرایط تعمیر ارزشی نداشته باشد و تنها بتوان از تعویض قطعه سود بیشتری را انتظار داشت. اینگونه است که تعرفه و قیمت تعمیرات را باید متفاوت در نظر گرفت. در این میان مهارت، تجربه و وجدان کاری تعمیرکار قطعاً جزء معیارهای اصلی و بسیار مهم برای انتخاب یک تعمیرکار ماهر به شمار می‌آیند. توصیه ما به شما این است که سعی کنید سعی کنید با مشورت و تحقیق تعمیرکار ماهری را انتخاب کنید.

سخن پایانی

خدمات دوربین مداربسته کم نیستند، شما این اختیار را دارید که برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌های صوت و تصویر روی بستر شبکه، تعمیر انواع دوربین مداربسته، مانیتورینگ دوربین مداربسته، راه‌اندازی سیستم‌های نظارت تصویری محسوس و نامحسوس، ضبط تصاویر و آرشیو ویدئوهای ضبط ‌شده دوربین‌های مداربسته و Cms دوربین مداربسته از خدمات آنلاین به نحو احسن با اطمینان کامل استفاده کنید. قیمتی که شما برای ارائه خدمات این مجموعه می‌توانید در نظر بگیرید، بسیار کمتر از بازار سنتی است و مهم‌تر از همه شما می‌توانید هم‌اکنون از خدمات مشاوره برای خرید دوربین مداربسته در برندهای گوناگون نیز به‌صورت آنلاین و تلفنی استفاده کنید. بدین ترتیب خرید شما یک خرید هوشمندانه و مقرون‌به ‌صرفه در طولانی مدت خواهد بود.