خانه هوشمند

آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان

بهترین آموزش رایگان هوشمندسازی ساختمان

آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان

صنعت ساختمان سازی همیشه یکی از درآمد زا ترین مشاغل محسوب شده است که امروزه، شاهد ورود تکنولوژی و آمیخته شدن این صنعت با علوم نوین هستیم. یکی از جدیدترین بحث هایی که دنیای تکنولوژی به آن ورود پیدا کرده است، هوشمند سازی بخش های مختلف از جمله ساختمان است. ساختمان های هوشمند، ویژگی هایی از جمله امنیت، صرفه جویی، دقت و… را در خود جای داده اند.

برای ورود به این عرصه، باید به طور کامل آموزش هوشمند سازی ساختمان را دیده باشید. آموزش هوشمند سازی را می توان با شرکت در دوره های هوشمند سازی ساختمان شروع کرد. اما اینجا، ما آموزش رایگان هوشمند سازی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

دوره آموزش رایگان هوشمند سازی

آموزش هوشمند سازی ساختمان، از مباحثی است که ورود به آن، می تواند سود خوبی داشته باشد. دوره های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. پیش از شرکت در این دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان، لازم است تا اعتبار دوره، تجربه مدرسین و سابقه انجام فعالیت های صنعتی توسط شرکت برگزار کننده را بررسی کرده تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

در این بخش، به طور خلاصه و کاملا رایگان، با فرایند هوشمند سازی و آموزش هوشمند سازی ساختمان آشنا شده و پس از مشاهده کامل این مقاله، یک آشنایی نسبی با این حرفه خواهید داشت که شما را در انتخاب درست هدایت می کند.

 

 

 

آموزش هوشمند سازی ساختمان و نکات آن

طبیعتا هر آموزشی دارای نکاتی است که باید در دوره های تخصصی به آن پرداخته شود تا دوره موثر و مفید واقع گردد. آموزش هوشمند سازی ساختمان و نکات آن مساله ای تخصصی و ظریف است که باید توسط مدرسین حرفه ای انجام شود تا علاقه مندان با دست پر از دوره خارج شوند. در این مطلب سعی کرد ایم به آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان بپردازیم تا به این شیوه به علاقه مندانی که به دنبال کسب دانش در این حوزه هستند، کمک کنیم. آموزش هوشمند سازی ساختمان و نکات آن با جزئیات به همراه فیلم های آموزشی در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرند.

پیش نیاز های آموزش، برق عمومی و صنعتی

پیش از ورود به حوزه آموزش هوشمندسازی ساختمان، لازم است تا با نحوه کار با برق و لوازم برقی آشنا شوید. این بخش به دو قسمت برق عمومی و برق صنعتی تقسیم می شود که به طور کامل، نحوه برق کشی سیستم و کار با لوازم صنعتی را توضیح می دهد.

مقدمه و تاریخچه ساختمان هوشمند و نحوه راه اندازی دستگاه ها

پس از یادگیری پیش نیاز ها، مقدمه ای از ساختمان های هوشمند و اجزای مرتبط با آن را توضیح خواهیم داد. نحوه راه اندازی دستگاه ها را نیز یاد می گیرید. آموزش هوشمند سازی ساختمان در این مطلب تا جای ممکن، ساده و کامل در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

 

 

پروتکل KNX

از جمله پر استفاده ترین پروتکل های ارتباطی در ساختمان هوشمند، پروتکل KNX است. این پروتکل وظیفه یکپارچه سازی انتقال اطلاعات را برعهده دارد که یادگیری آن، لازمه ورود به حوزه هوشمندسازی است.

 

پروتکل X10

دیگر پروتکل مورد استفاده در این حوزه، پروتکل X10  است که امکان انتقال اطلاعات با استفاده از سیم کشی، بین دستگاه های سازگار را فراهم می کند.

پروتکل و تجهیزات broadlink

شرکت چینی برود لینگ، دستگاه هایی را در زمینه هوشمند سازی به بازار ارائه کرده که فرایند هوشمندسازی ساختمان را راحت تر می کنند. این دستگاه ها در بستر پروتکل برود لینک با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. که در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان این مسائل و اصطلاحات برای شما کامل توضیح داده می‌شود.

 

 

هوشمند سازی با دستگاه های آردوینو

آردوینو یک پلتفرم منبع باز است که با استفاده از یک دستگاه سخت افزاری دارای میکروکنترلر و یک محیط برنامه نویسی نرم افزاری، می تواند بسیاری از عملکرد های دستگاه های مختلف را هوشمند و اتوماتیک کند. این دستگاه در زمینه اینترنت اشیا رشد کرده و کمک فراوانی به فرایند هوشمند سازی کرده است.

پارکینگ و موتورخانه هوشمند

تمامی بخش های یک ساختمان را می توان با استفاده از فرایند هوشمند سازی، بهینه کرد. از جمله مکان هایی که در مبحث هوشمند سازی مورد توجه قرار می گیرند، پارکینگ و موتورخانه ساختمان است. استفاده از دستگاه های هوشمند در این زمینه، باعث صرفه جویی در مصرف، امنیت و جلوگیری از بروز حوادث خواهد شد.

 

 

ریز پردازنده ها و میکرو کنترلر ها در هوشمند سازی

مهمترین بخش یک سیستم هوشمند، ریزپردازنده ها یا میکرو کنترلر ها هستند. این قسمت، بخش محاسبه و منطق دستگاه را به عهده داشته و کنترل کننده عملکرد تمامی بخش ها است. ریزپردازنده ها انواع مختلفی دارند که کار با آنها، نیازمند دانش تخصصی است و در صورت عدم آموزش مناسب، می تواند منجر به خرابی گسترده شود.

بهینه سازی سیستم های نظارتی امنیتی حفاظتی ساختمان

هر یک از بخش های ساختمان، می توانند توسط فرایند هوشمند سازی بهینه شوند. این بهینه سازی هم از منظر اقتصادی مد نظر است و هم کارایی. برای انجام این کار، باید نکاتی را در نظر گرفت که به آن می پردازیم.

آشنایی با سیگنال های آنالوگ و دیجیتال

اطلاعات در سیستم های هوشمند، به دو صورت آنالوگ و دیجیتال رد و بدل می شوند. وظیفه تبدیل این دو سیگنال و کنترل آنها بر عهده میکروکنترلر و ریزپردازنده های دستگاه است.

معرفی معماری هوشمند ساختمان

معماری هوشمند، معماری ای است که پایه و اساس آن بر مبنای یک ساختمان هوشمند بنا شده و از ابتدا، ساختمان را یک ساختمان هوشمند در نظر می گیرند. چنین معماری ای، یک نمونه کامل از BMS را تحویل خواهد داد. آموزش هوشمند سازی ساختمان به طور کامل معماری یک خانه هوشمند را بررسی می کند.

 

معرفی ماژول های TIS

هریک از بخش های یک ساختمان هوشمند، متشکل از تعدادی ماژول و دستگاه های مختلف است. این ماژول ها، به طور گسترده در بخش های مختلف هوشمند سازی مورد استفاده قرار می گیرند که به بررسی و معرفی این ماژول ها می پردازیم.

نقش دوربین های مدار بسته در خانه هوشمند

تصویربرداری، علی الخصوص تصویربرداری با استفاده از مادون قرمز، می تواند اساس و پایه کار بخش های مختلف ساختمان باشد. در این بخش به نقشی که دوربین های مدار بسته در هوشمند سازی ایفا می کنند، می پردازیم.

 

 

امنیت و جلوگیری از سرقت

نخستین بخشی که از یک ساختمان هوشمند انتظار می رود، امنیت بالای آن است. این امنیت توسط دستگاه های مختلف و از جنبه های متعددی ایجاد می شوند. در این قسمت به نقش هوشمندسازی ساختمان در تامین امنیت می پردازیم. در آموزش هوشمند سازی ساختمان این موضوع نیز کامل توضیح داده می‌شود.

 

 

جلوگیری از بروز حوادث

حوادثی مانند آتش سوزی، از جمله خسارت بار ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک ساختمان رخ دهد. یکی از وظایف ساختمان هوشمند، تشخیص و اعلام به موقع حریق است تا از بروز حوادث سنگین جلوگیری شود.

آبیاری هوشمند در ساختمان

جالب است بدانید در آموزش هوشمند سازی ساختمان، حتی آبیاری فضای باز نیز به صورت هوشمند انجام می شود. این کار بسیار سبب صرفه جویی در منابع آب مصرفی خواهد شد. این کار، نیاز به صرف وقت توسط نیروی انسانی را نیز کاهش می دهد. آموزش هوشمند سازی ساختمان در صورتی کامل است که تا ریز ترین موارد را نیز مورد بررسی قرار دهد و آبیاری هوشمند در این بخش قرار می گیرد.

درب های اتوماتیک در هوشمند سازی ساختمان

استفاده از درب های ورودی که هوشمند عمل می کنند، نقش مهمی در امنیت ساختمان دارند. این در ها، از ورود های غیر مجاز و باز ماندن های بی مورد، جلوگیری کرده و اجازه حضور سارقین را نخواهد داد.

کنترل نور و روشنایی

با توجه به استفاده های مکرر از برق در دنیای امروز، صرفه جویی در استفاده از برق، امری ضروری است. با کنترل هوشمند میزان نور و روشنایی ساختمان، می توان تا حد زیادی در مصرف صرفه جویی کرد. این کنترل ها می تواند به صورت تنظیم سطح روشنایی و یا انتخاب چراغ های مورد نیاز برای روشن ماندن انجام شود که توسط تجهیزات مخصوص صورت می گیرد.

آشنایی با BMS در هوشمند سازی ساختمان

BMS  ها یا سیستم های جامع مدیریت ساختمان، نمونه های کاملی از یک ساختمان هوشمند هستند. به طور کلی، به مجموعه ای از سخت افزار ها و نرم افزار هایی که در تعامل با یکدیگر، منجر به یک ساختمان هوشمند می شوند، BMS گفته می شود. آشنایی با BMS و دلایل استفاده از آن را آموزش خواهیم داد.

 

تفاوت BMS  با SMART HOME

خانه های هوشمند، جزئی از BMS ها محسوب می شوند که ممکن است تمام بخش های یک BMS را نداشته باشند. امکانات مختلفی ممکن است در این خانه ها مورد استفاده قرار بگیرد که استفاده از آنها بستگی به شرایط مختلف دارد. در آموزش هوشمند سازی ساختمان می توانید بیش تر با این مفهوم آشنا شوید.

آشنایی با سخت افزار های مورد استفاده در BMS

در فرایند هوشمند سازی، سخت افزار های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این سخت افزار ها، بخشی از یک ساختمان هوشمند را تشکیل می دهند. برای استفاده از این قطعات، لازم است تا به صورت عملی با آنها آشنا شوید.

پروتکل های BMS

بخشی از یک ساختمان هوشمند را سیستم های سخت افزاری و بخش مهمی را سیستم های نرم افزاری تشکیل می دهند. پروتکل های مورد استفاده، قوانین پشت صحنه ای هستند که برای انتقال داده ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند. در اینجا با بخشی از این پروتکل ها آشنا می شویم.

سیستم تهویه مطبوع HVAC

تهویه و گرمایش بخش های مختلف، مخصوصا بخش هایی مانند پارکینگ و موتورخانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این سیستم، از جمله پرکاربردترین و قوی ترین سیستم های تهویه است که با آن در این بخش آشنا می شویم.

آشنایی با موتورخانه و بخش های مختلف آن

در صورتی که قصد هوشمند سازی موتورخانه ها را داشته باشیم، لازم است تا پیش از شروع، کار با بخش های مهم موتور خانه را آموخته باشیم تا ناخواسته منجر به بروز حوادث نشویم. از جمله این بخش ها می توان به برج خنک کننده، چیلر ها، پمپ ها و… اشاره کرد.

سیستم های کنترل دسترسی

سیستم های کنترل دسترسی یا Access control ها، از دسترسی های غیر مجاز به بخش های مختلف سیستم جلوگیری کرده و امنیت سیستم هوشمند را تا حد زیادی ارتقا خواهد داد. این سیستم ها، تنها با مجوز های خاصی امکان دسترسی را به افراد اعطا می کنند.

آشنایی با شبکه و موارد استفاده در ساختمان های هوشمند

بخش مهم از ارتباط بین اجزای مختلف یک ساختمان هوشمند، از طریق شبکه های کامپیوتری انجام می شود. یادگیری شبکه از مهمترین پیش نیاز های هوشمند سازی است که در این بخش به صورت مقدماتی با علم شبکه و کاربرد آن در هوشمند سازی آشنا خواهید شد.

کاهش هزینه مصرف و نگهداری با استفاده از BMS

BMS ها، با استفاده از دستگاه های کنترل و اندازه گیری دقیق، تا حد زیادی باعث صرفه جویی در بخش های مختلف می شوند. در صورتی که از سناریو های درست برای انجام این کار استفاده شود، می تواند هزینه های مصرفی را بسیار کاهش دهد.

سیستم نظارت تصویری

این سیستم ها، فرایند نظارت بر تمامی بخش های یک ساختمان هوشمند را انجام می دهند. معمولا دستگاه های نظارتی، متشکل از چندین دوربین مداربسته هوشمند با قابلیت های مختلف هستند که می توانند تمام بخش ها را پایش کنند. آموزش هوشمند سازی ساختمان به طور کامل شما را با این مفهوم آشنا می کند.

 

آشنایی با نرم افزار factory io

این نرم افزار، یک نرم افزار گرافیکی قدرتمند است که امکان برنامه ریزی سیستم هوشمند و اجرای آن در یک محیط نرم افزاری را فراهم می کند. ظاهر گرافیکی این نرم افزار، فرایند استفاده از آن را بسیار راحت کرده است.

نرم افزار home i/o

این نرم افزار، معمولا برای خانه ها و مکان های کوچکتر از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت آن، همانند عملکرد نرم افزار factory i/o است که در مقیاس کوچکتر اجرا می شود.

شناخت تجهیزات کار

آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در فرایند هوشمند سازی، یکی از مهمترین چالش های افراد برای ورود به بازار کار این رشته است. پیش از انجام کار به صورت عملی، لازم است تا یک بار با ابزار و لوازم مورد نیاز در این حیطه کار کرده و آنها را به طور کامل بشناسید.

بازار کار هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان علم نوینی است که امروزه بسیاری از افراد قصد استفاده از آن را دارند. از طرفی تعداد متخصصین این حوزه، با توجه به تخصصی بودن آموزش ها و سنگینی یادگیری، کمتر بوده و از طرفی، علمی است که به تازگی معرفی شده و هنوز تعداد بسیار بالایی از افراد، قصد استفاده از این علم را در ساختمان های خود دارند.

به همین خاطر، در صورت یادگیری صحیح و انجام درست فعالیت ها، می توانید به راحتی وارد بازار کار این رشته شده و کسب درآمد خود را از این بخش داشته باشید.

 

آموزش برق هوشمند ساختمان

یکی از ابعاد مهم در هوشمند سازی سیستم برق کشی آن است که باید به درستی و توسط افراد ماهر در این حوزه انجام شود. برق هوشمند ساختمان شرایطی را فراهم می آورد که کلیه بخش های این سیستم به شکل یکپارچه فعالیت کند و ساختاری منسجم را به شما هدیه می دهد. این دانش، بسیار تخصصی است و باید در دوره های حرفه ای هوشمند سازی ساختمان، به افراد آموزش داده شود. همان طور که اشاره شد، اطلاع از مبانی اولیه برق از مهم ترین بخش های این رشته است و البته جای هیچ نگرانی نیست. زیرا در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان کارن، کلیه این موارد به شما آموخته خواهد شد.

کلام آخر

با توجه به نیاز روزافزون در این حرفه، مشتاقان یادگیری نیز روز به روز افزایش می یابند. آموزش های نادرست در این حوزه می تواند خسارات سنگینی را هم به شما به عنوان یک تکنسین هوشمند سازی و هم به صاحبین ساختمان وارد کند. علاوه بر خسارت های مالی، استفاده نادرست از ابزار ممکن است خسارات جانی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است تا شما، از متخصصین و مدرسین حرفه ای این آموزش ها را فرا بگیرید. این کار هم از نظر مالی و هم از نظر حرفه ای، بسیار مناسبتر خواهد بود.

متخصصین شرکت کارن، با ده سال تجربه انجام هوشمند سازی های صنعتی و با بهره گیری از متخصصین حرفه ای، در حوزه های مختلف هوشمند سازی، می توانند شما را چندین گام به متخصص شدن در حوزه هوشمند سازی ساختمان ها نزدیک کند.

 

 

سوالات متداول درباره دوره رایگان هوشمند سازی ساختمان

دوره رایگان هوشمند سازی ساختمان چه مباحثی را پوشش میدهد؟

کلیه پیش نیازهای لازم برای یادگیری هوشمند سازی ساختمان و نیز پروتکل های موجود برای این کار به همراه تشریح بازار کار و نحوه ورود به آن در این دوره مورد بررسی قرار می گیرد.

بهترین مرکز برای سپری کردن دوره هوشمند سازی ساختمان کدام است؟

در بین مراکز متعدد برگزار کننده دوره های هوشمند سازی ساختمان، گروه هوشمند سازی کارن به دلیل بهره گیری از قوی ترین اساتید این حوزه که سابقه کار اجرایی در این زمینه را دارند و نیز اعطای مدرک معتبر و حمایت حتی پس از پایان دوره، یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده دوره های هوشمند سازی ساختمان است.

بازار کار هوشمند سازی ساختمان چگونه است؟

به دلیل نوپا بودن این صنعت و نیاز به یادگیری های عمقی و فنی، جای رشد بسیار چشم گیری در این رشته وجود دارد و اگر به این حیطه علاقه مندید، توصیه می کنیم به سرعت در دوره های هوشمند سازی ساختمان شرکت کرده و با یادگیری اصولی آن وارد بازار کار پر رونق آن گردید.

آیا دوره هوشمند سازی ساختمان مدرک دارد؟

شما با شرکت در دوره های هوشمند سازی ساختمان کارن می توانید مدرک معتبر از این موسسه دریافت کنید.

مدرسین دوره هوشمند سازی کارن چه کسانی هستند؟

برترین مدرسین حوزه هوشمند سازی ساختمان که سابقه کار در این زمینه را دارند، در حوزه هوشمند سازی به تدریس مشغولند.

برای دانلود آموزش هوشمند سازی ساختمان pdf کلیک کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *