امروزه با توجه به پیشرفت‌های همه جانبه بشر در همه زمینه‌ها می‌توان نتیجه تلاش‌ها را در هرکجای جوامع انسانی با هدف راحت‌تر کردن زندگی مشاهده نمود. یکی از این موارد تلاش برای هوشمند‌سازی خانه‌ها می‌باشد که نتیجه آن تبدیل به تکنولوژی BMS شده است.
البته که در ادامه بیشتر در مورد این فناوری مورد توجه و نوین صحبت خواهد شد اما بدانید که این تکنولوژی بسیار کاربردی به ایران نیز رسیده و بسیاری از شرکت‌ها اقدام به پیاده‌سازی خانه هوشمند در تهران و سایر شهرستان‌ها می‌کنند. در صورتی که شما نیز طالب کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و تهیه چنین سرویسی هستید تا انتهای این مقاله از وبسایت کارن با ما همراه باشید تا پس از معرفی خانه هوشمند در رابطه با جزئیات آن با شما عزیزان صحبت کنیم.

خانه هوشمند چیست؟

در جهان امروز مهم‌ترین دغدغه بشر هوشمند‌سازی می‌باشد! از تلفن و اتومبیل گرفته تا خانه. با توجه به صنعتی شدن زندگی بشر و بالا رفتن مواردی که انسان در یک خانه باید تحت کنترل داشته باشد از چراغ‌ها گرفته تا شیر‌های آب و پرده و بسیاری موارد دیگر، هوشمند‌سازی خانه می‌تواند راهی بسیار مناسب برای رفع این دشواری‌ها باشد. همچنین در صورت هوشمند بودن منزل، شما می‌توانید حتی از خارج از منزل خود با ارسال یک پیامک تمام بخش‌های خانه‌تان را کنترل کرده و وضعیت خانه و دوربین‌ها را چک کنید.

یک خانه هوشمند مجهز به یک پردازنده مرکزی می‌باشد که از طریق آن ماژول‌های مختلف کنترل می‌شوند. به عبارت دیگر شما از طریق پنل‌های موجود در خانه یا از طریق تلفن همراهتان دستوراتی را برای کنترل بخش‌های مختلف خانه ارسال می‌کنید و این دستورات توسط پردازنده مرکزی کد گشایی شده و به بخش مد نظرتان ارسال می‌شود.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
بررسی اجمالی و تحلیل مقایسه ای سیستم های خانه هوشمند

خانه هوشمند در تهران نصب

کلیات خانه هوشمند در هر موقعیت جغرافیایی یکی می‌باشد اما ممکن است تا در یک سری جزئیات با هم متفاوت باشند. به عنوان مثال یک خانه هوشمند در اهواز باید تمرکز بیشتری روی سیستم‌های سرمایشی داشته باشد تا یک خانه هوشمند در تهران!
اجزا و جوانب خانه هوشمند

یک سیستم هوشمند‌سازی خانه از اجزای مختلفی ساخته شده که به شرح زیر می‌باشد:

 • ماژولها
 • عملگرها
 • حسگرها
 • پردازنده مرکزی
 • رابطهای کاربری
 • پروتکل های ارتباطی

هرکدام از موارد ذکر شده دارای وظیفه خاصی در سیستم مرکزی می‌باشد و شما می‌توانید از طریق رابط‌های کابری اقدام به کنترل اجزای خانه هوشمند خود کنید.
حال شاید از خود بپرسید که در یک خانه هوشمند در تهران و یا هر جای دیگر چه مواردی را می‌توان کنترل کرد و به چه چیز‌هایی می‌توان دسترسی داشت. مهمترین مواردی که در خانه‌های هوشمند قابل کنترل و مشاهده توسط شما می‌باشند به شرح زیر هستند:
پرده‌ها

 • درب و پنجره‌ها
 • سرمایش و گرمایش
 • سیستم‌های روشنایی
 • سیستم‌های صوتی تصویری
 • امنیت منزل (دوربین‌ها، دزدگیرها و ….)

البته در نظر داشته باشید پیاده‌سازی یک خانه هوشمند فرآیندی کاملاً تخصصی و مهندسی شده می‌باشد و پیرو یک سیستم و اصول خشک نیست بنابراین می‌توان با مجهز‌سازی بخش‌های دیگر خانه به تجهیزات لازم برای کنترل، موارد جدیدی را به لیست قسمت‌های قابل کنترل منزل در خانه هوشمند اضافه کرد.

خانه هوشمند در تهران

خدمات خانه هوشمند در تهران

با توجه به موارد ذکر شده حال شاید از خود بپرسید که برای پیاده‌سازی خانه هوشمند در تهران چه موارد و جوانی باید رعایت شود؟ در ابتدا در نظر داشته باشید که همان طور که ذکر شد پیاده‌سازی خانه هوشمند کاری تخصصی و نیازمند تجربه بوده هر کسی توانایی انجام این کار را ندارد بنابر این اولین نکته‌ای که برای پیاده‌سازی خانه هوشمند خود باید در نظر بگیرید انتخاب مجموعه متخصص و دارای تبحر در این زمینه می‌باشد.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
خانه هوشمند Bluetooth

موضوع مهم بعدی بررسی جزئیات سیستم از نظر قیمتی می‌باشد. دقیقاً همانند تمام سیستم‌های دیگر، سیستم خانه هوشمند دارای قسمت‌های مختلف می‌باشد که با کیفیت‌ها و قابلیت‌های مختلفی در اختیار شما قرار خواهد گرفت باید بر اساس بودجه خود اقدام به انتخاب بهترین مورد کنید و در صورتی که در رابطه با این موضوع اطلاعاتی ندارید باید از مجموعه ارائه دهنده خدمات مشاوره دریافت کنید.

شرکت کارن

اگر به دنبال یک مجموعه متخصص و با تجربه برای پیاده‌سازی خانه هوشمند در تهران نیاز دارید به جرأت می‌توان مجموعه کارن را یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده در نظر گرفت. شرکت فنی مهندسی کارن در زمینه تکنولوژی‌های رایج مورد نیاز انسان همچون سیستم‌های امنیتی و خانه‌هوشمند فعالیت می‌کند و با سال‌ها تجربه در این زمینه خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

با وجود تعداد شرکت‌هایی که در زمینه خانه هوشمند در تهران فعالیت می‌کنند اما کم هستند مجموعه‌هایی که دارای تخصص و تجربه لازم در کنار مدارک و لوح‌های اثبات‌کننده اعتبارشان باشد و لازم به ذکر است که مجموعه فنی مهندسی کارن دارای تمام لوح‌های مربوطه می‌باشد که شما عزیزان می‌توانید در وبسایت شرکت تمامی لوح‌های ذکر شده را مشاهده کنید.

در مجموعه کارن پس از حاصل شدن اطمینان شما از تخصص و تجربه لازم متخصصین ما برای پیاده‌سازی خانه هوشمند در تهران شما عزیزان می‌توانید در میان انبوهی از برند‌های تحت انحصار شرکت و همینطور محصولات جانبی که توسط خود شرکت ارائه می‌شوند قیمت تمام شده محصولات را سنجیده و در نهایت انتخاب خود را انجام دهید و لازم به ذکر است که مشاوران ما قدم قدم همراه شما خواهد بود.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
خانه هوشمند ZigBee

در قدم‌های بعدی تمام بررسی‌های لازم و جزئیات توسط متخصصین ما انجام شده و فرآیند تجهیز منزل با محصولات با کیفیت و اورجینال انجام خواهد شد
همچنین لازم به ذکر است که مجموعه کار‌های علاوه بر اینکه وارد‌کننده و تأمین‌کننده محصولات مربوط به خانه هوشمند از بهترین و معتبرترین برند‌های دنیا می‌باشد خود نیز در زمینه تولید این محصولات فعالیت کرده و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا توانایی پیاده‌سازی سیستم‌هایی با کیفیت با قیمتی بسیار مناسب را دارد.

جمع بندی

بدون شک خانه‌های هوشمند یکی از مهمترین بخش‌های آینده زندگی انسان خواهد بود که در روزگاران نه چندان دور به صورت همه گیر در تمام منزل‌ها اجرا خواهد شد. این فرآیند می‌تواند در صرفه‌جویی وقت و انرژی شما بسیار تأثیرگذار باشد و راحتی را برایتان به ارمغان بیاورد بنابراین در صورتیکه تصمیمی برای تجهیز منزل خود به المان‌های هوشمند‌کننده گرفته‌اید شک نکنید که تصمیم کاملاً درست بود و برای عملی کردن ‌ایده‌هایتان و پیاده‌سازی خانه هوشمند در تهران می‌توانید با ما تماس بگیرید.

info@bmskaren.ir
بزرگراه نواب، تقاطع بریانک ساختمان دنا5 طبقه 7 واحد 3
دوشنبه, سه‌شنبه, چهارشنبه, پنج‌شنبه, شنبه, یکشنبه09:00 – 17:00
02155439337