نصاب دزدگیر اماکن

نصاب دزدگیر اماکن و اهمیت آن

همه ما به خوبی از زیاد شدن سرقت ها و ناامنی به ویژه در مکان های عمومی، بزرگ و ادارات آگاهیم. این مساله ضرورت استفاده از سیستم های دزدگیر را بیش تر می سازد. در این بین تنوع گسترده ای از انواع سیستم های دزدگیر وجود دارد که کار را برای انتخاب دشوار می سازد. اگر بدانیم که سیستم های دزدگیر هر یک دارای چه  مزیت و معایبی است، نصب آنها چطور انجام می شود و چه هزینه ای خواهد داشت؟ و چه قابلیت هایی با نصب دزدگیر به اماکن بزرگ اضافه می شود؟ کار در انتخاب این سیستم ها ساده تر خواهد شد. از اهمیت انتخاب سیستم مناسب دزدگیر که بگذریم، گزینش نصاب دزدگیر اماکن از دیگر موارد مهمی است که اگر به درستی صورت نگیرد، ضمن بروز اشکالات جدی در سیستم دزدگیر، ممکن است زمینه ساز به بار آوردن هزینه های گزاف بر روی دست شما باشد.

مروری بر نصب دزدگیر اماکن

حفاظت از اماکن مهم دولتی و یا حتی اماکن خصوصی، کار بسیار دشواری است. از طرفی این اماکن به دلیل خالی از سکنه دائم بودن، بیشتر در معرض سرقت قرار می گیرند و نگرانی ها از این بابت بیشتر است.

استفاده از دزدگیر اماکن در روزهای اخیر، بسیار رایج شده است. با بالا رفتن آمار سرقت، اکنون پیشرفت این دستگاه ها را نیز شاهد هستیم. دزدگیر های اماکن، در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک نحوه عملکرد متفاوتی دارد. یکی از مهمترین نکات در استفاده از این دزدگیر ها، پیدا کردن نصاب حرفه ای دزدگیر اماکن است. در ادامه درباره ویژگی های یک نصاب حرفه ای سخن خواهیم گفت.

کاربرد دزدگیر اماکن چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، این دستگاه ها، احتمال وقوع سرقت را بررسی و در صورت رخداد اتفاقات غیر عادی، به روش های مختلف آن را به صاحبین ملک و یا مسئول مربوطه اطلاع می دهد. دزدگیر های اماکن معمولا از نظر عملکردی گسترده تر از دزدگیر های معمولی منازل هستند این دزدگیر ها خود نیز در انواع مختلفی یافت می شوند که بسته به نوع ساختمان، محیط و انتظارات شما از دزدگیر، می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

این دستگاه ها، از جمله قوی ترین دستگاه های امنیت اماکن در حال حاضر است که حفاظت از محیط را به صورت هوشمند در اختیار دارد و دستگاه های امنیتی دیگری در این سطح کمتر یافت می شود.

تجهیزات دزدگیر اماکن چیست؟

این دستگاه ها نیز همانند اکثر دستگاه های حفاظتی موجود، از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. این بخش ها به طور جداگانه وظیفه ای به عهده دارند که در نهایت، با استفاده از بخش های کنترلی، همگام می شوند. نتیجه این فعالیت ها، منجر به حفاظت از مکان مد نظر شما و اعلام وقوع سرقت خواهد شد.

این تجهیزات، با توجه به نوع دستگاه ممکن است کمی با یکدیگر در جزئیات تفاوت داشته باشند. اما دزدگیر اماکن به طور کلی از قطعات زیر تشکیل شده است.

پنل مرکزی

می توان گفت مغز یک دزدگیر اماکن، پنل مرکزی آن است. این بخش، که مهمترین بخش یک دستگاه دزدگیر است، فرایند هماهنگی و کنترل تمامی بخش های دیگر را بر عهده دارد. از کار افتادن این بخش، منجر به متوقف شدن کل فرایند دزدگیر خواهد شد.

چشمی های دستگاه

چشمی ها معمولا در ورودی ها و یا مکان هایی نصب می شوند که احتمال عبور سارق از آن بیشتر است. این چشمی ها، حرکت ها را در زمان فعال شدن رصد کرده و در صورتی که وجود فرد را تشخیص دهند، به سیستم کنترل مرکزی، اطلاع رسانی کرده و بخش های اطلاع رسانی فعال خواهند شد.

مگنت های تشخیص باز و بسته شدن

این مگنت ها، در لبه های ورودی اماکن نصب می شوند. در صورتی که سارق با باز و بسته کردن درب ها وارد شود، آن را تشخیص داده و رخداد سرقت را اعلام می کند.

حسگر های لرزش

در صورتی که سارق با شکستن درب ها یا پنجره ها وارد شوند، این سنسور ها لرزش را تشخیص داده و با این کار، تشخیص می دهد که سرقت در حال وقوع است.

سیستم اطلاع رسانی

سیستم اطلاع رسانی هر دزدگیری، با توجه به کارایی آن استفاده می شود. در دزدگیر های سیمکارتی، سیستم اطلاع رسانی، سیستمی است که با استفاده از سیمکارت، با شماره هایی که برای آن تعریف شده، ارتباط گرفته و سرقت را اطلاع می دهد.

سیستم های اطلاع رسانی تلفنی، به یک خط تلفن متصل می شوند و در صورت هشدار مبنی بر وجود سارق، با شماره های تعریف شده تماس خواهد گرفت.

برخی از دزدگیر های اماکن، هشدار را با استفاده از آژیر انجام می دهند. این دستگاه ها، اطلاع رسانی مستقیم ندارند و از آژیر استفاده می کنند.

صفحه کلید

برخی از دزدگیر های اماکن، برای تنظیمات دستگاه، کی پد یا صفحه کلید را بر روی سیستم کنترل مرکزی قرار می دهند. با استفاده از این کلید، به راحتی می توان مقادیر مورد نیاز دستگاه را تغییر داد.

ریموت

برخی از دزدگیر های مرکزی، بسته به مدل و برند دستگاه، به صورت ریموت نیز کنترل می شوند. در این صورت، لازم است تا گیرنده ریموت و یک کنترل دستی به همراه دستگاه وجود داشته باشد. کار با ریموت در مواقع وجود خطر راحت تر بوده و پر استفاده تر هستند.

سنسور ها

برخی از دزدگیر های اماکن، سنسور های اضافه تری نیز دارند. این دستگاه ها، قابلیت های امنیتی دیگری نیز دارند که می توانند ساختمان را از بروز حوادث دیگری به جز سرقت نیز حفظ کنند. سنسور های معمول که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، سنسور های شکست و تخریب، سنسور های دود، گاز، دما و… از جمله سنسور های اضافه ای هستند که بر روی دستگاه ها قرار می گیرند.

نصب و استفاده از دزدگیر اماکن

یکی از اساسی ترین مراحل استفاده از دزدگیر ها، چه دزدگیر های خانه و چه دزدگیر اماکن، نصب آن است.

به علت اینکه نصب دزدگیر، به علت سیستم و جزئیات دستگاه، فرایندی تخصصی به شمار می رود، نیازمند آموزش های مرتبط با آن است. نصب هر نوع دزدگیری، با توجه به سیستم آن انجام می شود و با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

پیشنهاد می شود که از نصب دزدگیرهای آژیری برای اماکن مانند شرکت ها خود داری کنید. چرا که زمان اطلاع رسانی آن کمی بیشتر بوده و علاوه بر آن، از کار انداختن آژیر ها کار سختی نیست و تنها با اطلاع از مکان نصب آن، می توان آن را به طور کامل از کار بیاندازید. در این صورت، کارایی دزدگیر شما به صفر خواهد رسید.

نصاب دزدگیر اماکن

اکنون که استفاده از دزدگیر در همه مکان ها، رایج شده است، نیاز به افراد حرفه ای برای نصب، بیش از پیش حس می شود. در صورتی که از افراد غیر متخصص برای انجام این کار، استفاده شود، می تواند باعث عملکرد نادرست دستگاه باشد.

علاوه بر موضوع تخصص، بسیار شنیده می شود که دزدی از منازل، با همراهی نصابان غیر قابل اعتماد انجام شده است. این افراد، با هم دستی سارقان، بخش هایی از سیستم را به طور کامل نصب نکرده و یا آن را غیر فعال می کنند. به این صورت، سارقان به راحتی وارد منزل شده و سیستم تشخیص سرقت نمی دهد.

بنابراین یکی از ویژگی های مورد نیاز برای نصاب دزدگیر، قابل اعتماد بودن آن است.

سفارش آنلاین نصاب دزدگیر اماکن

یکی از روش های یافتن افراد متخصص و قابل اعتماد، برای نصب دزدگیر اماکن، سفارش نصب به صورت آنلاین است. در این بستر، شما می توانید نظرات استفاده کنندگان را مشاهده کرده و با اطمینان سفارش نصب بدهید.

متخصصین شرکت کارن، با تجربه بالا در نصب انواع دزدگیر منازل، هوشمند و بی سیم یا معمولی، می توانند این کار را راحت کنند. شما می توانید با خیال آسوده، سفارش نصب انواع دزدگیر را ثبت و در کوتاه ترین مدت، خدمات مد نظر خود را دریافت کنید. با پشتیبانی و پاسخگویی سریع، از قابل اعتماد بودن متخصصین شرکت کارن نیز مطمئن خواهید شد.

مشکلات ناشی از نصب نادرست دزدگیر اماکن

با نصب نادرست و عدم استفاده از متخصصین، ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که منبع آن مشخص نباشد. از جمله مشکلاتی که نصب نادرست به وجود خواهد آورد، به صورت زیر است:

  • آژیر و یا هشدار بی دلیل فعال می شود.
  • حساسیت دستگاه بسیار بالا یا بسیار پایین است.
  • شماره ها در سیستم ثبت نمی شوند.
  • سیمکارت فعال نمی شود.
  • ریموت دستگاه کار نمی کند و یا تاخیر دارد.
  • صدای آژیر و یا پیام هشدار فعال می شود، اما در آن مقداری تاخیر وجود دارد.

موارد بالا، از جمله ایراداتی هستند که با نصب نادرست ممکن است به وجود بیایند. در مواردی حتی ممکن است شاهد آسیب به برد دستگاه و خرابی بخشی از آن باشیم که نیازمند صرف هزینه نسبتا زیادی خواهد بود. بنابراین در نصب دستگاه، باید دقت فراوانی داشته باشید تا از رخ داد اتفاقات بالا پیشگیری شود و بتوانید به راحتی از دستگاه استفاده کنید.

قیمت نصب دزدگیر اماکن

با توجه به اینکه این نوع دزدگیر ها معمولا در محیط های وسیع تری مورد استفاده قرار می گیرند، نصب آنها نسبت به نصب دزدگیر منازل کمی هزینه بر تر است. با این حال، همین هزینه نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این عوامل می توان به مساحت محیط مد نظر شما، نوع دزدگیر مورد استفاده، برند دستگاه، قابلیت های اضافه دستگاه، تنظیمات اضافی مد نظر و… اشاره کرد که هر یک بر روی هزینه نصب موثر هستند.

طبیعی است که هر چه دزدگیر شما ساده تر باشد و هرچه قابلیت های در نظر گرفته شده برای آن کمتر باشد و یا هرچه محیطی که قصد نصب دزدگیر بر روی آن را دارید، کوچکتر باشد، نصب آن ساده تر، و در نتیجه هزینه نصب دزدگیر اماکن در این شرایط پایین تر خواهد بود. برعکس این شرایط نیز موجب بالا رفتن قیمت نصب دستگاه خواهد شد.

خدمت نصب دزدگیر اماکن کارن

شرکت کارن، با تجربه سالها فعالیت به صورت غیر حضوری و اکنون به صورت آنلاین، امکان کار با انواع دزدگیر ها و با پرسنلی متخصص و قابل اعتماد، می تواند یکی از گزینه های شما برای استفاده از نصاب دزدگیر اماکن باشد. با کمی پرس و جو، متوجه کیفیت خدمات این شرکت خواهید شد. علاوه بر آن، پاسخگویی و پشتیبانی سریع و مناسب، می تواند نگرانی های شما برای انجام و نصب دزدگیر را کاهش دهد.

برای نصب دزدگیر اماکن چقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال نیز مشابه با موضوعی است که در بخش قیمت عنوان شد. اینکه برای نصب دستگاه در مکان مد نظر شما، به چقدر زمان نیازمند هستید، ابتدا به مساحت مکانی بستگی دارد که قصد نصب دزدگیر در آن  را دارید.

تصور کنید که یکی از وصله های امنیتی که سیستم دزدگیر اماکن مورد استفاده شما، از آن بهره می برد، مگنت های درب باشد. شما نیز این کار برای شرکتی انجام می دهید که درب ورودی در بخش های مختلف، شیشه های بازشو متعدد و… دارد. بنابراین لازم است تا این کار، به تعداد این ورودی ها انجام شود. طبیعی است که هزینه و همچنین زمان نصب بالا تر برود.

اما به طور معمول؛ متخصصین شرکت کارن، در کمترین مدت زمان لازم پس از ثبت سفارش، به محل مورد نظر رسیده و در کمتر از  1 روز کار انجام خواهد شد.

بهترین دزدگیر اماکن چیست؟

بهترین گزینه برای شما، با توجه به شرایط مختلف تعیین می شود. نمی توان به طور قطع بیان کرد که کدام سیستم برای شما مفید و کدام نامناسب است. در ادامه به مزایا و معایب ها یک از انواع دزدگیر اماکن می پردازیم. علاوه بر این، شما می توانید با مشورت از متخصصین این حوزه، بهترین را برای مکان مد نظر خود انتخاب کنید.

دزدگیر های آژیری: مزیت این دستگاه ها، سادگی در نصب و استفاده و همچنین قیمت پایینتر آن است. از معایب آن نیز می توان به امنیت پایین تر نسبت به سایر دستگاه ها و امکان دور زدن بیشتر اشاره کرد.

دزدگیر های بزرگ بی سیم: دزدگیر های هوشمند بی سیم، معمولا در مکان های بزرگ و پیشرفته استفاده می شوند. از مزایای آن می توان به امنیت بالا و ویژگی های متنوع آن و از معایب می توان به هزینه خیلی بالا و نیاز دائم به متخصص اشاره کرد.

دزدگیر های تلفنی: این دزدگیر ها، قیمت مناسبی داشته و علاوه بر آن، کارا تر از دزدگیر های آژیری هستند. عیب آن نیز این است که سارق با اطلاع از این موضوع، می تواند خطوط تلفن را غیر فعال کرده و سیستم را از کار بیاندازد.

دزدگیر های سیمکارتی: این سیستم ها نیز به نسبت از قیمت بالایی برخوردارند. اما یکی از پر امکانات ترین و دقیق ترین سیستم ها موجود هستند. امکان کنترل از راه دور نیز یکی از مزایای این سیستم ها است.

کلام آخر

با توجه به نکاتی که ذکر شد، اکنون می توانید بهترین انتخاب ها در زمینه خرید و نصب دزدگیر اماکن را داشته باشید. نصب دزدگیر اماکن، یکی از مهمترین مراحل استفاده از این دستگاه ها است. این مرحله شرایط خاصی دارد که در بخش های قبل به آن اشاره شد. شرکت کارن، به همراه متخصصین خود، می تواند این کار را بر عهده بگیرد و خیال شما از بابت نصب دستگاه، راحت باشد. به این صورت، از صفر تا صد نصب دزدگیر اماکن را با خیال راحت به گروه هوشمند سازی کارن واگذار خواهید کرد.

تجهیزات دزدگیر اماکن چیست؟

این دستگاه ها نیز همانند اکثر دستگاه های حفاظتی موجود، از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. این بخش ها به طور جداگانه وظیفه ای به عهده دارند که در نهایت، با استفاده از بخش های کنترلی، همگام می شوند. نتیجه این فعالیت ها، منجر به حفاظت از مکان مد نظر شما و اعلام وقوع سرقت خواهد شد.

قیمت نصب دزدگیر اماکن چقدر است؟

با توجه به اینکه این نوع دزدگیر ها معمولا در محیط های وسیع تری مورد استفاده قرار می گیرند، نصب آنها نسبت به نصب دزدگیر منازل کمی هزینه بر تر است. با این حال، همین هزینه نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این عوامل می توان به مساحت محیط مد نظر شما، نوع دزدگیر مورد استفاده، برند دستگاه، قابلیت های اضافه دستگاه، تنظیمات اضافی مد نظر و… اشاره کرد که هر یک بر روی هزینه نصب موثر هستند.

چرا حساسیت در انتخاب نصاب دزدگیر اماکن مهم است؟

اکنون که استفاده از دزدگیر در همه مکان ها، رایج شده است، نیاز به افراد حرفه ای برای نصب، بیش از پیش حس می شود. در صورتی که از افراد غیر متخصص برای انجام این کار، استفاده شود، می تواند باعث عملکرد نادرست دستگاه باشد. علاوه بر موضوع تخصص، بسیار شنیده می شود که دزدی از منازل، با همراهی نصابان غیر قابل اعتماد انجام شده است. این افراد، با هم دستی سارقان، بخش هایی از سیستم را به طور کامل نصب نکرده و یا آن را غیر فعال می کنند. به این صورت، سارقان به راحتی وارد منزل شده و سیستم تشخیص سرقت نمی دهد.