هوشمند سازی

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی پارکینگ

با افزایش جمعیت شهرها و همچنین افزایش تعداد خودروها به نسبت پارکینگ‌های موجود در سطح شهر، پارکینگ در شهرهای بزرگ به یک مشکل جدی و آزاردهنده برای شهروندان تبدیل شده است، معضلی که می‎تواند منجر به ایجاد صف‌های طولانی در اطراف مکان‌های تجاری، خیابان‌ها و سینما و… همچنین به هدر رفتن زمان، ایجاد ترافیک و آلودگی هوا شود.

بیشتر پارکینگ‌هایی که در سطح شهر وجود دارد، به صورت سنتی هستند، یعنی به این صورت است که نگهبان پارکینگ برای پیدا کردن یک جای خالی برای وسیله نقلیه، راننده را راهنمایی می‎کند؛ از این ‌رو، اگر وسعت پارکینگ‌ها نیز زیاد باشد، مدیریت آن برای نگهبان سخت‌تر خواهد بود. علاوه بر این، منجر به اتلاف زمان و ایجاد صف می‌گردد. برای حل این مشکلات می‌توانیم، از پارکینگ هوشمند استفاده کنیم، استفاده از پارکینگ هوشمند مزایای زیادی دارد که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

پیشنهاد شگفت انگیز! خدمات خانه هوشمند فقط برای امروز!

تماس بگیرید …..02155439337

 

مزایای استفاده از پارکینگ هوشمند

چه خوب است زمانی که از شر ترافیک خلاص شده و به مقصد نزدیک هستیم و بدون استرس و نگرانی از روی تلفن همراه، نزدیک‌ترین مکان برای پارک اتومبیلتان را پیدا کرده و بدون دغدغه و اتلاف وقت و انرژی، بلافاصله در مکانی مناسب پارک کنید، یا حتی پیش از راه افتادن جای پارک خود را در نزدیکی مقصدتان رزرو می‌کنید، در ادامه این مقاله بیشتر در این موضوع صحبت می‌کنیم.

راهکار سیستم پارکینگ هوشمند، یکی از بروزترین و جدیدترین پاسخ‌ها به این مشکلات شهری است که تا حد زیادی مشکلات ناشی از کمبود فضای پارکینگ را کاهش داده و امکان برنامه‌ریزی و مراجعه به موقع به محل موردنظر را برای شهروندان فراهم می‌کند.

سیستم‌های مدیریت هوشمند پارکینگ با دریافت اطلاعات کامل از تعداد خودروهای موجود در پارکینگ، ورود و خروج و توقف، کاهش میزان افراد درگیر و افزایش میزان ایمنی و دریافت هزینه‌ها بصورت خودکار و یا دستی توسعه یافته‌اند.

هوشمند سازی پارکینگ طبقاتی

کمبود جای پارک یکی از آزاردهنده ترین مسائل به خصوص برای دارندگان وسایل نقلیه است. در زمان امروز، که بسیاری از خانواده ها بیش از یک خودرو دارند، مکان های پارکینگ عمومی و حتی گاراژهای اختصاصی خانگی اغلب کافی نیستند، به همین دلیل رانندگان مجبورند به دنبال جایگزین باشند. در نتیجه، رانندگان در جاده ها، مناطق مسکونی و حتی روی پیاده روها پارک می کنند. این امر فضای موجود را کوچک می کند و مانع از جریان آزاد ترافیک و افزایش وقوع تصادفات می شود. در اینجا پارکینگ های چند طبقه و پشته ای به کمک می آیند زیرا مشکلات ناشی از کمبود فضای پارک را برطرف می کنند.
پارکینگ‌های چند طبقه و پشته‌ای پارکینگ‌هایی هستند که وسایل نقلیه چندین طبقه را اشغال می‌کنند، یا به صورت دستی یا خودکار از طریق بالابر خودرو و سیستم‌های روباتی کار می‌کنند. در یک پارکینگ پشته ای، وسایل نقلیه روی هم انباشته شده و توسط بالابرها و اهرم ها بازیابی می شوند. این ظرفیت پارکینگ را افزایش می دهد و به خودروهای بیشتری اجازه می دهد در یک زمان معین پارک شوند.

جمع آوری اطلاعات به صورت لحظه ای

میزان هوشمندسازی با توجه به استفاده و محدودیت‌های هر پارکینگ تفاوت دارد. طیف گسترده هوشمند سازی می‌تواند از نصب ساده تگ‌های RFID تا استفاده از حسگرها برای مدیریت خودکار کلیه امور پارکینگ را شامل شود. سیستم مدیریت هوشمند اینگونه است که اطلاعات به صورت لحظه ای از تمام فضاهای پارکینگ‌ها و از طریق نصب آشکارسازهای اولتراسونیک در بالای هر سلول پارکینگ جمع آوری می‌گردد.

این اطلاعات از طریق کنترلرهای هر زون به پردازشگر اصلی ارسال می‌گردد. پردازشگر اصلی بعد از پردازش و بررسی داده‌ها، اطلاعات هر فضا را به نمایشگر مختص آن فضا ارسال می‌کند و این اطلاعات به رایانه اصلی انتقال می‌یابد و در حافظه سرور اصلی ذخیره می‌گردد. برحسب نیاز مدیر پارکینگ اطلاعات آماری پارکینگ را به صورت لحظه‌ای، ماهانه یا سالانه مشاهده و قابل استفاده خواهد بود.

فن‌های تهویه پارکینگ را به صورت هوشمند کنترل می‌کند

سیستم تهویه پارکینگ هوشمند در زمان تردد وسایل نقلیه، سیستم تخلیه هوا را روشن و در زمان‌های کم تردد، به منظور افزایش انرژی، زمان فعال بودن فن‌ها را کاهش می‌دهد. این سیستم همواره غلظت CO2 و سایر آلاینده‌ها را با استفاده از سنسورهای مختلف، بررسی کرده و با فعال‌سازی هوشمند فن‌های تخلیه هوا، غلظت این آلاینده‌ها و گازهای سمی را در سطح طبیعی حفظ می‌کند.

دیگر مزایای هوشمندسازی پارکینگ خودروها

 • آگاهی کامل و دقیق از تعداد و محل خودروهای موجود در پارکینگ به صورت لحظه‌ای
 •  زمان ثبت خودرو در سیستم را کاهش می‌دهد
 • کاهش هزینه‌‌های نیروی انسانی
 • ضریب امنیت خودروها در لحظه‌ی تردد، ورود، خروج و توقف را افزایش می‌دهد.
 • افزایش سرعت دریافت هزینه‌ها به صورت خودکار یا دستی
 • میزان ایمنی و امنیت برای خودروها و سرنشینان را افزایش می‌دهد.
 • ترافیک و دسترسی به مجتمع به‌ویژه در زمان‌های اوج را مدیریت می‌کند
 • راهکارهایی یکپارچه در راستای اهداف شهر هوشمند را ارائه می‌دهد.

 

قابلیت‌‌های سیستم هوشمندسازی پارکینگ خودروها

 • ثبت تصاویر کامل از خودرو شامل تصویر خودرو، تصویر پلاک و تصویر راننده به صورت واضح و بسیار دقیق
 • تعرفه‌های خاص برای برخی از مشتریان را محاسبه می‌کند
 • یکی ‌بودن راننده‌ ورود و راننده‌ خروج خودرو برای پلاک‌های انتخاب‌ شده را بررسی می‌کند
 • مدیریت وسایل ماشینی مورد استفاده در مجتمع (اسکوترها، ماشین‌های زباله و…)

 

همچنین استفاده از سیستم هوشمند پارکینگ برای مالکان و مسئولان ساختمان نیز مزیت‌هایی را به همراه دارد از جمله:

 • هزینه‌های کاری را کاهش می‌دهد
 • مدیریت پربازده و کنترل آسان پارک ماشین
 • نارضایتی مشتریان را کاهش می‌دهد
 • می‌توانند با گردش سریع مکان‌های پارک در دسترس، درآمد را افزایش دهند.
 • ارزش ملک وخرید و فروش در آن منطقه افزایش می‌یابد.
 • باعث آسودگی و آرامش خاطر همگان می‌شود
 • آلودگی صوتی و آلودگی هوا را کاهش می‌دهد.

 

هزینه هوشمندسازی پارکینگ

همانطور که اشاره کردیم هوشمند سازی پارکینگ یکی از اقدامات مهم در کنترل تردد اتومبیل‌ها در انواع ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی است. در تعیین هزینه پارکینگ هوشمند، باید به کاربرد آنها در ساختمان‌ها و متجمع‌های مختلف و همچنین ظرفیت‌ها بسیار توجه کرد، با این حال تنوع در سیستم‌های اتوماسیون پارکینگ به گونه‌ای است که موجب تردید و سردرگمی خریداران می‌شود، به طوری که در انتخاب مدل سیستم هوشمند برای پارکینگ به مشکل بر می‌خورند؛ بنابراین با وجود قیمت بالای سیستم‌های هوشمند، می‌توان پارکینگ یک ساختمان را به یک منبع کسب درآمد تبدیل کرد.

هزینه پارکینگ هوشمند با توجه به مکان مورد نظر، حجم پروژه و نیاز به استفاده از سیستم‌ها متغیر خواهد بود، همچنین توجه به این نکته ضروری است که، از آنجایی که هزینه تجهیزات هوشمند سازی پارکینگ بالا بوده و عدم آشنایی با نصب و اجرای آن می‌تواند باعث اختلال در عملکردشان شود، بهتر است تا این کار توسط افراد متخصص و فنی صورت بگیرد.

در همه حال این نگرانی برای صاحبان پارکینگ وجود دارد که با پرداخت هزینه زیاد، عملکرد سیستم هوشمند دقیق و بدون هیچ نقصی باشد، در چنین حالتی پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان سیستم هوشمندسازی از برندهای مطرح خریداری شود، در غیر این صورت حضور حداقل یک نگهبان در محل ورودی پارکینگ‌ها برای نظارت بر عملکرد سیستم هوشمند ضروری است.

نصب سیستم هوشمندسازی پارکینگ

هوشمندسازی پارکینگ با استفاده از تجهیزاتی از جمله: درب بازکن‌ها ، راه بندها و غیره متناسب با محل اجرادر قیمت‌های مختلف انجام می‌شود، همچنین از سنسورهای اعلام حضور خودرو (همراه با امکان شناسایی جهت)، سنسور تشخیص ارتفاع برای جلوگیری از ورود خودروها با ارتفاع غیرمجاز، سیستم روشنایی هوشمند، دوربین‌های تصویربرداری (برای شناسایی پلاک خودرو و راننده) و… استفاده می‌شود.

سنسورهای هوشمند پارکینگ، بخشی از سیستم‌های مدیریت پارکینگ هستند، یعنی در صورت خالی شدن هر جای پارک، اطلاعات مربوط به هر سنسور به سیستم مدیریت پارکینگ ارسال می‌شود و محل‌های خالی برای پارک مراجعه کنندگان جدید مشخص می‌شود؛ بنابراین به طور کلی هر سیستم هوشمندسازی از تجهیزاتی ایجاد شده، در کنار هم قرار دادن این تجهیزات قادر خواهیم بود یک سیستم هوشمندسازی را نصب و فعال کنیم، این تجهیزات عبارتند از:

 • نمایشگر ظرفیت پارکینگ و طبقات
 • دوربین پلاک خوان
 • دستگاه صدور قبض یا تحویل کار
 • راهبند پارکینگ
 • قفل
 • سنسورهای پارکینگ
 • دستگاه زون کنترل
 • دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ
 • نرم‌افزار کنترل
 • دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ
 • دستگاه یادآوری محل پارک در پارکینگ

نمایشگر ظرفیت پارکینگ و طبقات

نمایشگرها 2 دسته هستند که یکی از آنها برای درب ورودی پارکینگ بوده که به آن نمایشگر ورودی و دومی نمایشگری هست که در هر طبقه وصل می‌شوند. اطلاعات تابلوهای دیجیتال، توسط شبکه بروزرسانی می‌شود. این تابلوها به گونه‌ای هستند که با گزارش صحیح راننده‌ها را راهنمایی می‌کنند.

دوربین پلاک‌خوان

این دوربین‌ها در محل ورودی و خروجی پارکینگِ هوشمند به منظور ثبت هویت خودرو قرار دارند.

مشخصات دوربین پلاک خوان:

 • دارای دقت بالای ۹۵% در شناسایی پلاک
 • دارای دقت بسیار بالا یعنی ۹۸% در شناسایی اعداد و حرف پلاک
 • می‌تواند در کمتر از  ۳۰۰میلی ثانیه و در شب کمتر از ۱۵۰ میلی ثانیه، پلاک را شناسایی و پردازش کند.
 • می‌تواند پلاک را در سرعت‌ها‌‌ی کمتر از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت، شناسایی کند.
 • قابلیت اتصال به دوربین‌های آنالوگ
 • شناسایی پلاک‌های خصوصی ، عمومی، دولتی و …

دستگاه صدور قبض یا تحویل کارت

دستگاه صدور قبض یا تحویل کار قبل از عبور از راهبند اول نصب شده و به این صورت است که افراد می‌توانند با فشاردادن دکمه، قبض را دریافت کرده و وارد پارکینگ شوند.

راه‌بند پارکینگ

راه‌بندها به منظور مسدود کردن عبور خودرو در جا‌هایی که مورد نیاز است، مانند محل ورود و خروج، نصب می‌شوند.

قفل

در برخی از پارکینگ‌ها به جای راه‌بند، از قفل پارکینگ برای کنترل ورود و خروج اتومبیل‌ها و قرار گرفتن ماشین‌ها در فضاهای غیر مجاز استفاده می‌شود.

سنسورهای پارکینگ

وظیفه سنسورهای اولترا سونیک این است که گزارشی در مورد وضعیت جای پارک را اعلام کنند؛ همچنین این سنسورها اطلاعات را با تغییر رنگ به افراد اعلام می‌کنند:

به عنوان مثال:

 • ال ای دی قرمز رنگ به معنی این است کهپارکینگ اشغال است.
 • ال ای دی سبز به این معنی است که پارکینگ خالی است.
 • ال ای دی آبی به این معنی است که پارکینگ رزرو شده است.
 • ال ای دی زرد نیز به این معنی است که پارکینگ مخصوص معلولین است.

برای هر یک از این سنسورها این قابلیت در نظر گرفته شده است که می‌توان با یک برد کنترل کننده دو موقعیت پارک رازیر نظر گرفت، این موضوع کمک می‌کند تا هزینه‌های تمام شده اجرا و راه اندازی تا حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا کند. برای هر یک از این موارد این قابلیت در نظر گرفته شده است که می‌توان علاوه بر سنسور‌های مافوق صوت که وجود یا عدم وجود خودرو را شناسایی می کنند، از انواع سنسور‌های آنالوگ و دیجیتال نیز به عنوان سنسورهای کمکی استفاده کرد و اطلاعات مربوطه را در نرم افزار مشاهده نمود .توجه کنید که سنسورها می توانند با باتری کار کنند و برای چندین سال بدون نیاز به تعمیر و نگهداری کار کنند.

دستگاه زون کنترلر

همانطور که مشخص است این دستگاه وظیفه دریافت و پاسخ به سیگنال‌های سنسورهای هر منطقه را به عهده دارد.

نرم‌افزار کنترل

این بخش مغز متفکر سیستم است و نظارت کل سیستم به عهده‌ آن است، مانند: دریافت سیگنال‌های سنسورها و تعداد جای پارک و گزارش نزدیک‌ترین جای پارک خالی و عکس العمل سنسورها برای تعویض رنگLED

دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ

دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ، از اجزای اصلی سیستم هوشمندسازی پارکینگ به حساب می‌آید، که کاربران باید هزینه را توسط این دستگاه تسویه کرده و سپس از پارکینگ خارج شوند.

 

دستگاه یادآوری محل پارک در پارکینگ

در بسیاری از مواقع وقتی در پارکینگ‌های شهری خودروی خود را پارک می کنیم، در زمان بازگشت فراموش می‌کنیم که در کدام لاین و حتی در کدام طبقه خودروی خود را پارک کرده‌ایم، در این گونه مواقع این دستگاه به کار خواهد آمد. در واقع این دستگاه یک دستگاه کمکی برای سامانه هدایتگر هوشمند پارکینگ‌ها می‌باشد که عمل یافتن خودرو را تسهیل می‌کند .
روش کار این دستگاه بدین صورت است که راننده پس از ترک خودرو در نزدیک‌ترین جایی که این دستگاه‌ها نصب شده است، کارت پارکینگ خود را به دستگاه نزدیک کرده و سپس موقعیت پارک خود را در آن وارد می‌کند. با توجه به ساختار شبکه‌ای که در نظر گرفته شده است، در زمان بازگشت به هر یک از این دستگاه‌ها کارت خود را نزدیک کند موقعیت پارک خودرو نشان داده خواهد شد.

در حالت کلی سیستم پارک خودکار با نصب سنسور در فضاهای پارک کار می‌کند. از یک طرف، این سیستم را می‌توان به عنوان سنسورهای زمین به آسفالت چسباند. از طرفی سنسورهای سقفی نیز وجود دارند که اشغال فضای پارک را از بالا ثبت می‌کنند، سپس سنسور اطلاعات مربوط به وضعیت اشغال فعلی را در زمان واقعی ارسال می‌کند.

داده‌ها از طریق شبکه تلفن همراه ارسال می‌شوند و معمولاً به یک فضای ابری منتقل می‌شوند. از آنجا، مجموعه داده‌ها را می‌توان بیشتر برای تجزیه و تحلیل استفاده کرد، به عنوان مثال، برای کنترل فضای پارکینگ و نظارت بر مناطق خاص مانند خطوط اضطراری. از طرف دیگر، داده‌های ابری را می‌توان در یک برنامه برای مشتری نهایی نیز در دسترس قرار داد. سپس رانندگان می توانند فضاهای پارک رایگان را در منطقه مورد نظر نشان دهند و در آنجا حرکت کنند.

 

اجرای سیستم هوشمندسازی پارکینگ

ارتباط اجزای دستگاه‌های مختلف، در سیستم هوشمندسازی پارکینگ، توسط سیستم مدیریت که به آن سیستم مدیریت پارکینگ  ( PMS )Parking Management Systemگفته شده و همینطور سیستم‌های راهنمای پارک PGS (Parking Guidance Systems) صورت می‌گیرد.

 

سیستم مدیریتی پارکینگ  PMS

سیستم مدیریتی پارکینگ PMS، شامل دوربین‌های پلاک خوانی است که در دروازه ورودی و خروجی پارکینگ نصب ‌می‌شود. این سیستم در واقع با بررسی کامل پارکینگ هوشمند از زمان ورود خودرو تا زمان خروج آن و همچنین مدیریت هوشمند پارکینگ در بررسی تمامی اطلاعات ثبت شده در سامانه می باشد .
در واقع این سامانه متشکل از یک نرم افزار و یک سری سخت افزار می باشد که مصرف کننده می‌تو‌اند بر مبنای نیاز خود هر کدام از تجهیزات مورد نظر خود را تامین کرده و در نهایت به سامانه متصل نماید .
این نرم افزار وظیفه مدیریت سامانه و کنترل کل تجهیزات متصل به آن را بر عهده دارد .

فهرست قابلیت‌های نرم افزار را برایتان بیان می‌کنیم:

 • تمامی اطلاعات ورودی و خروجی خودرو که شامل (پلاک خودرو ، شماره کارت خودرو ، زمان ورود و خروج ، نوع و رنگ خودرو ، نام راننده ، مدت اقامت و …) می‌باشد را ثبت می‌کند.
 • اطلاعات خودرو را در زمان خروج که شامل زمان خروج ، اطلاعات ورودی خودرو، تصویر راننده و خودرو در زمان ورود می‌باشد را ثبت می‌کند.
 • قبض یا رسید در زمان ورود را به شما ارائه می‌دهد.
 • هزینه پارکینگ با ارائه قبض یا نمایش روی تابلو را محاسبه و گزارش می‌دهد.
 • ظرفیت پارکینگ بر روی تابلوی نمایشگر را نمایش می‌دهد.
 • خودرو‌هایی که امکان ورود به پارکینگ و یا خروج را دارند بر مبنای پلاک یا شماره کارت آن را مشخص می‌کند.
 • می‌تواند تعرفه پرداخت هزینه پارکینگ به تفکیک هر خودرو یا برای کل خودروهای ورودی را ثبت کند.
 • می‌تواند ممنوعیت استفاده خودرو‌ها از مکان‌های خاص در پارکینگ به ازای هر خودرو را تعیین کند.
 • ‌می‌تواند سطح استفاده خودروها از پارکینگ شامل میهمان، عمومی و … راتعیین کند.
 • می‌تواند تاریخ استفاده هر خودرو از پارکینگ را تعیین کند.
 • می‌تواند محدودیت‌های زمانی تردد خودروها به ازای تمامی خودرو‌های ورودی یا به صورت جداگانه را تعیین کند.

سیستم PGS پارکینگ هوشمند

با این سیستم، می‌توان هویت ماشین را شناسایی و زمان ورود آن را ثبت کرد و در هنگام خروج به صورت خودکار با توجه به زمان توقف، هزینه را محاسبه کرده و اعلام می‌کند و نحوه‌ی پرداخت را هم به سه صورت نقدی، توسط خودپرداز یا آنلاین می‌توان تعریف کرد؛ همچنین سیستم‌هایی دارند که شامل حسگرهایی هستند که راننده‌ها را برای یافتن نزدیک‌ترین جای پارک یاری می‌کنند.

اصول PGS چگونه است؟

در هر مکانی که اتومبیلتان را پارک می‌کنید، یک سنسور صوت جهت مشخص کردن وضعیت مکان و ارسال اطلاعات به لایه بالاتر موجود است، هنگامی که لایه بالاتر اطلاعات را دریافت کرد نشانه‌هاي مختلف را ارسال می کند.

معماری سامانه PGS چگونه است؟

سامانه اطلاعات پارکینگ مبتنی بر شبکه سنسورهای بی­سیم از قسمت‌های زیر تشکیل شده است. باید توجه داشت، طبق انتظاری که افراد دارند، طرح‌های مختلفی برای هوشمندسازی پارکینگ وجود دارد که به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم:

طرح اجرا شده برای خودروهای عمومی

این طرح برای تمامی خودروهایی که وارد پارکینگ می‌شود، یکسان عمل می‌کند و به این صورت است که بلافاصله پس از ورود ماشین، پلاک خودرو توسط دوربین‌ها ثبت شده و قبض صادر می‌شود. پس از صدور قبض، خودرو وارد پارکینگ می‌شود، در اکثر پارکینگ‌های هوشمند تابلوهای دیجیتالی در هر طبقه کار گذاشته شده‌اند تا برای راهنمایی رانندگان، تعداد پارکینگ‌های خالی و پر را اعلام کنند، این سرویس هوشمند بیشتر در مراکز خرید که ازدحام جمعیت زیاد است نصب می‌شود.

خروج از پارکینگِ هوشمند

در هنگام خروج از پارکینگ به منظور جلوگیری از توقف و عدم ازدحام، در ‌فاصله‌های مختلف دستگاه‌های پرداخت با قابلیت بارکدخوان وجود دارند که رانندگان بی‌وقفه، می‌توانند مبلغ را پرداخت کرده و پارکینگ را ترک کنند. البته با وجود دوربین‌های هوشمندی که در قسمت خروجی وجود دارد، ابتدا هویت ماشین شناسایی شده و در صورت عدم پرداخت هزینه، اجازه‌ خروج به خودرو را نمی‌دهد.

طرح اجرا شده برای خودروهای اختصاصی

این طرح بیشتر برای پارکینگ‌های مسکونی و اداری است، البته در ساختمان‌های عمومی نیز می‌‌توان برای افرادی که رفت و آمد زیادی دارند این طرح را اجرا کرد. به این صورت که با تگ کارت روی شیشه خودرو یا ثبت پلاک خودرو روی سیستم، با کنار رفتن خودکار راه بند، اجازه ورود و خروج به خودرو را می‌دهد.

طرح اجرا شده برای رزرو آنلاین در هوشمند سازی پارکینگ

برای راحتی کاربران می‌توان روی اپ پارکینگ هوشمند، شرایطی را برای رزرو آنلاین پارکینگ فراهم کرد. یعنی افراد قبل از اینکه وارد پارکینگ شوند، در محدوده‌ زمانی مورد نظر، می‌توانند پارکینگ را رزرو کنند.

کلام آخر

با ساخت پارکینگ هوشمند در وقت، انرژی و مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید. هوشمند سازی پارکینگ را به متخصصین ما بسپارید، همچنین می‌توانید برای راهنمایی و مشاوره با ما تماس بگیرید. امیدواریم که این مطلب به کارتان آمده باشد، چنانچه برای تامین تجهیزات هوشمند سازی یا اجرای پروژه ‌نیاز به همکاری با یک تیم مجرب دارید؛ می‌توانید با مشاوران ما گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *