دزدگیر

چه دزدگیری برای خانه مناسب است؟

چه دزدگیری برای خانه مناسب است؟

راهنمای خرید دزدگیر اماکن و منزل

یکی از دغدغه های همیشگی انسان ایجاد امنیت برای خانواده و اموالش بوده است. باگسترش شهرها و ازدیاد جمعیت و زندگی درکنار انسان های مختلف، مسئله ی امنیت بیش از پیش اهمیت پید اکرد. همین دغدعه ی بشر بودکه باعث به وجود آمدن ابزارهای مختلفی برای بیشتر کردن امنیت شد. این ابزارها از گذشته تا به امروز در سیر تکاملی که داشته دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است.

دزدگیرها یکی از ابزارهای امنیتی پیشرفته محسوب می شوند که امنیت بسیار زیادی را ایجاد کرده اند. دزدگیرهای امروزی، بسیارکامل تر از دزدگیرهای اولیه هستند. این ابزارهای کاربردی انواع زیادی دارند که بسته به نوع نیاز مورد می توان از آن استفاده کرد. خانه ها، مغازه ها، شرکت ها، بانک ها، موزه ها و …. از مکان هایی هستند که دزدگیرها در آنجا نصب می شوند. ما در این مقاله انواع دزدگیر برای خانه را مورد بررسی قرار داده و به این موضوع می پردازیم که چه دزدگیری برای خانه مناسب است؟ راهنمای خرید دزدگیر اماکن و منزل را می توانید در ادامه این مطلب مطالعه کنید.

بهترین دزدگیر برای خانه کدام است؟

بهترین دزدگیر برای خانه کدام است؟

دزدگیر خانه چیست؟

انتخاب مناسب ترین دزدگیر برای خانه، دزدگیری است که از نظر کیفیت عملکرد، امتحان خود را پس داده باشد. در یک تعریف کلی می توان گفت که دزدگیر منزل، یک سیستم امنیتی برای تأمین امنیت یک خانه است. تشخیص درست و همچنین واکنش سریع به دزدی، از فاکتورهای خیلی مهم برای انتخاب دزدگیر مناسب خانه می باشد.

عمل مهم دیگر برای انتخاب دزدگیر مناسب منزل، این است که کار کردن با دزدگیر برای صاحب آن بایستی ساده باشد. علاوه بر این، دزدگیر منزل باید همیشه آماده به کار باشد. دزدگیر از جمله وسایل با ارزش در یک منزل است و چیزی که مسلم است این نکته می باشد که یک دزدگیر منزل با کیفیت بالا، امنیت بهتری برای منزل شما فراهم خواهد کرد.

دزدگیر منزل از یک دستگاه مرکزی و تعدادی سنسور تشکیل شده است. عملکرد این سنسورها به گونه ای است که هر وقت هریک از سنسورها، خطری را تشخیص دهند، آژیر دستگاه فعال شده سپس سیستم دزدگیر به شما پیامک ارسال کرده و یا تماس تلفنی را با صاحب خانه برقرار می کند. در ادامه نکات مهمی را که برای خرید سیستم امنیتی دزدگیر برای منزل خود باید در نظر داشته باشید، بررسی می کنیم.

بهترین دزدگیر منزل

در بالاتر به موضوع بهترین دزدگیر های منزل صحبت کردیم و بهترین دزدگیر های منزل را شناختید اما همین بهترین دزدگیر ها نیز اگر از برند های شناخته نشده و غیر قابل اعتماد خریداری شود می‌تواند به بدترین دزگیر ها تبدیل شود.

بنابراین در اینجا چندین برند خوب و مورد اعتماد دزدگیر را به شما معرفی می‌کنیم:

 1. دزدگیر های فایروال
 2. دزدگیر کلاسیک
 3. دزدگیر GMK
 4. دزدگیر پارادوکس

از شما عزیزان که تمایل به خرید دزدگیر خوب و عالی را دارید، تقاضا می‌کنیم تا برای جنس و کیفیت بیشتر از برند هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید.

 

بهترین سیستم امنیتی منزل

همه ما میدانیم که امنیت یکی از بزرگترین نعمت هاست. اما چطور امنیت را در خانه خود برقرار کنیم ؟ در واقع برقراری امنیت در خانه بسیار مهم است و پس از خرید یک خانه برقراری امنیت آن باید جزء اولویت های شخص باشد

سیستم های امنیتی بسیاری وجود دارند که در خانه ها قابل استفاده هستند که شما باید طبق سلیقه خانه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در اینجا چندی از این سیستم ها را نام میبریم تا با توجه به سلیقه خود یکی از آن را برای خانه خود انتخاب کنید.

 1. دوربین های امنیتی
 2. دزدگیر سیم کارتی منزل
 3. دزدگیر تلفن کننده منزل
 4. قفل درب هوشمند
 5. وجود آژیر یا زنگ خطر با دقت بالا
 6. سیستم های امنیتی خانگی سیمی
 7. سیستم های امنیتی بی سیم خانگی
 8. آیفون تصویری
 9. اکسس کنترل ( دستگاه کنترل تردد )
 10. نرده های برقی
 11. جک پارکینگی
 12. سیستم امنیتی adobe ، امنیا خانگی دست ساز سطح حرفه ای
دزدگیر خانه چیست؟

دزدگیر خانه چیست؟

نکات مهم در انتخاب دزدگیر مناسب

همانطور که می دانید، انتخاب و خرید دزدگیر منزل از اهمیت بالایی برخودار است. از این رو باید هنگام خرید به نکات مهم دقت کنید. از جمله نکاتی که باید در زمان انتخاب دزدگیر منزل در نظر داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

واکنش سریع به اتفاقات

مهم ترین وظیفه دزدگیر مناسب برای اماکن، اطلاع رسانی آن است. زمانی که اتفاقی در منزل یا محل کار شما رخ می دهد، وظیفه دزدگیر آن مکان، این است که با شما تماس بگیرد و شما را از خطر پیش آمده مطلع کند. چرا که صاحب خانه، باید در کم ترین زمان ممکن از خطر به وجود آمده باخبر شود.

دزدگیر نصب شده در فضا، بعد از تشخیص نفوذ، شروع به آژیر کشیدن کرده و به گوشی شما نوتیفیکیشن ارسال می کند. علاوه بر این می تواند، به لیستی از دوستان و آشنایان شما که از قبل شماره  های آن ها را به حافظه سیستم داده اید، پیامک ارسال کند. با توجه به وظایف دزدگیر اماکن، می توان گفت که سرعت عمل بالا ازجمله ویژگی های یک دزدگیر منزل مناسب است.

تشخیص درست

تشخیص نادرست دزدگیر خانه،  باعث پایین آمدن ضریب اطمینان آن خواهد شد. داستان چوپان دروغگو را حتما شنیده اید. این که دزدگیر آژیر بکشد و شما را مضطرب کند و در آخر ببینید هیچ اتفاقی نیفتاده است، از جمله معایب یک دزدگیر منزل به شمار می آید.

تامین و نگهداری دزدگیر

این روزها با توجه به زیاد بودن مشغله مردم و همچنین نوسان روز به روز قیمت ها، مسئله تامین و نگهداری، کار دشواری شده است. یعنی اگر قرار باشد، برای منزل خود یک سیستم امنیتی دزدگیر خریداری کنیم، انتظار داریم سالیان سال کار کند. همچنین اگر زمانی دزدگیر از تنظیم خارج شد، باید بتوانیم در کمترین زمان، خودمان دوباره آن را تنظیم و یا مسئله را حل کنیم. بنابراین ویژگی تامین و نگهداری از دزدگیر منزل نیز در کنار سایر فاکتورهایی که باید برای خرید آن در نظر بگیریم، اهمیت زیادی می یابد.

نصب ساده

یکی از پاسخ ها برای سؤال چه دزدگیری برای خانه مناسب است؟ این است که دزدگیری را برای منزل خود بخرید که به عنوان یک سیستم امنیتی، برای نصب، وابسته به نصاب نباشد. خیلی از افراد تمایل دارند خودشان تکنیک نصب دزدگیر منزل خود را بدانند تا بدون نیاز به نصاب، دزدگیر اماکن خود را با ضریب امنیت بالا نصب کنند.

 به عنوان مثال دزدگیر بی سیم آیملز، با توجه به این نیاز مشتریان طوری طراحی شده است که به  راحتی و بدون نیاز به سیم کشی، کار با برق یا تکنیک خاصی،  نصب می شود و نیازی به متخصص ندارد.

نصب آسان، از مزیت های خرید دزدگیر اماکن

نصب آسان، از مزیت های خرید دزدگیر اماکن

جابجایی راحت دزدگیر

یکی دیگر از ویژگی های مهم و قابل توجه برای مشتریان به هنگام خرید سیستم دزدگیر این است که به راحتی قابل جابجایی از یک مکان به مکان جدید باشد. دزدگیر وایرلس این ویژگی را دارد، یعنی در صورت جابجایی مکان، به راحتی قابل  انتقال است و نیازی به جمع آوری سیم کشی های پیچیده نیست.

امکانات دزدگیر منزل و قیمت

پیدا کردن دزدگیر مناسب برای منزل، بستگی به نیازهای شما دارد. یعنی اگر انتظارتان از دزدگیر منزل تان این است که تنها آژیر داخلی را به صدا در بیاورد، یک بسته پایه برای شما مناسب خواهد بود. ولی اگر شما به دنبال دستگاه متوسطی هستید که بتوانید خانه خود را حتی زمانی که دور هستید، کنترل کنید، سیستم های سیم کارتی از هر نوع آن برای شما مناسب خواهند بود.

سیستم دزدگیر از راه دور خانه

سیستم دزدگیر از راه دور خانه

البته خوب است به این نکته نیز توجه داشته باشید که دزدگیری بهتر است که به صورت تخصصی روی امنیت منزل تمرکز داشته باشد و ترجیحا آپشن دیگری که در حوزه امنیت نیست، نداشته باشد.

اکثر دزدگیرهای موجود در ایران به صورت قطعات جداگانه به فروش می رسند. یعنی حداقل نیازهای کاربر در تولید و عرضه آن در نظر گرفته نمی شود. به این معنی که باید دستگاه مرکزی، سنسورها، آژیر و حتی باتری و کنترل از راه دور را به صورت جداگانه تهیه کرد.

علاوه بر این برای کاربر بسیار دشوار و گیج کننده خواهد بود که بداند دقیقاً به چه حداقل هایی برای نصب یک دزدگیر برای خانه نیاز دارد. برخی از مارک ها نظیر دزدگیر کارن، محصولات خود را به صورت پکیج های کامل ارائه می دهند.

این بسته های سیستم امنیت خانگی، اغلب شامل مواردی مشابه لیست زیر هستند:

 • پنل اصلی دستگاه مرکزی
 • دفترچه راهنما
 • کنترل از راه دور
 • سنسور حرکتی
 • سنسور در و پنجره

دزدگیر اماکن یک سیستم الکترونیکی جهت حفاظت از منزل، مغازه و اماکن مختلف می باشد. این سیستم ها از طریق دریافت سیگنال های هشدار از سمت قطعاتی به نام سنسور، انواع تهدیدهای امنیتی را تشخیص می دهند. سنسورهای یک سیستم امنیتی خانگی دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

امکانات دزدگیر منزل خوب

امکانات دزدگیر منزل خوب

سنسور آهنربایی درب و پنجره

این سنسور به شکل یک قطعه دوتکه می باشد، به این صورت که یک قطعه بر روی قسمت ثابت و قطعه دیگر بر روی قسمت متحرک درب یا پنجره نصب می شود. در صورتی که درب یا پنجره منزل باز شود، با فاصله گرفتن این دوتکه از یکدیگر، هشدار دستگاه فعال خواهد شد. این فاصله در حدود 2 سانتی متر می باشد.

سنسور تشخیص حرکت چشمی- حرکتی

این نوع سنسور به وسیله امواج مادون قرمز و ارسال و دریافت آن به محیط، می تواند حرکت موجود در فضا را تشخیص دهد. مبنای عملکرد این سنسورها، گرمای جسم متحرک می باشد. نوع پیشرفته این سنسورها که به نام سنسور وزنی شناخته می شوند، توانایی تشخیص انسان از حیوان را دارند. به همین خاطر برای حیوانات خانگی، هشدار را فعال نمی کند و می تواند در خرید دزدگیر منزل، گزینه ای ایده آل باشد.

سنسور حرکتی دزدگیر خانه

سنسور حرکتی دزدگیر خانه

سنسور تشخیص لرزش

وظیفه اصلی این سنسور همان طور که از نام آن مشخص است، تشخیص لرزش ها و تکان های مختلف در اجسام است. کاربرد این سنسور برای استفاده بر روی اشیاء قیمتی، گاوصندوق، کمدهای با اهمیت بالا می باشد. به طور کلی این نوع سنسور برای تشخیص هر وسیله ای که ممکن است تکان خوردن آن برای شما اهمیت داشته باشد، کاربرد دارد. نصب این سنسور، روی هر وسیله قیمتی و با ارزش، شما را از جابه جایی اجسام به سرعت مطلع خواهد کرد.

سنسور نشت آب

مکان های بسیاری هستند که احتمال نشت آب و بروز آب گرفتگی در آن ها وجود دارد. اماکنی مانند پارکینگ های زیرزمینی، حمام، زیر زمین ها و… از جمله این مناطق هستند. این نوع سنسور با استفاده از ویژگی رسانایی آب می تواند نشت آب را تشخیص دهد.

سنسور نشت آب در سیستم دزدگیر

سنسور نشت آب در سیستم دزدگیر

سنسور دود

این نوع سنسور در راستای تشخیص دود ناشی از آتش سوزی و سوختن اجسام کاربرد دارد. در واقع با استفاده از این سنسور در سیستم امنیت خانگی خود، دزدگیر دارای قابلیت تشخیص و اعلام حریق می شود. این نوع از سنسورها با توجه به حساسیتی که موضوع آن دارد، از پرکاربردترین آن ها در منازل آپارتمانی به شمار می روند.

سنسور دود در سیستم دزدگیر

سنسور دود در سیستم دزدگیر

سنسور شکسته شدن شیشه

این نوع از سنسورها با تشخیص امواج صوتی حاصل از شکسته شدن شیشه، هشدار دزدگیر را فعال می کنند. این مدل سنسور باید در نزدیکی پنجره یا درهای شیشه ای نصب گردد. این حسگرها با توجه به میزان بازتاب صدا و ابعاد اتاق، حساسیت های مختلفی می توانند داشته باشند و در خرید دزدگیر اماکن می توان به عنوان یک مزیت ایده آل به آن نگریست.

سنسور شکسته شدن شیشه

سنسور شکسته شدن شیشه

سنسور خطی یا بیم

این مدل از سنسورها به عنوان یک دیوار یا فنس مجازی مورد استفاده قرار می گیرند. مکان هایی مانند تراس، دیوار باغ و ویلا و… برای حفاظت نیاز به چنین سنسوری دارند. این سنسورها از ارسال و دریافت امواج مادون قرمز بین دو قطعه خود برای تشخیص نفوذ بهره می برند. هر یک از این سنسورها با تشخیص علائم محیطی مرتبط به خود، یک سیگنال هشدار به دستگاه مرکزی ارسال می کنند.

معرفی بهترین برند دزدگیرهای خانگی

این که چه دزدگیری برای منزل مناسب است؟ دغدغه خیلی از مشتریان می باشد، چرا که این انتخاب مستقیما بر امنیت خانه و محیط زندگی ایشان تاثیر دارد. شرکت مهندسین هوشمندسازی کارن، با هدف پرداختن به دغدغه های افراد جامعه در زمینه امنیت و رفاه، طراح و مجری سیستم های امنیتی هوشمند می باشد.

شرکت کارن متشکل از تخصص های فنی و مهندسی گوناگون در زمینه برق، مخابرات و کامپیوتر، علاوه بر فعالیت در زمینه هوشمندسازی ساختمان در زمینه های مرتبط دیگر همچون نصب، راه اندازی، تعمیر و نگهداری سیستم های مخابراتی، اجرای سیستم های حفاظتی همچون دوربین مداربسته، انتقال تصویر و مانیتورینگ، طراحی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی و … فعالیت می کند. به عبارتی می توان گفت که تجهیزات سیستم دزدگیر کارن، یک پکیج کامل و ایده آل است.

کلام آخر

با افزایش جمعیت شهرنشینی و همچنین زیادتر شدن دغدغه مردم برای حفظ امنیت و رفاه خود، استفاده از سیستم های امنیتی همچون سیستم دزدگیر اماکن و منزل اهمیت بسزایی پیدا کرد. نصب دزدگیر برای منازل باعث حفظ امنیت و احساس آرامش صاحبان آن ها است. در این مقاله سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چه دزدگیری برای خانه مناسب است؟ در همین راستا شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن، بهترین شرکت طراحی و مجری سیستم های امنیتی را معرفی کردیم تا با خیالی آسوده امنیت منزل و محل کار خود را تامین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *