دوربین مداربسته

3 روش کنترل دوربین مداربسته از راه دور [جامع ترین آموزش- 100% عملی]

3 روش کنترل از راه دور دوربین های مداربسته [جامع ترین آموزش- 100% عملی]

کنترل از راه دور دوربین های مداربسته از جمله قابلیت‌هایی است که امروزه برای نصب انواع دوربین مداربسته به کار می‌آید. اینترنت و آی پی اختصاصی از جمله امکاناتی هستند که برای کنترل از راه دور دوربین های مداربسته مورد نیاز هستند. دستگاه‌های DVR بسیاری با حذف آی پی اختصاصی امکان استفاده از این اینترنت را تنها جزء موارد اصلی بیان می‌کنند. ما در ادامه شما را با مزایا، ضرورت استفاده و انواع روش‌های کنترل و مدیریت دوربین مداربسته از راه دور بیشتر آشنا خواهیم کرد.

ضرورت استفاده کنترل دوربین مداربسته از راه دور

استفاده از دوربین مداربسته ضرورت خود را همیشه به شکل‌های گوناگون نشان می‌دهد و بدون شک، کنترل از راه دور این نوع دوربین نیز می‌تواند یک قابلیت ویژه و استثنایی به حساب آید. معمولاً برای جلوگیری از ارتکاب جرم استفاده از دوربین مداربسته یک پیشنهاد عالی و البته کاملاً ضروری است. بسیاری از مدیران در اداره‌های گوناگون و شرکت‌های متفاوت استفاده از دوربین‌های مداربسته را برای نظارت بر اعمال و رفتار کارکنان خود یک گزینه عالی معرفی می‌کنند تا بتوانند بازدهی کار را افزایش دهند و صددرصد کنترل از راه دور در این شرایط بسیار نتیجه کارآمدتری خواهد داشت.

برای ثبت سوابق و تمامی رویدادها نمی‌توان استفاده از دوربین مداربسته را از یاد برد که این‌چنین قطعاً نمی‌توان برای پیشروی بسیاری از پرونده‌های حتی دادگاهی به دنبال مدرک و شواهد معتبری بود. شما برای ارتقاء کسب‌وکار خود و امنیت آن صددرصد به دوربین مداربسته نیاز دارید و حال کنترل از راه دور نیز می‌تواند به کیفیت کسب و کار شما و افزایش ایمنی و امنیت محیط نیز به صورت چند برابری کمک کند. دلایل گفته شده همگی از جمله موارد کلیدی برای ضرورت استفاده از قابلیتی همچون کنترل دوربین مداربسته از راه دور است.

مزایای کنترل دوربین مداربسته از راه دور

کنترل از راه دور دوربین های مداربسته متناسب با مزایایی که به خود اختصاص داده است، مورد توجه قرار گرفته است. اولین مزیت شاید این باشد که شما می‌توانید چندین دستگاه دی وی آر را به راحتی در یک نرم‌افزار به صورت هم‌زمان تعریف و کنترل کنید. به راحتی و بدون کوچترین مشکلی، شما این اختیار را دارید که بتوانید زاویه دوربین را کنترل کرده یا حتی تغییر دهید.

به صورت آنلاین دوربینی که از راه دور کنترل می‌شود، امکان مکالمه صوتی را فراهم می‌کند تا افراد بتوانند در محل مورد نظر این مکالمه را دریافت کنند. ذخیره تمامی فیلم و تصاویر به صورت آنلاین نیز به راحتی وجود دارد. حتی شما این اختیار را دارید که بتوانید به بازپخش تصاویر خود در این دوربین‌ها بیندیشید و به پشتیبان‌گیری بپردازید. نظارت از راه دور عملکرد کودکان، سالمندان و همچنین حیوانات خانگی در محل یکی دیگر از مزایای اصلی و البته مهم به شمار می‌آید. با توجه به مزایای گفته شما، قطعاً شما به یادگیری روش‌های انجام کنترل و مدیریت دوربین مداربسته از راه دور بیشتر ترغیب شده‌اید.

چند روش برای کنترل دوربین مداربسته از راه دور وجود دارد؟

برای کنترل دوربین مداربسته از راه دور3 روش وجود دارد. طبیعتاً هرکدام از این  روش مزایای و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند؛ به همین دلیل این انتخاب شماست که از کدام روش بخواهید استفاده کنید. با توجه به استفاده بسیار کاربردی از انواع دوربین مداربسته کاملاً مشهود است که باید کنترل و مدیریت از راه دور نیز به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. این‌گونه می‌توان از وسایل امنیتی و نظارتی این‌چنینی به نحو احسن استفاده کرد. . 3 روش مورد نظر برای کنترل از راه دور دوربین مداربسته شامل:

·       روش اول:  کنترل دوربین مداربسته از راه دور با موبایل

کنترل دوربین مداربسته از راه دور بسیار روش پرطرفداری است. در این روش شما تمامی فیلم و تصاویر دوربین مداربسته را توسط گوشی همراه خود می‌توانید مشاهده کنید. شما باید یک اپلیکیشن کاملاً استاندارد را برای به کارگیری این روش روی موبایل خود نصب کنید. طبیعتاً اتصال اینترنت در این روش کاملاً مهم و ضروری است. شما در هر زمان و موقعیتی به راحتی از طریق تلفن همراه خود می‌توانید به مدیریت و کنترل دوربین مداربسته بپردازید. معمولاً روش P2P یک روش عالی برای مشاهده فیلم و تصاویر دوربین مداربسته در گوشی است. به این دلیل که به ip خاصی نیاز نخواهد بود.

روش دوم : کنترل دوربین مداربسته از راه دور از طریق روتر

این روش بهترین روش برای مشاهده تصاویر و فیلم‌ها در کامپیوتر و یا لپ تاپ از طریق روتر در کنترل دوربین مداربسته از راه دور است. شما باید در ابتدا با استفاده از کابل Ethernet cat5 برای اتصال به دستگاهی که ویدیو را ضبط می‌کند، استفاده کنید. حال مانیتوری که به دستگاه مورد نظر متصل است را روشن کنید و به قسمت تنظیمات از طریق ریموت کنترل وارد شوید، در این حالت شما باید گزینه اینترنت را انتخاب و گزینه بعدی که گزینه جریان ویدیویی است را انتخاب کنید. حال می‌توانید به ‌تمامی تصاویر دوربین دسترسی داشته باشید.

·       روش سوم: کنترل دوربین مداربسته از راه دور از طریقکامپیوتر

شما برای کنترل دوربین مداربسته از راه دور از طریق کامپیوتر باید حتماً یک کارت ضبط ویدیو داشته باشید. (خرید این کارت در هنگام عدم پشتیبانی شبکه اینترنت ضروری است یا اینکه اتصالی بین DVR و سیستم وجود نداشته باشد.)

حال باید کامپیوتر ری استارت شود تا بتوان سپس به نصب نرم افزار ضبط فیلم پرداخت. نرم افزار کمک می‌کند تا سیستم مورد نظر شما قادر باشد از کارت ضبط ویدیویی به راحتی پشتیبانی کند. حال زمان آن فرا رسیده است که دستگاه DVR با کارت کاملاً به قول معروف مچ شود و سپس نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات این‌چنینی را می‌توانید تنظیم کنید تا به راحتی به فیلم و تصاویر ضبط شده دسترسی داشته باشید.

نحوه اتصال به دوربین مداربسته از راه دور

1-آدرس IP دوربین خود را پیدا کنید
2- یک مرورگر وب باز کنید و آدرس IP را تایپ کنید
3- به مسیر SETTING > BASIC > Network > Information بروید تا شماره پورت HTTP مورد استفاده دوربین را بیابید. پیش فرض 80 است.

معمولاً نیازی به تغییر شماره پورت نیست. با این حال برخی از ISP ها پورت 80 را مسدود می کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد شماره پورت را مطابق با آن تغییر دهید. در تصویر زیر آن را به 3333 تغییر دادیم.
4-بعد از تغییر پورت برای ذخیره تغییرات باید دوربین را ریبوت کنید. می توانید این کار را با رفتن به SETTING > BASIC > System > Initialize و کلیک روی راه اندازی مجدد انجام دهید.
5- پس از راه اندازی مجدد، با استفاده از مرورگر وب خود دوباره وارد دوربین شوید
http://(آدرس IP): (شماره پورت دوربین).

برای این مثال، آدرس http://192.168.1.101:3333 خواهد بود.

روش‌های ذخیره‌سازی اطلاعات دوربین مداربسته

حافظه ذخیره‌سازی داخلی از جمله روش‌هایی است که شما در شما برای دریافت اطلاعات از کنترل دوربین مداربسته از راه دور به آن نیاز دارید. دوربین‌های مداربسته DVR و NVR دارای درایو ذخیره‌سازی داخلی هستند. حافظه ذخیره‌سازی خارجی یک روش دیگر برای ذخیره اطلاعات دریافت شده است. هارد های خارجی ظرفیت بیشتری را برای ذخیره برآورد می‌کنند، اما قیمت خرید بالای این نوع هاردها یک عیب و ایراد به حساب می‌آید. حافظه ابری روشی متفاوت دیگری است که حجم بالای اطلاعات را می‌توان در این فضا جای داد. ذخیره‌سازی اطلاعات را به روش‌های گفته شده با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

سؤال رایج کاربران برای کنترل دوربین مداربسته از راه دور

سؤالی که شاید برای بسیاری از کاربران به وجود آید این است که با کنترل دوربین مداربسته از راه دور آیا می‌توان به چرخاندن دوربین هم اقدام کرد؟ طبیعتاً این امر شدنی است. البته اگر دوربین مداربسته یک نوع دوربین مداربسته گردان (PTZ) باشد؛ در غیر این صورت نمی‌توان به چرخاندن دوربین بیندیشید. حتی می‌توانید با استفاده از نرم افزار انتقال تصاویر صدا را به راحتی شنید. البته در این شرایط نیز نصب یک میکروفن بسیار ضروری است. سرعت اینترنت برای این روش مدیریتی معمولاً سرعت بیش از ۲Mb یک سرعت مناسب و البته ایده‌آل است. سؤالاتی که به آن پاسخ داده شد، حقیقتاً جزء سؤالات بسیار رایجی بودند که مشتریان در هنگام خرید دوربین مداربسته و استفاده از قابلیت کنترل از راه دور با آن روبرو می‌شوند و به هر حال باید به این سؤالات به درستی پاسخ داد تا مشتری با آسودگی خاطر به خرید و سپس استفاده از قابلیت‌های این‌چنینی بپردازد.

خرید دوربین مداربسته کنترل از راه دور با چه قیمتی امکان‌پذیر است؟

قیمت دوربین‌های مداربسته کنترل دوربین مداربسته از راه دور با توجه به نوع تکنولوژی خود می‌تواند کاملاً متغیر باشد. دوربین‌های مداربسته PTZ معمولاً با قیمتی ایده آل و مناسب‌تر به فروش می‌رسند. قطعاً دوربین‌های چرخشی می‌تواند انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای باشند که بتوان به‌عنوان دوربین مداربسته از راه دور بکار گرفت. دوربین‌های مداربسته تحت شبکه نیز بهترین گزینه برای استفاده از این قابلیت هستند. به هر حال کنترل از راه دور را به درستی به نمایش می‌گذارند.

متأسفانه افراد زیادی باقابلیت‌هایی که انواع دوربین مداربسته دارد آشنایی ندارند، در صورتی که این نوع دوربین با قیمت مناسب و کیفیت عالی می‌تواند امنیت هر مکانی را به ساده‌ترین شکل ممکن تأمین کند. توصیه ما این است که اگر به دنبال قیمت مناسب و اقتصادی هستید تنها به خرید آنلاین و اقتصادی بیندیشید، این روش بدون هزینه واسطه قیمت پایین‌تری را برآورد می‌کند.

قیمت دوربین کنترل از راه دور با موبایل

برای خرید و یا دانستن قیمت دوربین کنترل از راه دور میتوانید با پشتیبان های ما تماس بگیرید و علاوه بر دریافت قیمت های مورد نظر مشاوره نیز دریافت کنید.

سخن پایانی

ما در مورد کنترل از راه دور دوربین های مداربسته که یک قابلیت ویژه است با شما صحبت کرده‌ایم. بدون هیچ اغراقی نصب دوربین مداربسته می‌تواند از بروز جرم و جنایت پیشگیری کند و همه ما این موضوع را به خوبی درک می‌کنیم. در برخی از شرایط شاید به دلیل شرایط خاصی مانند حضور کودک، فرد سالخورده و یا حتی حیوان خانگی در منزل احتیاج به کنترل از راه دور باشد تا بتوان کنترل و مدیریت بیشتری را انتظار داشت. البته برای بسیاری از افراد در محیط کار نیز این امر می‌تواند به ارتقاء و بازدهی کسب و کار آن‌ها اشاره واضحی داشته باشد. به همین دلیل ما به روش‌های آسان و بسیار کاربردی برای استفاده از این قابلیت اشاره کرده‌ایم که بتوانید به راحتی از امکانات این‌چنینی استفاده کنید و از پیشرفت تکنولوژی لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *