اعلام حریق

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق 1401 چه قدر است؟

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق 1401 چقدر است؟

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق 1401

امروزه تجهیز بودن تمام ساختمان‌ها اعم از ساختمان‌های تجاری و مسکونی به سیستم اعلام و اطفای حریق، یک نکته ی بسیار مهم و با اهمیت است؛ چرا که عملکرد صحیح آن‌ها در هنگام اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق از نظر ایمنی بسیار مهم بوده و از حساسیت بسیار بالایی نیز برخودار است. در این مواقع هزینه نصب و اجرای این سیستم‌ها و اطلاع از آن‌ها تا حدودی برای افراد مهم است.

برای بررسی قیمت سیستم اعلام حریق ما باید فاکتورهای خاصی را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم قیمتی را برای اجرای سیستم اعلام و حریق ارائه دهیم. در ادامه به تعریف سیستم اعلام و اطفا حریق و بررسی نکته‌های مهمی که تاثیر بسیار مهمی روی قیمت آن دارد، می‌پردازیم.

پیشنهاد شگفت انگیز! خدمات سیستم اطفا حریق فقط برای امروز!

تماس بگیرید …..02126808852

 

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق 1401

سیستم اعلام و اطفا حریق چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم سیستم‌های اعلام حریق و اطفای حریق عملکرد ایمنی مهمی را در مراکز مهمی مانند تاسیسات، خانه‌ها و فضاهای تجاری را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال اتفاق‌هایی مانند اتصال برق در ساختمان، خطاهای انسانی و عوامل طبیعی مانند صاعقه، ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی در ساختمان‌ها شود؛ به همین دلیل وجود و نصب یک سیستم مناسب اعلام و اطفا حریق در ساختمان‌ها بسیار مهم است.

با توجه به ساخت و سازها که در شهرهای بزرگ کشور مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و…  صورت گرفت، افراد متخصص در سازمان‌های ایمنی و سازمان آتش نشانی تهران با رویکرد ایمن سازی ساختمان‌ها و مراکز  در مقابل حریق و آتش سوزی اقدام به ایجاد الزام قانونی برای نصب، راه اندازی و بکارگیری تجهیزات اعلام و اطفا و سیستم‌های حریق کرده‌اند. این کار، یک گام موثر و بسیار مهم برای افزایش و گسترش فرهنگ ایمنی و همچنین رسیدن به جامعه‌ای ایمن است.

اجزا سیستم ‌های اعلام حریق و اطفا

سیستم‌های اطفای حریق، بسته به نوع، برند و مدل آن می‌توانند از  بخش های مختلفی تشکیل شده باشند. اما تمامی انواع سیستم اعلام و اطفا حریق، یک مرکز کنترل یا همان پنل مرکزی اعلام حریق دارد. این مرکز کنترل به نوعی مغز سیستم محسوب می‌شود و توسط بخش‌های مختلف اطلاعات را دریافت می‌کند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 • تجهیزات ورودی‌های سیستم که شامل انواع دتکتور‌ها و شستی‌ها
 • تجهیزات اعلام حریق شامل آژیر و فلاشر‌ها
 • پنل اعلام حریق یا تابلوی مرکزی اعلام حریق
 • دتکتور های تشخیص دود یا آتش
 • دتکتور ترکیبی
 • بیم دتکتور ترکیبی
 • شستی اعلام حریق
 • آژیر اعلام حریق
 • دتکتور ترکیبی
 • چراغ ریموت
 • چراغ چشمک زن
 • جداکننده اتصال کوتاه
 • اسپری دود
 • زنگ اخبار
 • اینترفیس
 • کابل نسوز

هر کدام از این اجزا کار مهمی را برعهده دارند. خرابی و ایجاد مشکل در هر کدام، می تواند موجب ایجاد اختلال در روند کلیت کار محصول شود.

بررسی اجزای سیستم اعلام حریق

کنترل پنل اعلام حریق

مهمترین بخش از یک‌سیستم اعلام و اژفای حریق، کنترل پنل اعلام حریق که وظیفه اصلی آن پردازش مرکزی، پایش و کنترل سیستم را به عهده دارد. کنترل پنل‌های سیستم‌ اعلام حریق را به طور کلی می‌توان به ۵ دسته تقسیم بندی کرد که شامل موارد زیر هستند.

 • کنترل پنل اعلام حریق تعارف
 • کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر
 • کنترل پنل اهای اطفال حریق
 • کنترل پنل اعلام حریق بی سیم
 • کنترل پنل‌های ترکیبی

انواع سیستم های اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر، بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که محیط آن دارای گستردگی زیادی بوده یا ساختمان به طور کلی دارای طبقات بسیار بالا باشد. در سیستم‌های آدرس پذیر، تمامی المان‌ها دارای آدرسی به صورت منحصر به فرد هستند؛ به بیانی دیگر هر المان دارای یک شخصیت کاملا مجزا بوده و این المان‌ها به واسطه حلقه به یکدیگر متصل هستند. در این سیستم‌ها وقوع حریق شماره و آدرس دقیق دتکتور بر روی پنل مشخص می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این سیستم می‌توان به وجود حلقه یا لوپ اشاره کرد.

سیستم اعلام حریق متعارف

این سیستم بر اساس حریق متعارف بر حسب زون کار می‌کند. طریقه کار آن به این صورت است که در نگام حریق آدرس زون را نمایش می‌دهد نه آدرس دقیق آن دتکتوری که حریق را برای شما مشخص کرده است. در این سیستم‌ها وقوع حریق شماره و آدرس دقیق دتکتور بر روی پنل مشخص می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این سیستم می‌توان به وجود حلقه یا لوپ اشاره کرد.

قیمت نهایی این نوع سیستم‌ها به مراتب از سیستم‌های آدرس پذیر کمتر بوده و آن هم به خاطر ویژگی‌های سیستم آدرس پذیر است.

تیم متخصص جهت نصب و راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق

افرادی که جهت راه اندازی این سیستم‌ها در مراکز صنعتی و ساختمان‌های اداری و مسکونی مراجعه می‌کنند، باید از افرادی متخصص و مجرب باشند؛ چرا که نصب این سیستم‌ها بسیار مهم و حیاتی بوده و نیاز به افرادی دارد که دقیق‌ترین و حساس‌ترین پروژه‌های مربوط به ساختمان را در رزومه کاری خود داشته باشند. نباید نصب و راه‌اندازی این سیستم‌ها را امری آسان بدانیم و اجرای آن را به دست هر شخصی بسپاریم.

عامل های مختلف در زمینه هزینه نصب سیستم اعلام حریق

همانطور که در بالا گفتیم نصب و راه اندازی سیستم‌های اعلام حریق و اطفای آن بسیار مهم بوده و شما باید آن را در مراکز مهم خود مانند تاسیسات، ساختمان های تجاری و مسکونی نصب کنید؛ اما فاکتور‌های بسیار مهمی مانند اندازه خانه یا محل کار، پیچیدگی سیستم هشدار، نوع اتصال و مدت زمان نصب در تعیین هزینه نصب سیستم اعلام حریق بستگی دارد.

 سیستم اعلام و اطفا حریق از چند دستگاه که به صورت همزمان کار می‌کنند، تشکیل شده است. این دستگاه‌ها از سنسورها و قطعات هشدار دهنده حساس به انواع دود، آتش، منواکسید و دیگر عوامل خطرناک یا خطر آفرین تشکیل شده که در صورت تشخیص از طریق تجهیزات صوتی به مردم هشدار می‌دهند. این هشدارها می‌تواند به صورت اتوماتیک بر اساس فعالیت دتکتور‌های دودی یا حرارتی فعال گردد؛ همچنین حالت دستی آن‌ها به اصطلاح کمک شستی نیز برای این دستگاه‌ها وجود دارند که در زمان اعلام حریق به صورت دستی فعال شود.

برای اجرا شدن سیستم اعلام و اطفا حریق، هشدارها و علائم مختلفی هستند که به صورت رنگ‌های موتوردار و بوق‌های نصبی روی دیوار می‌توان در نظر گرفت.

هزینه نصب سیستم اعلام حریق و اطفا حریق

هزینه نصب سیستم اعلام حریق و اطفا حریق به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در حالت کلی و در سال ۱۴۰۱ شما برای نصب و پرداخت هزینه اجرای آن، باید مراحلی را طی کنید. مراحل اولیه آن است که شما باید فرم تعیین شرکت مجری آتش نشانی یا فرم تعویض شرکت مجری آتش نشانی را که توسط مالکین شرکت‌هایی که به عنوان مشاور آتش نشانی هستند، امضا گردد.

سپس در مرحله دوم، کارشناسان و مشاوران آتش نشانی با استفاده از فهرست استاندارد NFPA، نسبت به برآورد تعداد دقیق سیستم مورد نیاز جهت نصب در پروژه اقدام می‌کنند. فهرست  NFPA، فهرستی استاندارد از سازمان حفاظت از حریق آمریکا بوده و همچنین شامل  لیستی از تجهیزات اطفا حریق که مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران نیز هست، می‌شود.

پس از طی مراحل بالا، مشخص شدن تعداد سیستم مورد نیاز و در آخر نصب سیستم‌ها، نوبت به چک سیستم‌ها و صحت درستی آن‌ها می‌شود. پس از بررسی نهایی سیستم و درست بودن مراحل اجرا سیستم، نوبت به میزان هزینه دریافتی از مراکز می‌شود. در این خصوص لیستی از قیمت لوازم تهیه و استفاده شده تنظیم می‌گردد. این هزینه‌ها با توجه به بازار و ویژگی‌های مختلفی که یک سیستم دارد، اعلام می‌شود. در ادامه به این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

استاندارد

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث تاثیر گذاری روی سیستم‌های اعلام حریق می‌شود، استاندارد آن‌ها است. به عنوان مثال چند مورد از این استاندارد‌ها که باعث متفاوت شدن قیمت آن‌ها در سال ۱۴۰۱ می‌شود، در زیر آمده است:

UL-1-1

 LPCB-2-1

 VDS-3-1,

 intertek-4-1

و…

نکته دیگر در خصوص قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق، نوع نصب این سیستم‌ها در مجتمع‌ها یا مراکز دیگر است. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این موضوع می‌پردازیم.

نصب سیستم اعلام حریق

قیمت اجرا سیستم اعلام و اطفا حریق در مجتمع‌ های مسکونی

قیمت اجرای سیستم‌های اعلام و اطفا حریق با توجه به ملاک‌های خاصی مانند: مقیاس پروژه، تعداد محصولات مورد استفاده و تعداد طبقات موجود در مجتمع می‌توان اشاره کرد. اگر به دنبال نصب و اجرا سیستم‌های اعلام و اطفا حریق با هزینه بسیار کم و در کنار آن برخورداری از کیفیت مناسب و عالی هستید، برندهای اعلام حریق ایرانی می‌تواند، گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. برند های اعلام حریق ایرانی که می‌توان به زیتکس، سایان، سنس و… اشاره کرد.

قیمت اعلام حریق پروژه های حساس صنعتی

در این پروژه‌ها قیمت بسیار بالا بوده و علت آن به دلیل شرایط بسیار سخت و پیچیده بودن محیط‌های صنعتی است. پس شما برای این مراکز نیاز به یک سیستم اجرای اعلام و اطفا حریق بسیار قوی دارید. زیرا باید سیستمی باشد که در برابر گرما بسیار مقاومت کند. شما می‌توانید برای نصب این نوع از سیستم‌ها به برند‌هایی مختلف صنعتی اعتماد کنید. علت انتخاب این برندها در محیط‌های صنعتی به دلیل وجود گرد و غبار، ذرات معلق، خطر انفجار و نیاز به درجه حفاظت بسیار بالا است.  حساسیت در نصب سیستم‌ در این بخش‌ها، ممکن است قیمت نصب و اجرا را نیز بالاتر ببرد.

هزینه نصب سیستم اعلام حریق

همه میدانیم که قیمت از مهم ترین نکته ها در هنگام خرید می‌باشد اما متاسفانه به دلیل قیمت ها و نوسانات ارز و دلار نمیتوانیم یک قیمت ثابت برای شما تعیین کنیم. پس از شما درخواست میکنیم که با ما تماس بگیرید.

هزینه نصب دتکتور اعلام حریق

هزینه نصب دتکتور اعلام حریق نیز مانند اجرت نصب اعلام حریق مشخص نیست و همیشه در حال تغییر است بنابراین از شم میخواهی که برای داسنتن این اطلاعات باشرکت ماتماس بگیرید.

انواع سیستم اعلام حریق

دومین عامل بسیار مهم در تغییر قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق در سال 1401 می‌شود، می‌توان به انواع سیستم‌های اعلام حریق اشاره کرد. دسته اول سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و دسته دوم سیستم اعلام حریق متعارف است که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم. اینکه سیستم اعلام حریق شما، تنها به اعلام بپردازد و یا واکنش های پیشگیری و اطفا نیز پس از تشخیص داشته باشد، بر روی قیمت موثر است.

انواع سیستم اعلام حریق

قیمت نهایی اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

به طور کلی و با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد، قیمت نهایی اجرا، به موارد و عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. به طور کلی در زیر به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • نوع سیستم مورد استفاده در پروژه
 • نوع محیط برای نصب سیستم
 • متراژ ساختمان
 • تعداد طبقات مختلف ساختمان و مراکز تجاری
 • استاندارد بودن سیستم‌ها

عوامل موثر بالا باعث تغییر تعرفه نصب و اجرای اعلام و اطفا حریق می‌شود؛ اما تمام این قیمت‌ها بر اساس اتحادیه بین الملل و مراکز آتش نشانی ایران و تهران است.

نحوه اطلاع از هزینه نصب سیستم اعلام حریق

شما می‌توانید برای دریافت قیمت و هزینه نصب و اجرای سیستم‌های اعلام و اطفا حریق به شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما بعد از تماس و اطلاع از نوع پروژه و دریافت اطلاعات تکمیلی، به صورت کاملا رایگان جهت بازدید حضوری و مشخص کردن قیمت نهایی به محیط مورد نظر شما مراجعه می‌کنند.

سوالات توضیحات قیمت
هزینه نصب و اجرای سیستم اعلام حریق و اطفا حریق

 

هزینه اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در حالت کلی و در سال ۱۴۰۱ شما برای نصب و پرداخت هزینه اجرای آن، باید مراحلی را طی کنید. مراحل اولیه آن است که شما باید فرم تعیین شرکت مجری آتش نشانی یا فرم تعویض شرکت مجری آتش نشانی را که توسط مالکین شرکت‌هایی که به عنوان مشاور آتش نشانی هستند، امضا گردد.

تماس بگیرید

021-55439337

اجرت نصب اعلام حریق

 

همه میدانیم که قیمت از مهم ترین نکته ها در هنگام خرید می‌باشد اما متاسفانه به دلیل قیمت ها و نوسانات ارز و دلار نمیتوانیم یک قیمت ثابت برای شما تعیین کنیم. پس از شما درخواست میکنیم که با ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید

021-55439337

هزینه نصب دکتور اعلام حریق

 

هزینه نصب دتکتور اعلام حریق نیز مانند اجرت نصب اعلام حریق مشخص نیست و همیشه در حال تغییر است بنابراین از شم میخواهی که برای داسنتن این اطلاعات باشرکت ماتماس بگیرید.

تماس بگیرید

021-55439337

نحوه اطلاع از قیمت اجرای پروژه اعلام حریق

 

شما می‌توانید برای دریافت قیمت و هزینه نصب و اجرای سیستم‌های اعلام و اطفا حریق به شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید

021-55439337

سخن پایانی

 سیستم اعلام حریق یا نام همان اعلان حریق، جزو یکی از مهم‌ترین سیستم‌های حفاظتی و نظارتی است و از ملزومات ساختمان‌ها در فرایند تشکیل ساختمان سازی به شمار می‌روند. این سیستم از مهم‌ترین موارد جهت حفظ جان انسان‌ها به شمار می‌رود. ما در این مقاله ابتدا انواع سیستم‌های اعلام حریق را به شما معرفی کردیم و در آخر به بررسی عواملی که باعث تغییر قیمت اجرای آن‌ها می‌شود، پرداختیم. در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با هزینه‌هایی که باید در این زمینه بپردازید بیشتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *