چکیده

سیستم‌های خانه‌های هوشمند در سال‌های اخیر به علاقه زیادی دست یافته‌اند تا زندگی مردم را آسان‌تر و راحت‌تر کنند. سیستم خانه هوشمند به افراد اجازه می دهد تا محیط خانه را به شیوه ای کارآمد و راحت کنترل کنند. پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر منجر به تولید تعداد زیادی سیستم هوشمند و پیچیده شده است که فناوری زندگی هوشمند را ارتقا می دهد. این مقاله تجزیه و تحلیل کاملی از سیستم‌های مختلف اتوماسیون خانگی هوشمند و هوشمند ارائه می‌کند. تجزیه و تحلیل مقایسه ای سیستم خانه های هوشمند موجود انجام شده است که ایده روشنی از جوانب مثبت و منفی سیستم های موجود ارائه می دهد. اصول کار انواع مختلف سیستم‌های خانه هوشمند مانند سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر Dual Tone Multi Frequency، سیستم جهانی برای موبایل، مبتنی بر تشخیص صدا، مبتنی بر Zigbee، مبتنی بر بلوتوث، مبتنی بر اینترنت و Wi-Fi و سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر ژست بررسی شده است. نظراتی با توجه به جنبه‌ها و ویژگی‌های مختلف برای سیستم‌های خانه هوشمند مورد مطالعه ارائه شده است که کاربران را قادر می‌سازد تا با توجه به بودجه و نیاز، فناوری مناسب را انتخاب کنند.

معرفی

سیستم خانه هوشمند یا خانه هوشمند به معنای اتوماسیون و کنترل لوازم الکتریکی خانه ما است. پیشرفت‌های اخیر فناوری در دستگاه‌های الکترونیکی منجر به تولید تعداد زیادی از سیستم‌های کاربرپسند و انعطاف‌پذیر شد که فناوری زندگی هوشمند را ارتقا داد. لوازم خانگی را می توان از راه دور توسط دستگاه های الکترونیکی ما مانند تلفن های هوشمند، دستیار دستگاه شخصی (PDA) و لپ تاپ ها کنترل کرد که زندگی ما را راحت تر و راحت تر می کند. سیستم خانه هوشمند می تواند برای کنترل تعداد زیادی از فعالیت ها در خانه ما اعمال شود [1]. بسته به این فعالیت ها، انواع مختلفی از سیستم های هوشمند و خودکار توسعه یافته است. ایده کنترل از راه دور لوازم خانگی با سیستم های مبتنی بر Dual Tone Multi Frequency (DTMF) [2]-[3] آغاز شد. با این حال، با پیشرفت فناوری های بی سیم، استفاده از سیستم های DTMF برای پیام کوتاه بسیار کاهش یافته است. امروزه مردم استفاده از سیستم‌های متشکل از رابط کاربری گرافیکی کاربرپسند (GUI)، حسگرهای بی‌سیم و دستگاه‌های کنترل از راه دور را آسان‌تر می‌دانند. فن آوری اخیر تلفن های هوشمند به محققان اجازه می دهد تا با استفاده از برنامه تلفن هوشمند که دارای رابط کاربری گرافیکی چشمگیر است، چنین سیستم های انعطاف پذیر و کاربر پسندی را توسعه دهند [4]. اخیراً ارتباطات سیستم جهانی موبایل (GSM) به روشی محبوب برای اتوماسیون خانگی تبدیل شده است [5]-[6]. سیستم های خانه هوشمند مبتنی بر کنترل مبتنی بر تشخیص صدا اهمیت زیادی برای افراد معلول جسمی پیدا کرده است [7]. دستگاه‌های الکترونیکی بی‌سیم کوچک و قابل حمل مانند سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر بلوتوث نیز به سرعت اهمیت پیدا می‌کنند که عموماً از یک برد میکروکنترلر برای کنترل لوازم خانگی استفاده می‌کنند [8]-[9]. کاربر با استفاده از اپلیکیشن تلفن هوشمند دستور را به برد میکروکنترلر ارسال می کند. اینترنت در صورت ایجاد سیستم های پیشرفته و پیچیده خانه هوشمند، ابعاد جدیدی را گشوده است [10]. اینترنت اشیا (IoT) نقش مهمی در ساخت سیستم‌های اتوماسیون خانگی هوشمند دارد که از اتصال اینترنت پهن باند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داده‌ها بین دستگاه‌های الکترونیکی و حسگرها استفاده می‌کند [11]-[12]. سیستم‌های خانه هوشمند تنها به سیستم‌های مبتنی بر اینترنت، تلفن هوشمند، مبتنی بر GSM و سیستم‌های مبتنی بر تشخیص صدا محدود نمی‌شوند. بسیاری از محققان به طور مداوم بر روی سیستم اتوماسیون لوازم خانگی مبتنی بر ژست کار می کنند که به کاربر اجازه می دهد وسایل را با استفاده از قسمت های مختلف بدن خود کنترل کند [13]. از آنجایی که انواع مختلفی از سیستم‌های خانه هوشمند در طول سال‌ها توسعه یافته‌اند، بررسی اجمالی و تحلیل مقایسه‌ای این سیستم‌ها ضروری است.

در این مقاله، تجزیه و تحلیل مقایسه ای و بحث در مورد انواع سیستم های خانه هوشمند انجام شده است. همچنین روش‌های طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مختلف خانه هوشمند شرح داده شده است. علاوه بر این، مقایسه عملکرد، هزینه و مسائل مختلف دیگر شرح داده شده است تا کاربران در انتخاب سیستم خانه هوشمند مورد نظر خود دچار مشکل نشوند.

II. روش های مختلف سیستم خانه های هوشمند و اصول کار آنها

بسته به عملکردهای متعدد، ابزارها و ترکیبات نرم افزاری سخت افزاری، سیستم های خانه هوشمند محبوب در زیر بخش های زیر دسته بندی می شوند.

A. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر فناوری DTMF

ایده کنترل از راه دور لوازم خانگی در محیط خانه با صدای DTMF با استفاده از تلفن همراه آغاز شد [2]. این سیستم از سیگنال خاصی از رقم تلفن همراه برای انجام کار خاصی استفاده می کرد. سیگنال تولید شده از صفحه کلید DTMF از دو فرکانس تشکیل شده است: فرکانس ستون و فرکانس ردیف. سطح فرکانس ستون بالا و سطح فرکانس ردیف پایین است. سیگنال (تن) منحصر به فرد تولید شده توسط رقم صفحه کلید DTMF، سیستم را قادر می سازد تا وظایف مشخص شده قبلی را به طور خودکار انجام دهد.
این سیستم برای ارسال سیگنال به یک تلفن همراه و یک فرستنده DTMF نیاز دارد. سیگنال از طریق یک کانال به گیرنده منتقل می شود. همانطور که سیگنال از طریق رسانه حرکت می کند، ضعیف می شود. بنابراین، سیگنال باید قبل از رمزگشایی تقویت شود. بنابراین مدار گیرنده توسط یک میکروفون خازنی و یک تقویت کننده دنبال می شود. سپس سیگنال رمزگشایی شده و به میکروکنترلر ارسال می شود تا عملیات مشخص شده خود را انجام دهد.

سیستم خانه هوشمند مبتنی بر فناوری DTMF

شکل 1. بلوک دیاگرام سیستم خانه هوشمند مبتنی بر فناوری DTMF.

سیستم خانه هوشمند مبتنی بر فناوری GSM

شکل 2. بلوک دیاگرام سیستم خانه هوشمند مبتنی بر فناوری GSM.

سیستم خانه هوشمند بر اساس تشخیص صدا (Zigbee)

شکل 3. بلوک دیاگرام سیستم خانه هوشمند بر اساس تشخیص صدا (Zigbee).

اتوماسیون خانگی مبتنی بر DTMF ارائه شده در [2] در برابر نویز آسیب پذیر است. از این رو، کاهش نویز در چنین سیستم های اتوماسیونی برای خلاص شدن از انتقال داده های نادرست که ممکن است منجر به سوئیچینگ کاذب دستگاه ها شود، بسیار مهم است.

ب. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر GSM

اتوماسیون خانگی مبتنی بر GSM به تلفن همراه، ماژول GSM، برد میکروکنترلر و مدار کنترل برای کنترل لوازم خانگی نیاز دارد [5]-[6]. دستورات به صورت SMS به ماژول GSM ارسال می شود که پیام را دریافت می کند و برای اجرای دستور به برد میکروکنترلر ارسال می کند. با کمک ماژول رله، برد میکروکنترلر وسایل خاص را روشن/خاموش می کند. به این ترتیب سوئیچینگ از راه دور لوازم خانگی با استفاده از ماژول GSM قابل انجام است.

خانه هوشمند ارائه شده در [5] بیش از 98 درصد دقت را به دست آورد و کل پردازش ارسال و دریافت پیام (فرمان) در عرض 2 ثانیه انجام شد. خانه هوشمند مبتنی بر فناوری GSM ارائه شده در [6] متشکل از یک LCD است که پیام های مهمی را نمایش می دهد. علاوه بر این، از یک برنامه هوشمند تشکیل شده است که رابط کاربری گرافیکی انعطاف پذیری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

ج. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر تشخیص صدا

در مورد اتوماسیون مبتنی بر تشخیص صدا، سیستم های خانه هوشمند مبتنی بر Zigbee محبوب ترین هستند [7]. سیستم های مبتنی بر Zigbee را می توان به 3 ماژول اصلی تقسیم کرد: ماژول میکروفون، هماهنگ کننده Zigbee (کنترل کننده مرکزی) و پایانه ها (کنترل کننده لوازم خانگی). این سیستم به یک تلفن هوشمند / یک رایانه رومیزی / یک تبلت هوشمند / یک لپ تاپ نیاز دارد که به ماژول هماهنگ کننده Zigbee متصل باشد. ماژول هماهنگ کننده Zigbee به پایانه های مختلف منشعب می شود. ترمینال ها می توانند وظایف مشخص شده مختلفی مانند نظارت و کنترل دما، گاز، رطوبت، سوئیچینگ دستگاه و غیره را انجام دهند. برای انجام این کارها، انواع مختلفی از سنسورها و مدار کنترل دستگاه مورد نیاز است تا نصب شوند. برای تشخیص صدا، Zigbee از رابط برنامه نویسی برنامه گفتار مایکروسافت (API) استفاده می کند. ماژول های RF Zigbee برای ایجاد شبکه بی سیم استفاده می شوند. خانه خودکار مبتنی بر Zigbee ارائه شده در [14] به 79.8 درصد دقت برای تشخیص صدا دست یافت.

سیستم خانه هوشمند کنترل‌شده صوتی نیز با استفاده از روش‌های متفاوتی غیر از Zigbee توسعه داده شد [15]. سیستم در [15] از فناوری خدمات رادیویی بسته های عمومی (GPRS) استفاده می کرد. برای تشخیص گفتار از ماشین بردار پشتیبان (SVM) که مبتنی بر یادگیری ماشینی است استفاده شده است.

D. خانه هوشمند مبتنی بر ماژول بلوتوث، برنامه تلفن هوشمند و میکروکنترلر

نصب و راه اندازی این نوع سیستم خانه هوشمند آسان است. این سیستم از یک برنامه هوشمند با رابط کاربری گرافیکی کاربرپسند و آسان برای استفاده، ماژول بلوتوث برای انتقال فرمان از تلفن هوشمند به برد میکروکنترلر و مدار کنترل دستگاه برای کنترل لوازم خانگی تشکیل شده است [8]-[9].

تلفن هوشمند و سیستم خانه هوشمند مبتنی بر میکروکنترلر

شکل 4. بلوک دیاگرام بلوتوث، برنامه تلفن هوشمند و سیستم خانه هوشمند مبتنی بر میکروکنترلر.

سیستم خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت و Wi-Fi

شکل 5. بلوک دیاگرام سیستم خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت و Wi-Fi.

سیستم خانه هوشمند مبتنی بر اشاره دست

شکل 6. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر اشاره دست.

برنامه تلفن هوشمند کاربر را قادر می سازد تا دستور ارسال کند.
دستورات به صورت بی سیم از تلفن هوشمند به ماژول بلوتوث منتقل می شوند. ماژول بلوتوث فرمان را به برد میکروکنترلر متصل به آن منتقل می کند. برد میکروکنترلر نقش واحد کنترل مرکزی را ایفا می کند. انواع مختلفی از سنسورها با عملکردهای متفاوت را می توان با چنین سیستم خانه های هوشمند برای اهداف مختلف ترکیب کرد که این سیستم را همه کاره و سازگار می کند [16]-[17].

E. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر Wi-Fi و اینترنت

سیستم اتوماسیون خانگی مبتنی بر اینترنت به دلیل طیف گسترده ای از توابع خود به سرعت اهمیت می یابد [10]- [12]. سیستم خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا توسعه یافته در [12] شامل کنترل هوشمند روشنایی، کنترل هوشمند لوازم خانگی، سیستم هشدار نفوذ و تشخیص گاز/دود است.

سیستم نظارت و کنترل لوازم خانگی مبتنی بر اینترنت اشیا در [18] تلفن هوشمند مورد استفاده، برنامه نرم افزاری، دستگاه های کنترل و سرور میکرو وب توسعه یافته است. این سیستم به 3 قسمت اصلی محیط راه دور، دروازه خانه و محیط خانه تقسیم می شود. برای نظارت و کنترل وسایل از راه دور از محیط راه دور استفاده می شود. این سیستم از اینترنت 3G و 4G، سیستم Wi-Fi پشتیبانی می کند و توسط برنامه اندروید قابل کنترل است. کاربر دستوری را از برنامه اندروید ارسال می کند که از طریق اینترنت منتقل می شود. سیستم توسط فایروال محافظت می شود که امنیت را تضمین می کند. داده ها از طریق اینترنت به روتر می رسد و سپس به سپر اترنت منتقل می شود. دروازه خانه ترجمه داده ها را بین اینترنت، روتر و سپر اترنت فراهم می کند.

F. سیستم خانه هوشمند کنترل شده با اشاره

کنترل لوازم خانگی را می توان با حرکت دادن اعضای بدن ما انجام داد [13]. چنین سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر ژست مرتب‌سازی به سرعت در حال محبوب شدن هستند. روش اتوماسیون کنترل شده با ژست دست بسیار محبوب است. سیستم‌های خانه هوشمند کنترل‌شده با ژست عموماً به دوربینی برای ضبط حرکات انسان نیاز دارند. سپس تصاویر ژست مراحل آموزش تصویر را طی می کنند. بر اساس یک حرکت خاص، سیستم وظیفه از پیش تعریف شده را انجام می دهد.

III. مزایا و معایب مختلف سیستم های خانه های هوشمند

انواع مختلف سیستم های خانه هوشمند دارای مزایای متفاوتی نسبت به سایرین هستند. برخی از سیستم ها ممکن است کاملا کاربر پسند به نظر برسند، اما هزینه نصب و راه اندازی بالاتری دارند. زمان پاسخگویی برخی از سیستم های خانه هوشمند سریع است، اما از دقت پایین تری برخوردار است. این بخش، مزایا و معایب سیستم های مختلف خانه هوشمند را بر اساس جنبه های مختلف تجزیه و تحلیل می کند.

سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر DTMF بسیار ساده و آسان برای استفاده هستند [2]-[3] با این حال، سیستم در برابر نویز آسیب‌پذیر است که ممکن است منجر به سوئیچینگ نادرست وسایل شود. بنابراین، دقت سیستم های مبتنی بر DTMF چندان خوب نیست. علاوه بر این، کاربر هیچ نوع بازخوردی از سیستم دریافت نمی کند.

از این رو، سیستم کاملا کاربر پسند و قابل اعتماد نیست. سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر GSM در مقایسه با سیستم‌های مبتنی بر DTMF قابل اعتمادتر و کاربر پسندتر هستند. سیستم های GSM از رابط کاربری تشکیل شده اند که سیستم را کاربر پسند می کند [6]. محدوده عملیاتی سیستم های GSM در سراسر جهان است. کاربر می تواند لوازم خانگی را با ارسال پیامک از هر نقطه ای از جهان کنترل کند. اما ارسال پیامک برای کاربر هزینه دارد و هزینه پیامک بستگی به موقعیت جهانی کاربر دارد. اگر کاربر بخواهد وسایل را از خارج از مرز کشور خود کنترل کند، هزینه پیامک بالاتر خواهد بود. بنابراین، هزینه عملیاتی سیستم های مبتنی بر GSM بالاتر است. علاوه بر این، سیستم کاملاً به شبکه سیم کارت تلفن همراه وابسته است. از این رو، اگر شبکه سیم‌کارت قطع یا بسیار کند باشد، سیستم به درستی کار نخواهد کرد.

استفاده از سیستم های خانه هوشمند مبتنی بر تشخیص صدا بسیار آسان است. کاربر برای کنترل لوازم خانگی نیاز به ارسال فرمان صوتی به سیستم دارد [7]، [15]. چنین سیستم‌های خانه هوشمند برای افراد مسن و معلول جسمی بسیار مفید است. سرعت پردازش سیستم‌های خانه هوشمند با کنترل صوتی نیز رضایت‌بخش است. هزینه نصب این نوع سیستم ها نیز پایین است زیرا تلفن های هوشمند دارای سیستم های داخلی برای تشخیص صدا هستند. هزینه نصب سیستم‌های خانه هوشمند کنترل‌شده صوتی مبتنی بر Zigbee کمی بالاتر از سایر سیستم‌های خانه هوشمند کنترل‌شده صوتی است زیرا به پروتکل‌های Zigbee نیاز دارد [7]. برد عملیاتی سیستم های خانه هوشمند با کنترل صوتی می تواند 10-20 متر باشد. اما، سیستم های مبتنی بر Zigbee می توانند تا برد 150 متر کشیده شوند. نقطه ضعف اصلی سیستم های خانه هوشمند مبتنی بر صدا دقت است. این امکان وجود ندارد که همه دقیقاً به همان روشی صحبت کنند که سیستم ها بتوانند آن را بفهمند و پردازش کنند. بنابراین، پردازش هر فرمان برای سیستم های کنترل صدا امکان پذیر نیست. علاوه بر این، نسبت سیگنال به نویز (SNR) در مورد دقت این نوع سیستم ها بسیار مهم است. در نتیجه دقت سیستم های کنترل صدا در محیط های پر سر و صدا به شدت کاهش می یابد. سیستم مبتنی بر Zigbee ارائه شده در [7] دارای دقت 79.8٪ بود. از این رو، سیستم برای همه موارد قابل اعتماد نیست.

سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر بلوتوث کاربر پسند هستند و به راحتی نصب می‌شوند [8]-[9]. هزینه نصب کم و هزینه عملیات بسیار کم است. اپلیکیشن تلفن هوشمند به کاربر این امکان را می دهد تا تنها با یک لمس تلفن هوشمند به راحتی لوازم خانگی را کنترل کند. سطح دقت بسیار بالا است و سیستم بسیار سریع است. اجرای دستور فقط کسری از ثانیه طول می کشد.
از این رو سیستم به دلیل دقت و سرعت کاملاً قابل اعتماد است. با این حال، برد عملیاتی این نوع سیستم ها در حدود 10-20 متر است که عیب اصلی آن است. سیستم‌های خانه هوشمند مبتنی بر بلوتوث برای افرادی که بودجه کمتری دارند، انتخاب خوبی هستند.

سیستم‌های خانه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا و Wi-Fi به دلیل طیف گسترده‌ای از عملکردها و ویژگی‌های هوشمند، به عنوان کاربرپسندترین و انعطاف‌پذیرترین سیستم‌ها در نظر گرفته می‌شوند [10]-[12]، [18]. با توجه به اینترنت، محدوده عملیاتی در سراسر جهان است. با این حال، به دلیل پیچیدگی عملکردها و ویژگی های هوشمند، این نوع سیستم ها هزینه اولیه بسیار بالایی دارند. علاوه بر این، به دلیل استفاده از اینترنت، هزینه عملیاتی نیز بالا است. این نوع سیستم خانه هوشمند برای افرادی که بودجه خوبی برای زندگی هوشمند دارند قابل استفاده است.

سیستم‌های خانه هوشمند کنترل‌شده با اشاره به کدگذاری پیچیده برای تمایز بین حرکات متعدد نیاز دارند [19]. این نوع سیستم علاوه بر مدار کنترل دستگاه، به سخت افزار گران قیمت نیز نیاز دارد. به عنوان مثال، سیستم خانه هوشمند مبتنی بر ژست دست ارائه شده در [20] به دوربین برای گرفتن حرکات انسان نیاز دارد. چنین سخت افزاری هزینه اضافی را برای نصب اضافه می کند. با این حال، هزینه عملیاتی سیستم‌های مبتنی بر ژست معمولاً پایین است. اشکال عمده این نوع سیستم دقت است. ممکن است برای موارد خاص، اشاره توسط سیستم شناسایی نشود. دقت تشخیص ژست برای کاغذ ارائه شده در [20] 92 درصد بود. اتوماسیون مبتنی بر ژست برای افراد معلول بسیار مفید است.

IV. تجزیه و تحلیل مقایسه ای و بحث

A. تجزیه و تحلیل هزینه

هزینه سیستم های خانه هوشمند را می توان به دو بخش هزینه نصب و هزینه عملیاتی طبقه بندی کرد. هزینه نصب و راه اندازی برای سیستم مبتنی بر DTMF کمترین است. سیستم های مبتنی بر Zigbee هزینه متوسطی دارند. سیستم‌های کنترل‌شده با ژست و کنترل‌شده با اینترنت در مقایسه با سایر سیستم‌ها هزینه نصب و راه‌اندازی نسبتاً بالاتری دارند.

جدول I. تجزیه و تحلیل هزینه خانه های هوشمند

تجزیه و تحلیل هزینه خانه های هوشمند

ب. تجزیه و تحلیل سرعت، برد و دقت

عملکرد سیستم های مختلف خانه هوشمند با توجه به سرعت، محدوده عملکرد و دقت متفاوت است. نظرات مبتنی بر تحلیل در مورد سرعت، برد و دقت سیستم های خانه هوشمند در جدول 2 بیان شده است.

جدول II. تجزیه و تحلیل سرعت، برد و دقت سیستم های خانه هوشمند

تجزیه و تحلیل سرعت، برد و دقت سیستم های خانه هوشمند

ج. تجزیه و تحلیل قابلیت اطمینان سیستم های خانه هوشمند

بر اساس مسائل مختلف مانند هزینه، برد، سرعت، دقت، انعطاف پذیری، رابط کاربری گرافیکی و بسیاری موارد دیگر، تعیین اینکه آیا یک سیستم خانه هوشمند قابل اعتماد است یا خیر، مهم است.
تعیین قابلیت اطمینان سیستم های خانه هوشمند بسیار مهم است زیرا مصرف کنندگان باید قبل از خرید محصول، ایده روشنی از آن داشته باشند. طبق تحلیل ما، سیستم‌های اتوماسیون خانگی مبتنی بر DTMF و GSM غیرقابل اعتماد هستند. قابلیت اطمینان سیستم های خانه هوشمند در جدول III آمده است.

جدول III. تجزیه و تحلیل قابلیت اطمینان سیستم های خانه های هوشمند

تجزیه و تحلیل قابلیت اطمینان سیستم های خانه های هوشمند

نتیجه گیری

در این تحقیق، مطالعه گسترده ای بر روی انواع سیستم های خانه هوشمند انجام شده و اصول کارکرد سیستم های خانه هوشمند به وضوح بیان شده است. تجزیه و تحلیل مقایسه ای سیستم های خانه هوشمند برای تعیین مزایا و معایب سیستم های مختلف خانه هوشمند انجام شده است. از آنجایی که فناوری‌های خانه‌های هوشمند متعددی در بازار موجود است، برای کاربران ضروری است که یک دستورالعمل قوی در مورد سیستم‌های مختلف خانه هوشمند داشته باشند تا کاربر بتواند بر اساس بودجه بهترین نوع سیستم را انتخاب کند. بنابراین، تجزیه و تحلیل هزینه، سرعت، برد، دقت، پیچیدگی و قابلیت اطمینان برای کاربران بسیار مهم است. این مقاله به وضوح این مسائل را برای انواع مختلف خانه‌های هوشمند تجزیه و تحلیل کرده است تا مصرف‌کننده انتخاب آسان‌تر از میان روش‌های مختلف خانه هوشمند را پیدا کند. ما معتقدیم که این مقاله برای مصرف‌کنندگان برای خرید محصول مورد نظرشان بسیار مفید خواهد بود و به محققان کمک می‌کند تا آزمایش‌های بیشتری بر روی فناوری‌های خانه هوشمند انجام دهند.