خانه هوشمند

شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند

شرکت IBM

خانه هوشمند را می‌توان یکی از جدی‌ترین تلاش‌های بشر برای وارد کردن تکنولوژی به زندگی روزمره خود در نظر گرفت. ساکنین یک خانه هوشمند برای اعمال هرگونه تنظیمات برای قسمت‌های مختلف خانه قرار نیست از جای خود بلند شود و می‌توانند با استفاده از یک موبایل حتی از فواصل دور بخش‌های مختلف خانه را کنترل کنند. همچنین خانه هوشمند توانایی تنظیم کردن خود را بدون دخالت اپراتور دارا بوده و بر اساس یک سری اطلاعات که از سنسور‌ها دریافت می‌شود قسمت‌های مختلف خانه توسط خود به خود تنظیم خواهند شد.

فرض کنید که در یک روز تعطیل در خانه هوشمند خود نشسته و مشغول تماشای تلویزیون هستید. نورپردازی‌های اتاق هماهنگ با تصویر تغییر می‌کنند و صدای فیلم از یک سیستم صوتی بسیار با کیفیت به گوش می‌رسد و شما می‌توانید همه چیز را بدون حتی برخواستن از جای خود تنظیم کنید!
همه موارد گفته شده تنها بخشی از شگفتی‌های یک خانه هوشمند است و به دلایل مختلف افراد بسیار‌ی در سرتاسر جهان علاقمند به پیاده‌سازی چنین سیستمی می‌باشند. اما لازم به ذکر است که این کار پیچیده‌تر از این حرف‌ها بوده و برای پیاده‌سازی یک خانه هوشمند حتماً باید که از تجهیزات خاص و متخصصین با تجربه استفاده نمود.

بنا به همین موضوع در این نوشته از وب سایت شرکت مهندسین هوشمند‌سازی کارن قصد داریم تا بهترین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند را به شما عزیزان معرفی کرده و اطلاعات لازم به همراه جزئیات را در اختیارتان قرار بدهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

خانه هوشمند چیست؟

پیش از معرفی شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند بهتر است قدری در رابطه با خود تکنولوژی خانه هوشمند صحبت کرده و با آن آشنا شویم. خانه هوشمند را دقیقاً می‌توان به عنوان یک ربات در نظر گرفت که همه اجزایش با یکدیگر در ارتباط هستند و یا به صورت خودکار و یا توسط اپراتور قابلیت اعمال تنظیمات مختلف بر روی قسمت‌های تحت پوشش خود را در خانه دار می‌باشد.
خانه‌های هوشمند تنها خانه‌های عادی هستند که به تجهیزات هوشمند‌سازی مانند کنترل گر‌های مرکزی، سنسور‌ها، ماژول‌ها و سایر موارد این چنینی مجهز شده‌اند.

یک خانه هوشمند از طریق ابزار آلات مختلف از جمله پنل‌های موجود در خانه، موبایل، لپ تاپ و سایر موارد این چنینی قابل کنترل می‌باشد و نیازی نیست که تمام قسمت‌های مختلف خانه را به صورت دستی و سنتی تنظیم کنید.

البته این موضوع نیز لازم به ذکر است که سطح قابلیت‌های یک خانه هوشمند بستگی به تجهیزات و هزینه دارد که برای هوشمندسازی در نظر می‌گیرد و ممکن است قابلیت‌های یک خانه هوشمند از دیگری بیشتر یا کمتر باشد.

شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند

شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند

شاید این تکنولوژی بسیار گرانقیمت و غیر قابل دسترس به نظر بیاید اما تقریباً در سراسر جهان از جمله کشور خودمان تکنولوژی خانه هوشمند قابل ارائه بوده و هر روز هم رایج‌تر می‌شود.
این موضوع به دلیل ورود شرکت‌های مختلفی در سرتاسر جهان برای تولید تجهیزات مربوط به خانه هوشمند می‌باشد و رقابت آن‌ها بر سر ایجاد تجهیزاتی بهینه‌تر باعث شده تا علاوه بر پایین آمدن قیمت نهایی و تمام شده یک خانه هوشمند و در دسترس قرار گرفتن آن، تنوع زیادی در تجهیزات و قابلیت‌های آن‌ها نیز به وجود بیاید.

در ادامه به معرفی بهترین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند خواهیم پرداخت.

  • شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند: شرکت ABB

شرکت abb یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه برق قدرت و فناوری خودکارسازی می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در زوریخ سوئیس قرار دارد و می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین تولید شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند در نظر گرفت.

از مهمترین مزایای این شرکت می‌توان به توجه بالا به بهینه‌سازی مصرف سیستم خانه هوشمند، استفاده از تکنولوژی بالا، توجه ویژه به موضوع امنیت و راحتی در تجهیزات خود اشاره نمود اشاره نمود.

شرکت ABB

البته با وجود تمام ویژگی‌های گفته شده و همچنین قدرت این برند و کمپانی، تجهیزات تولید شده توسط آن بسیار به صرفه بوده و از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشد.

  • شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند: شرکت IBM

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که این شرکت را نشناسد. شرکت IBM یک شرکت چند ملیتی در حوزه تولید و فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار است که دامنه فعالیت بسیار گسترده‌ای دارد.

تا حدودی می‌توان گفت که جهان، تکنولوژی خانه هوشمند را مدیون شرکت IBM می‌باشد چرا که این شرکت از اولین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند بود که بر روی توسعه تکنولوژی هوشمند‌سازی‌های اینچنینی فعالیت می‌کرد بنابراین می‌توان گفت که محصولات این شرکت از کیفیت و تکنولوژی خوبی برخوردار هستند.

شرکت IBM

تجهیزات این شرکت به واسطه اعتبار بسیار بالای برند، ممکن است مقدار بسیار کمی از قیمت بالاتری نسبت به سایر شرکت‌ها برخوردار ‌باشند اما ابدا نمی‌توان در کیفیت و عملکرد مناسب آن‌ها شک داشت.

این شرکت رفیق قدیمی تمام مهندسین و فعالین حوزه برق می‌باشد. شرکت زیمنس یک شرکت خوشه‌ای چندملیتی می‌باشد که دفتر مرکزی آن در مونیخ آلمان قرار گرفته و بزرگترین قطب صنعتی حال حاضر اروپا به شمار می‌رود.

تجهیزات خانه هوشمند یکی از پرفروش‌ترین تجهیزات این شرکت می‌باشد که از سال ۱۹۹۸ تا به امروز ید می‌شود و می‌توان این شرکت را یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند در نظر گرفت.

شرکت زیمنس

از مهمترین ویژگی‌های خانه هوشمند زیمنس این است که تجهیزات تولید شده توسط این شرکت برای هوشمند‌سازی تمام قسمت‌های مختلف یک ساختمان کافی هستند و در صورت استفاده از محصولات شرکت زیمنس احتیاج به استفاده از محصولات متفرقه ندارید.

شرکت برکر یکی دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند می‌باشد که در آلمان فعالیت می‌کند و کار خود را با تولید کلید و پریز و سایر محصولات این چنینی شروع کرده است.

با وجود اینکه تمام مراکز تولید و شعبات این شرکت در آلمان قرار دارند اما محصولات آن در سرتاسر جهان پخش شده و در بسیاری از نقاط دنیا از محصولات این شرکت برای هوشمند‌سازی خانه استفاده می‌کنند.

شرکت برکر

شاید برند برکر کمتر از برند‌های ذکر شده تا به اینجا معروف باشد اما محصولات این شرکت تقریباً هیچ نقطه ضعفی نداشته و دارای بالاترین استاندارد‌های جهانی می‌باشند. کیفیت بالا، نوآوری، قیمت مناسب و بهینه بودن از نظر مصرف انرژی از مهمترین ویژگی محصولات شرکت برکر می‌باشد.

  • شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند: سازمان KNX

KNX را نمی‌توان تنها یک شرکت در نظر گرفت بلکه این نام، نام یک استاندارد جهانی و پروتکل سراسری برای کنترل تجهیز سیستم‌های هوشمند خانگی و ساختمانی است.

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد موضوع خانه هوشمند روز به روز در حال گسترش بوده و به همین جهت شلختگی‌های زیادی در پروتکل‌ها و همچنین روش‌های مختلف تجهیز و اتصال دیده می‌شد و همچنین اتصال تجهیزات برند‌های مختلف را به یکدیگر سخت و بعضاً غیر ممکن شده بود. اما KNX با ارائه یک بستر سراسری متشکل از تابلو برق مخصوص، کلید‌های هوشمند و تاچ پنل یک زیرساخت کامل و همه جانبه را برای تجهیز خانه به سیستم‌های هوشمند‌سازی به وجود آورد.

شرکت KNX

همچنین از طریق پروتکل KNX اتصال تجهیزات برند‌های مختلف به یکدیگر امکان‌پذیر شده و در صورت تمایل می‌توانید در سیستم‌های خانه هوشمند از تجهیزاتی با برند‌های غیر یکسان استفاده کنید.

تمام شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند که تا به اینجای کار نام برده شدند همگی از پروتکل‌های knx برای ایجاد ارتباط جامع بین تجهیزات‌شان استفاده می‌کنند چراکه این سیستم منسوخ نشدنی و انعطاف‌پذیر توانایی پذیرش هرگونه توسعه‌ای را دارا می‌باشد.

  • شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن

تمامی شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند که تا به اینجای کار نام برده شدند همگی تولید‌کننده تجهیزات بسیار مناسب و استانداردی برای پیاده‌سازی فرایند هوشمند‌سازی خانه می‌باشند که همانطور که گفته شد تمامی تجهیزات نظارت KNX تولید و توزیع می‌شود.

توجه داشته باشید که پیاده‌سازی یک خانه هوشمند و موارد مربوط به آن فرایندی کاملاً تخصصی و نیازمند تجربه می‌باشد که به هیچ عنوان از عهده افراد غیر متخصص بر نمی‌آید و برای اینکه بتوانید خدمات مربوط به خانه هوشمند را به صورت استاندارد و با کیفیت دریافت کنید حتماً باید از شرکت‌های متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

در این میان شرکت مهندسین هوشمندسازی کارن با سال‌ها تجربه در زمینه آموزش خانه هوشمند، پیاده‌سازی خانه هوشمند، تولید تجهیزات خانه هوشمند و همچنین تأمین و واردات تجهیزات شرکت‌های معتبر فعال در زمینه خانه هوشمند یکی از بهترین گزینه‌ها برای ارائه خدمات مربوط به هوشمند‌سازی خانه به شما عزیزان می‌باشد. شرکت مهندسین هوشمند‌سازی کارن یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند در ایران می‌باشد که برای رفع دغدعه‌های امروزی انسان همچون بهینه‌سازی مصرف انرژی، امنیت، تکنولوژی و سایر موارد این چنینی تلاش می‌کند.

در صورتی که شما عزیزان نیازمند خدمات مربوط به خانه هوشمند از طراحی پیاده‌سازی گرفته تا آموزش این مبحث هستید کافی است تا با شرکت کارن با مجوز رسمی از وزارت صمت با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در صنعت هوشمند‌سازی ریلی و ساختمانی تماس بگیرید و مابقی موارد را به ما بسپارید.

جمع بندی

در این نوشته از وبسایت رسمی شرکت کارن تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا بهترین شرکت‌های فعال در زمینه خانه هوشمند را به شما عزیزان معرفی کرده و در رابطه با استاندارد knx اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

در انتها لازم به ذکر است که تعداد بسیار زیادی شرکت و تولیدی در سرتاسر دنیا در رابطه با خانه هوشمند مشغول تحقیق و توسعه هستند و این شرکت‌ها تنها محدود به لیست ارائه شده توسط ما نمی‌باشد و باید توجه داشته باشید که تولید‌کنندگان تجهیزات هوشمندسازی خانه بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر از موارد ذکر شده می‌باشد و در این لیست تنها به سرشناس‌ترین‌ها اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *