دزدگیر

نصب آژیر دزدگیر منزل

نصاب آژیر دزدگیر منزل

نصاب آژیر دزدگیر منزل

از دست دادن مال و وسایلی که برای به دست آوردن آن، از وقت و توان خود مایه گذاشته اید، بدون شک از دردناک‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر کسی رخ دهد. آمار دزدی در ماه‌های اخیر بسیار بالا رفته و به تناسب آن، روش‌های پیشگیری از سرقت نیز رشد کرده اند.

یکی از محبوبترین روش‌ها برای جلوگیری از سرقت و دزدی منزل، استفاده از دزدگیر است. نصب آژیر دزدگیر منزل، یکی از مهمترین فرایند‌ها هنگام استفاده از دزدگیر‌ها است. برای انجام این کار، لازم است تا از یک نصاب آژیر دزدگیر منزل، با تجربه و مطمئن کمک بگیرید.

نصب آژیر دزدگیر منزل توسط نصاب حرفه ای

نصب آژیر دزدگیر منزل توسط نصاب حرفه ای

نصب آژیر دزدگیر منزل به چه صورت است؟

دزدگیر منزل انواع مختلفی دارد. جدیدترین نوع دزدگیر‌ها، اطلاع رسانی مستقیم از طریق تلفن‌های ثابت و یا با استفاده از سیم کارت است. اما رایج‌ترین نوع دزدگیر‌ها، دزدگیر‌هایی هستند که با استفاده از آژیر، اطلاع رسانی سرقت را خواهد داشت.

یکی از سوالاتی که پیش از  استفاده از دزدگیر منزل برای کاربران به وجود می‌آید، این است که نحوه نصب آژیر دزدگیر منزل به چه صورت است؟

آژیر دزدگیر، بخشی مجزا از قسمت اصلی و مرکزی دزدگیر هستند. پس از تشخیص سرقت از طریق سنسورها، سیگنالی به بخش کنترل مرکزی ارسال می‌شود. پس از دریافت سیگنال از سنسور‌ها، بخش مرکزی قسمت اطلاع رسانی را فعال کرده و سیستم هشدار شروع به فعالیت می‌کند. در دزدگیرهای آژیردار، این سیستم هشدار به صورت صوتی و عمومی خواهد بود.

نصاب آژیر دزدگیر منزل، باید ابتدا بهترین مکان برای نصب آژیر را مشخص کند. آژیر‌های صوتی، در قسمت‌های بیرونی محیط و در معرض شنیدن عموم قرار داده می‌شود. صدای آژیر دزدگیر‌هایی که صرفا از این روش برای هشدار استفاده می‌کنند، بم و بلند هستند.

انواع آژیر دزدگیر منزل

آژیر‌های دزدگیر، بسته یه اینکه دستگاه شما صرفا از آژیر برای هشدار استفاده می‌کند و یا از آژیر  به عنوان سیستم هشدار کمکی، استفاده می‌کند، نوع و صدای متفاوتی دارد.

آژیرها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 آژیر‌های با صدای بلند یا اسپیکر: آژیر‌های مورد استفاده در محیط خارجی، با قدرت بیشتر

آژیرهای با صدای زیر یا پیزوالکتریک: آژیر‌های داخلی با قدرت کمتر

نصب آژیر دزدگیر منزل بسته به این که نوع آژیر شما کدام یک از دستگاه‌های بالاست و از آژیر بی سیم یا با سیم استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود.

ترمینال‌های خاصی برای آژیر‌ها با نام SIR و برای اسپیکر‌ها با نام SP به طور معمول بر روی مدار اصلی دزدگیر قرار داده شده است که محل اتصال سیم‌های آژیر به دزدگیر هستند. برای اتصال دستگاه، نکته مهم در نظر گرفتن مثبت و منفی ترمینال و آژیر است. عدم توجه به این نکته، باعث آسیب رساندن به دستگاه خواهد شد.

انواع آژیر دزدگیر منزل

انواع آژیر دزدگیر منزل

وظایف نصاب آژیر دزدگیر منزل

در اولین قدم، نصاب دزدگیر منزل باید محل مناسب برای نصب آژیر دزدگیر را مشخص کند. بهترین مکان برای نصب آژیر جایی است که صدای آن برای افرادی که لازم است بشنوند و یا اهالی ساختمان واضح باشد، دور از تابش مستقیم نور خورشید و باد و باران نیز باشد.

قدم بعدی سیم کشی است. اکثر دزدگیر‌های آژیر دار از آژیر‌های با سیم استفاده می‌کنند. سیم کشی این قسمت بهتر است توکار باشد. با انجام سیم کشی توکار، احتمال قطع سیم آژیر توسط سارقین کاهش یافته و سارقین نمی‌توانند عملکرد دستگاه را قطع کنند.

تمپر آژیر دزدگیر منزل چیست؟

ممکن است هنگام خرید این واژه به گوش شما خورده باشد و از خریدار بشنوید که آژیر دارای تمپر است. تمپر‌ها برای اعلام قطع کردن آژیر به کار برده می‌شوند. نخستین کاری که سارقین برای انجام سرقت انجام می‌دهند، قطع کردن آژیر است. وجود تمپر در آژیر‌ها ، از این کار جلوگیری می‌کند.

با استفاده از این نوع آژیر، در صورتی که از آژیر‌های خارج از محیط یا اسپیکر استفاده می‌کنید، در صورتی که سارقین اقدام به قطع کردن و یا بریدن اتصالات آژیر کنند، آژیر مانند مواقع تشخیص سرقت، به صدا درآمده و قطعی را نیز اعلام می‌کند.

نصب آژیر دزدگیر منزل یا استفاده از دزدگیر سیمکارتی

بدون شک دزدگیر‌های سیم کارتی را می‌توان نسل جدید دزدگیر‌ها نامید. استفاده از این نوع دزدگیر‌ها، مزایایی دارد که می‌توانید در مطالب قبلی آنها را بخوانید. اما آیا این بدین معناست که نباید از آژیر برای دزدگیر‌ها استفاده کنیم؟

قطعا پاسخ این سوال منفی است. آژیر‌ها مزایایی دارند که استفاده از آنها هنوز هم در بین افراد رواج دارد.

دزدگیر‌های سیمکارتی، اعلام سرقت را به افراد خاص و معمولا اعضای خانواده اطلاع می‌دهند. حال فرض کنید شما در مسافرت باشید، به گوشی دسترسی نداشته باشید و یا حتی خواب باشید! در این صورت سارقین کار خود را تمام کرده و سپس متوجه سرقت می‌شوید.

استفاده از دزدگیرهای آژیر دار، این مزیت را دارند که در لحظه، افرادی که اطراف ساختمان شما هستند، متوجه سرقت شده و علاوه بر آن، وجود سر و صدا، سارق را به  وحشت انداخته و نمی‌تواند کار خود را به پایان برساند.

نصب آژیر دزدگیر منزل و اماکن

نصب آژیر دزدگیر منزل و اماکن

کلام آخر

نصب آژیر دزدگیر منزل دارای ریزه‌کاری‌های خاصی است و روش مخصوص را دارد. از این رو استفاده از یک نصاب آژیر دزدگیر منزل برای انجام این کار، خیال شما را از بابت نصب آن راحت می‌کند. متخصصین شرکت کارن، با تجربه نصب انواع آژیر با برند‌های مختلف، امکان ارسال نصاب دزدگیر منزل را در کمترین زمان و با اطمینان بالا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *