دزدگیر

معرفی و مقایسه انواع دزدگیر اماکن ایرانی و خارجی

بهترین دزدگیر های خارجی و ایرانی

معرفی انواع دزدگیر اماکن ایرانی و خارجی

با پیشرفت تکنولوژی و ادغام آن­ها با صنعت برای ارتقای امنیت خانه­ها و اماکن، نتایج بسیار مطلوبی به دست آمد. یکی از مهم‌ترین نتایج این ادغام که در هدف ایجاد امنیت به ثمر نشست، ساخت دزدگیرهای اماکن بود. امروزه دزدگیر­های متنوعی در بازار وجود دارد که خریداران و مشتریان را برای انتخاب و خرید دزدگیر، دچار سردرگمی و تردید می­کند. بهترین راه برای خاتمه دادن به این موضوع، شناخت انواع دزدگیرها و انتخاب بر اساس نوع نیازهای خود است.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم مطالبی­ برای معرفی انواع دزدگیر اماکن بر اساس تکنولوژی آن­ها و نوع برند آن­ها بنویسیم. اگر شما نیز دچار سردرگمی برای انتخاب نوع دزدگیر هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بررسی انواع دزدگیر های ایرانی و خارجی

بررسی انواع دزدگیر های ایرانی و خارجی

بخش­ های مختلف دزدگیرهای اماکن

یک دزدگیر اماکن شاید در ظاهر ساده به نظر بیاید اما یک سیستم پیچیده به حساب می­آید که از بخش­های مختلفی تشکیل شده است. هر دزدگیر به طور کلی دارای بخش­های گوناگونی است اما در بیشتر اجزای خود با یکدیگر اشتراک دارند.

مهم­ترین بخش یک دزدگیر که آن را از سایر سازه­ها متفاوت می‌کند، چشمی دزدگیر است. در حقیقت همان طور که از نام این بخش نمایان است، وظیفه این قسمت، همواره رصد کردن اطراف خود برای تشخیص محرک­ها است. این بخش مانند چشم یک دزدگیر عمل می­کند؛ بنابراین بسیار در عملکرد دستگاه تاثیرگذار است.

بخش بعدی که به عنوان یک رابط عمل می­کند، پنل دزدگیر است. این پنل بسیار اهمیت دارد و نقش آن در برقراری ارتباط اجزا با یکدیگر و فرماندهی کل است.

بخش بعدی، تلفن­کننده دزدگیر اماکن است. این بخش زمانی فعال می­شود که دزدگیر توسط محرکی تحریک شده باشد. در این هنگام این قسمت همانند یک تلفن همراه عمل می­کند و به مالک یا شماره ای که پیش­تر در حافظه آن ذخیره شده است، تماس می­گیرد و حضور محرک را گزارش می­دهد.

تجهیزات هشدار دهنده نیز بخش­های بعدی یک دزدگیر اماکن هستند که شامل بلندگوی دزدگیر است. این تجهیزات نیز عهده­دار پخش صدای آژیر هستند. بخش­های بعدی شامل ریپیتر، ریموت دزدگیر، پدال دزدگیر، باتری یا یو پی اس و منبع تغذیه هستند.

انواع دزدگیر اماکن بر اساس تکنولوژی ساخت

دزدگیرها وسیله­هایی هوشمند هستند که برای شناسایی و اعلام ورود افراد متفرقه یا به اصطلاح همان محرک­ها، به کار می‌روند. این وسیله­های هوشمند با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی های ارتقای امنیت، همواره در حال تغییر و بروز شدن هستند. افرادی که قصد خرید این دزدگیرها را دارند، معمولاً در انتخاب خود دچار تردید و سردرگمی می­شوند و نمی­دانند که چه نوع دزدگیری مناسب­تر است. در ادامه به معرفی انواع دزدگیر اماکن  بر اساس تکنولوژی ساخت آن­ها می  پردازیم.

دزدگیر اماکن آژیری

یکی از ساده­ترین و قدیمی­ترین دزدگیرهای اماکن، دزدگیر­های آژیری هستند. این نوع دزدگیر موظف است که به تولید صدا و پخش آژیر در هنگام رویت محرک بپردازد؛ در نتیجه در این دزدگیر فناوری خاصی مانند تماس با مالک ندارد. البته باید ذکر کنیم که این نوع دزدگیرها بسیار موثر هستند، چرا که تا حدودی تحرک عامل تهدید را کاهش می­دهد؛ اما این آژیر امنیت بالایی ندارد. علت این مورد هم این است که یک سارق حرفه­ای می­تواند به راحتی با تشخیص حضور این دزدگیر قبل از رویت سارق توسط سنسورهای آن، آژیر آن را متوقف کند.

برای خرید دزدگیر از این نوع بهتر است اول منطقه­ای که در آن زندگی می­کنید را ارزیابی کنید. آیا در آن محله سابقه سرقت وجود دارد؟ آیا در نزدیکی آن مکان فردی که بتواند صدای آژیر را بشنود وجود دارد؟ آیا همسایگان قابل اعتمادی در اطراف آن مکان زندگی می­کنند؟ با در نظر گرفتن این سوالات می­توانید آسان­تر به پاسخ خود برای خریدن یا نخریدن این نوع دزدگیر برسید.

نگاهی به دزدگیرهای آژیری

نگاهی به دزدگیرهای آژیری

دزدگیر اماکن با سیستم آلارم از طریق خط ثابت تلفن

پس از مدتی از ورود دزدگیرهای آژیری به بازار، دزدگیرهای نسل جدیدی به بازارها عرضه شدند. این دزدگیرها دارای سیستم آلارم هستند. این آلارم­ها به شکل یک تماس با خطوط ذخیره شده در حافظه تلفن­کننده خط ثابت دزدگیر هستند و به آن­ها تهدید را اعلام می­کنند. البته این نوع دزدگیر آژیر نیز دارد و به عبارتی دو کاره محسوب می­شود. همزمان با صدای آژیر خود و اعلام وجود تهدید به همسایگان و اطرافیان، با مالک یا هر فرد دیگری نیز می­تواند از طریق تماس با خط ثابت، وجود این واقعه اطلاع رسانی کند.

البته این دزدگیر نیز خالی از ایراد نیست چرا که سارقان حرفه­ای برای حمله به اماکن، می­توانند سیم تلفن خط ثابت را از بیرون قطع کنند و سیستم آژیر و آلارم دزدگیر را خنثی کنند. به دلیل قیمت مناسب و کارایی­ دزدگیر دارای سیستم آلارم از طریق خط ثابت تلفن، بیشتر افراد برای خانه­های خود از همین نوع سیستم استفاده می­کنند. اما اگر در مکانی اشیای قیمتی بسیاری نگهداری می­شود، بهتر است از این نوع دزدگیر استفاده نشود.

دزدگیر اماکن سیم کارتی

این نوع دزدگیر تقریباً عملکردی مشابه دزدگیر از نوع سیستم آلارم از طریق تلفن ثابت دارد؛ با این تفاوت که به جای استفاده از خط تلفن ثابت، از یک سیم­کارت جداگانه برای تماس­های خود استفاده می­کند. جالب است بدانید که این نوع دزدگیر قابلیت ارسال پیامک با متن پیشفرض را دارد. این روش بسیار موثرتر از استفاده از خط تلفن ثابت خواهد بود چرا که سارق نمی­تواند اقدامی در جهت قطع ارتباط دزدگیر با مالک را انجام دهد.

با این حال باز هم این نوع دزدگیر معایبی را دارد، اما به طور کلی برای تامین امنیت اماکن معمولی مناسب است. این دزدگیرها قابلیت‌هایی نظیر ارسال SMS، اعلام قطع برق دزدگیر، اعلام اتمام باطری چشمی بی­سیم متصل به پنل مرکزی دزدگیر، امکان فعال و غیر فعال کردن دزدگیر از طریق SMS و یا نرم افزار گوشی هوشمند و … را دارند.

دزدگیر اماکن بی­ سیم

در این نوع دزدگیر برخلاف دزدگیرهای قبلی، ارتباطی که بین پنل مرکزی و سایر اجزا وجود دارد، به صورت بی­سیم هست؛ بنابراین نام این نوع دزدگیر اماکن را دزدگیر اماکن بی­سیم قرار داده­اند. شکل زیبا و جمع و جور این دزدگیر به همراه عملکرد موثر آن، سبب محبوبیت این نوع دزدگیر میان خریداران شده­ است. روش عملکرد این دزدگیر به این شکل است که بلافاصله پس از رویت محرک توسط چشمی، آژیر به صدا درآید و تماس اضطراری با شماره پیش فرض انجام گیرد.

قیمت دزدگیر اماکن بی­سیم به نسبت دزدگیرهای قبلی بالاتر است اما در این نوع دزدگیر، سیستم از باتری داخلی استفاده می­کند. بنابراین نیازی به اجرای سیم­کشی و پرداخت هزینه­هایی هنگفت نخواهد بود. در ادامه مزایا و معایب استفاده از این نوع دزدگیر را قرار خواهیم داد:

مزایا:

۱- شکیل بودن و تمیزی کار در هنگام نصب

۲- کاهش هزینه ­های خرید سیم و اجرت سیم­کشی

۳- قابلیت نصب و توسعه در مکان جدید بعد از نقل مکان

۴- امکانات امنیتی بالا

۵- کنترل کامل سیستم از راه دور توسط تلفن هوشمند

معایب:

۱- وجود محدودیت در سنسورها

۲- مصرف بیشتر انرژی و باتری در اماکن پرتردد

۳- خاموش شدن چشمی در صورت عدم وجود ساکنین

۴- اختلال در عملکرد در موارد نادر به دلیل مشکلات مخابراتی و نویزهای محیطی

دزدگیر اماکن تحت شبکه

یکی از موثرترین دزدگیرهای اماکن که معمولاً در شرکت­ها و سازمان­های بزرگ مورد استفاده قرار می­گیرند، دزدگیر اماکن تحت شبکه است. این نوع دزدگیر قابلیت هدایت و مانیتورینگ شبکه را از راه دور به کاربر می­دهد. این سیستم­های ویژه به محض رویت محرک­ از سوی سنسورهای سیستم، گزارش دقیق اطلاعات را از طریق ایمیل به ماموران کنترل ارسال می­کنند. این نوع سیستم ها اغلب از سوی شرکت تولید کنندشان پشتیبانی می­شوند.

سیستم­های امنیتی از طریق آی پی مخصوص و متفاوتی از طریق این دزدگیر کنترل می­شوند. البته باید ذکر کرد که معدود شرکت‌هایی هستند که دزدگیر اماکن تحت شبکه را تولید می­­کنند و برای خرید دزدگیر از این نوع باید برند معتبری را انتخاب کرد.

انواع دزدگیر اماکن بر اساس برند و شرکت سازنده

با قدم گذاشتن انسان در دنیای تکنولوژی، بشر به سمت پیشرفت‌های هر روزه حرکت کرد و از آن­ها در جهت ارتقا سطح رفاه، کیفیت و امنیت خود استفاده کرد. شرکت­های ساخت سیستم‌های امنیتی نیز به دلیل همین اهداف تاسیس شدند تا راه را برای رسیدن به آن­ها هموار کنند. شرکت­های بسیاری در زمینه تولید و ساخت سیستم­های امنیتی به خصوص دزدگیرهای اماکن وجود دارند که توانسته­اند تولیداتی بسیار مناسب داشته باشند و فروش خوبی نیز داشته­اند.

در ادامه قصد داریم به دزدگیرهای اماکن ساخت این شرکت­ها و برندها بپردازیم. اگر شما نیز مشتاق شنیدن این توضیحات هستید با ما همراه باشید.

دزدگیر اماکن برند فایروال

یکی از برندهای ایرانی که در زمینه تولید دزدگیرهای امنیتی تولیدات خوبی را در بازار دارد، برند فایروال است. این برند که به صورت تخصصی در تولید سیستم­های حفاظتی در طی سالیان سال فعالیت می­کند، از محبوبیت و رضایت بالایی میان خریداران برخوردار است. این برند دزدگیرهایی با شیوه نصب بسیار آسان دارد و به راحتی در اماکن مختلف قابل نصب هستند. جدیدترین دزدگیر این برند، مدل F10 است که چندی پیش به بازار عرضه شد.

ویژگی­های محصولات این برند:

 • قابلیت ضبط ۲ پیام مجزا ویژه اعلام حریق و اعلام سرقت
 • حذف ریموت کنترل توسط مدیر از طریق SMS ، با انتخاب نوع ریموت
 • ثبت ۳۰ وقایع در حافظه سیستم با ذکر ساعت و تاریخ
 • دارای ساعت دیجیتال تـاریخ شمسی و ایام هـفـته
 • کنترل ۷ وسیله برقی تـوسط ۷ رله مخصوص
 • استراق سمع قوی و حساس
 • اطلاع رسانی به مدیـر در هنگام کمبود شارژ
 • گارانتی ۵ ساله
 • قابلیت ست کردن تجهیزات بی­سیم
 • پوشش بالای مناطق بسیار زیاد توسط سیستم
بررسی دزدگیر فایروال

بررسی دزدگیر فایروال

دزدگیر اماکن GMK

این برند در سال ۱۳۸۵ به صورت رسمی مجوز فعالیت در ایران را دریافت کرد. بعد از گرفتن مجوز، نمایندگی­های بسیاری در ایران از این کمپانی تاسیس شد و تاکنون حدود ۵۰۰ نمایندگی در سراسر کشور از این برند وجود دارد. علت این تعدد، محبوبیت بالای محصولات امنیتی این برند در کشورمان است.

ویژگی محصولات این برند:

 • اطلاع رسانی و گزارش محرمانه در صورت ورود و خروج غیر مجاز
 • امکان شارژ کردن سیم­کارت و مشاهده میزان شارژ از طریق صفحه کلید و پیام کوتاه
 • تعریف 1 زون با سیم و 1 زون بی­سیم در صورت استفاده از پدال و تماس گرفتن یا پیام دادن با یک بار تحریک
 • فعال و غیر فعال کردن 5 وسیله برقی مختلف، باز کردن درب منزل با پیام کوتاه و یا ریموت، فعال و غیر فعال کردن دو منطقه جدا از هم با یک دستگاه
 • دارای چندین پیام متنی فارسی
 • کنترل کل سیستم­های تلفن همراه و ثابت، ریموت، کی­پد و پیام کوتاه
 • نمایش آنتن­دهی روی دستگاه
 • دارای 5 زون بی­سیم و با سیم
 • دارای زون دینگ دانگ با سیم و بدون سیم، زون 24 ساعته، زون تاخیری و فوری
 • مجهز به سیستم حفاظت SP
 • دارای 10 حفاظه تماس گیرنده
 • ذخیره­سازی دستگاه بی­سیم
 • مسدود نشدن سیم­کارت در صورت اشتباه زدن رمز
 • اعلام هشدار قطع و وصل برق با پیام کوتاه
 • ضبط پیام به مدت بیست ثانیه برای اعلام سرقت
 • تغییر حالت NO و NC برای یکی از زون­های با سیم
 • اعلام کردن زون تحریک شده به وسیله SMS
 • دارای امکان ثبت وقایع با ۶۰ حافظه با قابلیت نمایش بر روی LCDدر مدل GM910
مروری بر دزدگیر GMK

مروری بر دزدگیر GMK

دزدگیر اماکن پارادوکس

اگر از افراد متخصص نام برترین برند محصولات امنیتی را بپرسید، قطعا یکی از نام­هایی که خواهید شنید، نام پارادوکس است. این برند، یک برند کانادایی است که دزدگیرهای ساخت آن، نیاز هر مکانی به شمار می­رود. دزدگیرهای این برند دارای ۲ نوع سیستم کنترل کننده و هماهنگ کننده هستند که به بهبود و ارتقا عملکرد سیستم کمک می­کنند.

مزایا و ویژگی­های دزدگیرهای این برند:

 • دارای ۳۲ زون بی­سیم و ۲ زون باسیم
 • امکان تعریف ۳۲ کاربر با قابلیت کنترل سیستم از راه دور
 • ارتقاء سیستم عامل از طریق ۳۰۷ USB و اتصال به اینترنت
 • شماره تلفن­های متعدد برای گزارش رویداد: ۳ نظارت، ۵ برای شماره­گیری شخصی و ۱ برای پیجر

دزدگیر اماکن کلاسیک

شرکت کلاسیک یکی از شرکت­های پیشرو در زمینه سیستم­های امنیتی به حساب می­آید. این شرکت محصولات جدید و بسیار باکیفیتی را در بازار ایران عرضه کرده است که درصد رضایت بالایی از خریداران خود را کسب کرده است.

ویژگی­های دزدگیرهای این برند:

 • تماس از طریق سیم­کارت و خط ثابت
 • ۴ خروجی قابل کنترل با SMS (برای کنترل وسایل)
 • ۷۰حافظه تلفن ، ۲ پیام قابل ضبط
 • ارسال SMS فارسی شامل جزئیات اتفاقات محل نصب
 • امکان فعال کردن خروجی ۱ از طریق تماس تلفنی برای ۵۰ نفر
 • برنامه موبایل جهت گوشی­های Apple و Android
 • گزارش ۲۰۰ اتفاق اخیر با قید تاریخ و ساعت
 • ساعت و تقویم هجری شمسی
 • قابلیت نام­گذاری برای زون­ها ، ریموت­ها و …
 • امکان تعیین مدیران سیستم از راه دور ( حافظه ۱ تا ۱۰ )
 • امکان نظارت مرکزی
 • هشدار قطع خط تلفن و هشدار استفاده از JAMMER در مدل دوگانه کلاسیک G1ULTRA V4

دزدگیر اماکن کارن

برند کارن یکی از برترین برندهای ساخت و طراحی سیستم­های امنیتی در ایران به شمار می­رود. این شرکت که یکی از برندهای پیشرو در این صنعت را هدایت می­کند، انواع دزدگیرهای اماکن را تولید کرده و با کیفیت بسیار مناسبی به بازار عرضه می‌کند. دزدگیرهای این شرکت از قیمت کاملاً مطلوبی برخوردارند و به همین دلیل مشتریان از محصولات این برند استقبال بسیار خوبی به عمل می­آورند.

برند کارن به خوبی توانست خود را میان بی­شمار دزدگیرهای تولیدی شرکت­های دیگر ثابت کند و دزدگیرهای اماکن خود را به فروشی بسیار بالا برساند. یکی از مصادیق بارز تولیدات خوب ایرانی با قیمت مناسب، دزدگیرهای ساخت این شرکت هستند.

دزدگیر منزل کارن

دزدگیر منزل کارن

جمع ­بندی

در این مقاله سعی شد تا معرفی انواع دزدگیر اماکن بر اساس دو نوع معیار صورت بگیرد. برای مقایسه انواع دزدگیر اماکن با یکدیگر نیاز است که معیارهایی را درون ذهن خود داشته باشید تا به بهترین محصول مد نظر خود، بر اساس ویژگی­های آن دست یابید. مطمئناً انتخاب محصولات امنیتی ریسک بالایی دارند و ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند چرا که علاوه بر بالا بودن تنوع محصولات، محدودیت­هایی نیز پیش روی خریداران قرار می­گیرد.

 در این مقاله سعی کردیم تا با بیان ویژگی­های دزدگیرهای اماکن هر برند، به سهولت در تصمیم گیری و انتخاب شما کمک کنیم؛ امیدواریم شما نیز با خواندن این مقاله و در نظر گرفتن قابلیت‌هایی که از یک دزدگیر می­خواهید، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *