دوربین مداربسته

آموزش نحوه نصب آژیر به دوربین مداربسته

آموزش نحوه نصب آژیر به دوربین مداربسته

نصب آژیر به دوربین مداربسته اهمیت بسیار زیادی دارد.‌ یک دوربین مداربسته به تنهایی نمی‌تواند امنیت کافی را برای ما به وجود آورد. این دوربین باید دارای آژیر باشد تا در زمان خطر، ما را باخبر کند. در این مقاله سعی داریم در رابطه با نحوه نصب آژیر به دوربین اطلاعاتی برایتان شرح دهید.

شرط نصب آژیر به دوربین

برای نصب آژیر به دوربین مداربسته باید از دوربینی استفاده کرد که دارای خروجی رله است. این دوربین به صورت حسگر عمل کرده و به دزدگیر متصل می‌شود. شما می‌توانید زمان‌بندی مشخص برای تشخیص حرکت دوربین در نظر بگیرید. بهتر است خروجی رله را به حسگر درب و پنجره متصل کرده تا این ارتباط باعث امنیت مکان مورد نظر شما گردد. با این ارتباط شما می‌توانید هشدارهای لازم را دریافت نمایید.

نحوه اتصال دوربین و آژیر

برای نصب آژیر به دوربین مداربسته؛ دوربین باید دارای خروجی آلارم باشد و آن را به مگنت درب ورودی متصل کرد. خروجی دوربین باید به ترمینال مگنت آژیر نیز متصل شود. پس از اینکه این ارتباط برقرار شد، باید پنل و دوربین را تنظیم کرد. برای تنظیم این دو، ابتدا باید مگنت به دزدگیر متصل شود. شما باید در قسمت تجهیزات بی‌سیم، شماره حسگر را انتخاب کنید. ID مندرج بر تجهیزات بی‌سیم را در قسمت شناسه حسگر وارد و آن را ذخیره کنید. در این حال مگنت ما روی دزدگیر ذخیره است.

 در این مرحله نوبت به تنظیم موارد دیگر است. باید در قسمت زون، شماره زون و نوع محور پیرامونی را انتخاب و ذخیره کنید. حالت آژیر و نام زون نیز باید در این مرحله تنظیم شوند. شما باید از طریق وب وارد تنظیمات دوربین شوید. پس از آن در قسمت event،  event output را فعال کنید. سپس وارد مود ست شده و پورت را وارد نمایید. مود ست را رویNC  و زمان مشخص ذخیره نمایید. در این حالت آژیر فعال می‌شود. اگر دوربین شما حرکتی را تشخیص دهد به دزدگیرآلارم می‌فرستد. دزدگیر نیز از طریق پیام و تماس شما را مطلع می‌کند.

چرا آژیر برای دوربین مدار بسته اهمیت دارد؟

شما باید از طریقی متوجه شوید که در محل کار یا محیطی که دوربین متصل شده چه می‌گذرد. اگر مورد مشکوکی باشد باید از آن باخبر شوید. صدای آژیر به شما کمک می‌کند شما بتوانید سریعا به محل موردنظر رفته و خطر را رفع نمایید. این کار اهمیت زیادی داشته و استفاده‌های بسیار زیادی دارد. آژیر یک مکمل قوی برای دوربین مدار بسته در هر مکان است. بهتر است شما اطلاعات کامل از نحوه کار با دوربین و آژیر و نصب آژیر به دوربین مداربسته را داشته باشید تا بهتر بتوانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، دوربین و آژیر مکمل یکدیگر هستند. نصب آژیر به دوربین مداربسته باید تنظیمات آن را مشخص و درست کنید. اگر شما بتوانید این کار را به درستی انجام دهید از بسیاری از خطرها جلوگیری می‌کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های درج شده در این مطلب تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در این زمینه داشته و در اختیار شما قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *