دوربین مداربسته

هزینه نصب دوربین در آسانسور [قیمت های 1401]

هزینه نصب دوربین در آسانسور [قیمت های 1401]

دزدی، آژار ، قتل و… همگی از جمله اتفاقاتی است که در آسانسور‌ها به کرات مشاهده شده  و به همین خاطر، تمایل به استفاده از دوربین مدار بسته در این بخش، بسیار بالا رفته است. چرا که نصب دوربین‌های نظارتی در آسانسور بهترین راه حل برای نظارت بر این جرایم است. علاوه بر این، از نقض قوانین حفظ حریم خصوصی در ساختمان‌ها جلوگیری می‌کند.

نصب دوربین امنیتی در آسانسور چالشی در زمینه نصب دوربین‌های مداربسته ساختمان است، زیرا انجام آن این فرآیند سخت برای افراد مبتدی و و حتی نصابان حرفه ای در نظر گرفته می‌شود. اما مهمتر از آن، هزینه نصب دوربین در آسانسور است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

هزینه نصب دوربین در آسانسور

هزینه نصب دوربین در آسانسور

نکاتی که پیش از نصب باید بدانید

با توجه به شرایط خاص آسانسور، نصب دوربین در آسانسور، پیش نیازهایی دارد. نکات مهمی وجود دارد که باید قبل از نصب دوربین امنیتی در آسانسور در نظر بگیرید مانند:

باید برای مقاصد قانونی استفاده شود. در صورتی که نصب دوربین در آسانسور، در جهت نقض حریم خصوصی افراد صورت بگیرد، خلاف قانون است و از آن جلوگیری می‌شود.

در یک زاویه مناسب دوربین نصب شود تا تمام بخش‌های اتاقک را پوشش دهد.

آسانسور منبع نور کافی داشته باشد تا دوربین بتواند فیلم را در نور کم ضبط کند و تصاویر با کیفیت در اختیار کاربران قرار بگیرد.

هزینه نصب دوربین در آسانسور چقدر است؟

هزینه نصب دوربین در آسانسور، به دلیل شرایط ویژه موجود در آسانسور، کمی متفاوت از سایر مکان‌ها خواهد بود. ممکن است شریط و ابزار نصب، مانند نصب دوربین معمولی باشد. اما متحرک بودن این وسیله، شرایط مکانی، خطرات نصب و.. همگی از جمله عواملی هستند که ممکن است این قیمت‌ها را کمی افزایش دهند. به طور کلی قیمت خدمات مختلف نصب دوربین مدار بسته در قسمت‌های مختلف ساختمان، طبق جدول زیر محاسبه می‌شود:

قیمت نصب دوربین (به تومان) خدمات نصب
60.000 نصب انواع دوربین مداربسته دام، بولت و… تا ارتفاع 2 متر
85.000 نصب انواع دوربین مداربسته آنالوگ در ارتفاع بیش از 3 متر
210.000 نصب دوربین اسپیددام آنالوگ و تحت شبکه تا ارتفاع 3 متر
300.000 نصب دوربین اسپیددام IP و آنالوگ بین ارتفاع 3 تا 5 متر
20.000 نصب و راه اندازی دستگاه DVR به ازای هر کانال
20.000 نصب و راه اندازی دستگاه NVR به ازای هر کانال
250.000 نصب و راه اندازی دوربین‌های ای پی تا 16 کانال
45.000 نصب رک دوربین مدار بسته تا ارتفاع 3 متر
3.500 کابل کشی کابل RG59 به ازای هر متر
5.000 لوله کشی فلکسی تا ارتفاع 3 متر به ازای هر متر
80.000 نصب رک دیواری
5.000 نصب داکت PVC  2 تا 3.5 هر شاخه تا ارتفاع سه متر
6.000 نصب داکت PVC  4 تا 9 هر شاخه تا ارتفاع سه متر
20.000 نصب انواع میکروفون دوربین مداربسته
35.000 هزینه پشتیبانی دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه
300.000 هزینه انتقال تصویر دوربین مداربسته
6.500 هزینه نصب کیستون شبکه
7.000 هزینه نصب پریز برق

چه عواملی در هزینه نصب دوربین در آسانسور موثر است؟

عوامل مختلفی می‌تواند باعث نوسان و کاهش و افزایش قیمت نصب دوربین درون آسانسور‌ها شود. به طور کلی، هزینه نصب درون آسانسور، به دلیل شرایط و همچنین تجهیزات بیشتری که مورد نیاز است، هزینه بیشتری خواهد داشت. اما عوامل موثر در قیمت دوربین آسانسور را می‌توان به صورت زیر نام برد:

تعداد طبقات و طول آسانسور: در صورتی که از دوربین‌های با سیم برای پایش آسانسور استفاده شود، میزان کابل کشی با توجه به تعداد طبقات افزایش خواهد یافت

نوع آسانسور و محل قرار گیری: محل قرارگیری آسانسور و موقعیت آن، همچنین دسترس پذیری بخش‌های مختلف آسانسور، بر روی قیمت تمام شده تاثیر خواهد داشت.

استفاده از میکروفون: توصیه می‌شود به همراه دوربین مدار بسته درون آسانسور، از میکروفون برای ضبط صدا نیز استفاده شود. در صورت انجام این کار، هزینه نصب میکروفون نیز به قیمت تمام شده افزوده خواهد شد.

نوع سیستم: وایرلس و یا سیمی بودن دستگاه، تاثیر مهمی در قیمت نصب خواهد داشت.

عوامل بسیار دیگری نیز در هزینه نصب موثر هستند. بنابراین توصیه می‌شود برای دریافت قیمت‌های بروز و محاسبه قیمت با توجه به شرایط ساختمان، با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید تا مشاوران کارن، قیمت حدودی را با توجه به درخواست شما، محاسبه کنند.

چه عواملی در هزینه نصب دوربین در آسانسور موثر است؟

چه عواملی در هزینه نصب دوربین در آسانسور موثر است؟

آیا امکان نصب دوربین امنیتی در آسانسور وجود دارد؟

نخستین سوالی که با شنیدن دوربین مدار بسته آسانسور به ذهن شما می‌رسد این است که آیا به طور کلی، می‌توان دوربین مداربسته در آسانسور نصب کرد؟ پاسخ به این سوال بله است، شما می‌توانید با نصب یک دستگاه فرستنده وای فای بر روی آسانسور و یک گیرنده سیگنال وای فای در خارج از آسانسور، دوربین امنیتی مد نظر خود را در آسانسور نصب کنید.

بنابراین، دوربین مداربسته ابتدا فیلم را ضبط می‌کند و سپس آن را به فرستنده می‌فرستد که با گیرنده ارتباط برقرار می‌کند، پس از آن گیرنده فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین را برای ذخیره به دستگاه ضبط ویدیو (NVR/DVR) هدایت می‌کند.

با تمام این تفاسیر، مطمئن باشید که امکان انجام این کار، به راحتی و البته به صورت تخصصی وجود خواهد داشت.

برای نصب دوربین مداربسته در آسانسور از چه ابزارهایی استفاده می‌شود؟

پیش از اینکه اقدام به نصب دوربین در آسانسور کنید، لازم است تا ابزار و وسایل لازم را برای نصب فراهم کنید.

نوع این ابزار‌ها، به سیستمی که استفاده می‌کنید مربوط است. در سیستم‌های مختلف، این وسایل به یکدیگر متفاوت خواهند بود. اما به طور کلی، ابزار‌ها متشکل از وسایل زیر است:

دوربین HD ELT3 (دوربین مداربسته آنالوگ).

کابل کواکسی RG 59.

فرستنده بی سیم (روتر CPE).

گیرنده بی سیم (نقطه دسترسی).

دوربین IP (IP cam شبکه).

کابل UTP قوی که برای آسانسور طراحی شده است.

سیم‌های برق.

DVR/NVR.

پیچ گوشتی و ابزار نصب

دوربین مدار بسته سیمی یا وایرلس؟

هر دو این سیستم‌ها برای استفاده در هر مکانی که مناسب هستند، اما انتخاب بین سیستم‌های سیمی یا بی سیم به شرایط و انتخاب مشتریان بستگی دارد.

سیم‌های دوربین‌های مداربسته سیمی، ممکن است باعث خرابی و مشکلاتی شوند و در مقابل، دوام دوربین‌های مداربسته بی سیم، بیشتر از وایرلس است.

به طور کلی این دو سیستم را می‌توان اینگونه توصیف کرد:

دوربین امنیتی سیمی: هزینه دوربین‌های امنیتی سیمی کمتر از دوربین‌های بی سیم است. علاوه بر این، مراحل نصب یک دوربین امنیتی با سیم بسیار پیچیده است. هزینه کابل و زمان صرف شده برای نصب بالاتر بوده و نیاز به تعداد افراد بیشتری برای نصب تین سیستم‌ها در آسانسور است.

دوربین امنیتی بیسیم: برخلاف دوربین‌های امنیتی سیمی، دوربین‌های بیسیم بسیار گران هستند. در مقابل روش نصب آن ساده است زیرا به سیم و کابل نیاز ندارد.

دوربین مدار بسته سیمی یا وایرلس؟

دوربین مدار بسته سیمی یا وایرلس؟

کلام آخر

در قسمت‌های قبل، در رابطه با ویژگی‌های نصب دوربین در آسانسور، سیستم هایی که در آسانسور‌ها مورد استفاده قرار میگیرد، مزایا و معایب آنها به علاوه هزینه نصب دوربین در آپارتمان صحبت کردیم. نصب دوربین مداربسته در آسانسور، به طور کلی متفاوت از نصب معمولی در بخش‌های مختلف ساختمان است. برای این کار، باید تخصص کافی از برق ساختمان، نصب دوربین‌ها و کار در آسانسور را داشته باشید.

توجه کنید که نخستین و مهمترین نکته در نصب دوربین مدار بسته درون آسانسور، رعایت موارد ایمنی در آن است تا از خطرات پیشگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *