اعلام حریق

تولید کننده سیستم اعلام حریق

تولید کننده سیستم اعلام حریق

امروزه با افزایش چشمگیر جمعیت در سراسر دنیا باعث شده شهر ها بزرگ و بزرگ تر شوند و تراکم جمعیت در این شهر ها به بیش از میزان خود برسد که به عنوان مثال میتوان به کشور چین اشاره کرد. با افزایش میزان تراکم در شهر ها  مشکلات برای زندگی کردن هم افزایش می یابد و در نتیجه خطرات زیادی ما را تهدید میکند که باید از این خطرات پیشگیری کنیم. یکی از مشکلاتی که در شهر ها وجود دارد حادثه آتش سوزی است. سالانه افراد زیادی در آتش سوزی جان  خود را از دست میدهند. این آتش سوزی اگر در مکان شلوغ مثل مراکز تجاری خرید، مجتمع مسکونی چند هزار نفره رخ دهد به دلیل اینکه جمعیت زیادی در آن مکان است میتواند به شدت خطرناک باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از این حوادث راه های مختلفی وجود دارد که یکی از این بهتری راه ها مجهز کردن مکان های شلوغ به سیستم اعلام حریق است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا ضمن معرفی بیشتر این سیستم ، بهترین نوع آن را نیز به شما بیان کنیم.

 

سیستم اعلام حریق

همان طور که در اول مقاله بیان کردیم برای افزایش امنیت ساختمان های مسکونی و همچنین مراکز تجاری و هر جایی که احساس میکنید باید امنیت آن را بالا ببرید لازم است از سیستم های اعلام حریق استفاده کنید. این سیستم ها با استفاده از تجهیزاتی که دارند میتوانند در هر جایی که از مکان مورد نظر که آتش سوزی رخ دهد فورا شما را مطلع کنند این سیستم با استفاده از انواع سنسور ها به راحتی دود را تشخیص میدهد و با استفاده از امکانات مختلفی که در اختیار دارد شما را از آتش خبردار میکند. تجهیزاتی که در این سیستم مورد استفاده میکند میتوانید در لیست زیر مشاهده کنید.

  • انواع سنسور ها
  • دتکتور دود
  • دتکتور حرارتی
  • آژیر خطر
  • شستی ها
  • کنترل پنل و ….

انواع برند سیستم اعلام حریق

امروزه در بازار برند های مختلفی از سیستم های اعلام حریق وجود دارد که به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم بندی میشوند که به دلیل قیمت بالای دلار در کشور ما محصولات خارجی با قیمت های بالایی متاسفانه به دست ما میرسد. امروزه بهترین راه و مناسب ترین راه برای شما استفاده از برند های برتر ایرانی است که به انواع آن اشاره میکنیم. در ایران برند های خوبی برای این محصول وجود دارند که شمامل اعلام حریق تسلا، اعلام حریق آریاک، شرکت اعلام حریق زیتکس، شرکت اعلام حریق کارن.

از برند های خارجی این محصول میتوان به شرکت اعلام حریق فایر گارد، شرکت علام حریق اینیم، شرکت اعلام حریق زتا اشاره کرد. در میان برند های ایرانی  برندی که کیفیت خوب و قیمت های مناسبی داشته باشد میتوانیم به سیستم اعلام حریق کارن اشاره کنیم که در این زمینه یکی از بهترین های بازار به حساب می آید.

سیستم اعلام حریق کارن ویژگی های خاصی دارد که میخواهیم این برند را برای شما عزیزان بیشتر توضیح دهیم پس با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سیستم اعلام حریق کارن چیست؟

در این سیستم جریانات عبوری از مدار اهمین بالایی دارند و برای سیستم ملاک هستند به طوری که در حالت عادی محیط در این سیستم جریان عادی برقرار است و جریان کمی از انواع دتکتور ها عبور میکند اما اگر آتش سوزی اتفاق بیفتد جریان در این دتکتور ها بیشتر میشود و سیستم  با دیدن جریان بیشتر فعال شده و شروع به آژیر خطر میکند. توجه داشته باشید این سیستم برای کارایی خود نیاز به برق دارد که اگر برق محیط قطع شود این سیستم از کار می افتد که برای رفع این مشکل بهتر است از باتری های مخصوص برای شرایط بهرانی استفاده کنید.

سیستم اعلام حریق کارن حالت های مختلفی بر روی کنترل پنل خود دارد که میخواهیم با انها بیشتر آشنا شویم:

  1. در حالتی که سیستم دچار مشکل شود و یکی از تجهیزات آن ارور دهد چراغ زرد در کنترل پنل این سیستم روشن میشود که بیان گر خطا در سیستم است و باید هر چه سریع تر این مشکل را با استفاده از یک همکار متخصص رفع کنید.
  2. در حالتی که محیط امن هست و جریان کمتری در سیستم وجود دارد چراغ سبز به نشانه امن بودن محیط روشن میشود.
  3. در حالتی که آتش سوزی دهد جریان در این سیستم افزایش پیدا میکند و چراغ قرمز روشن شده و سیستم فعال میشود که به دنبال آن آژیر خطر شروع به پخش صدا میکند.
  4. در حالتی که چراغ زرد روشن شود امکان این وجود دارد که سیستم دچار اتصال کوتاه شده باشد که باید توسط یک متخصص خطا رفع شود.

سیستم اعلام حریق کارن چگونه عمل میکند؟

سیستم های حریق به این شکل هستند که در یک طرف حسگر های حرارتی مانند دتکتود دودی و…. قرار دارند و در آن سوی دیگر هم کنترل پنل قرار گرفته است. در زمان آتش سوزی این دتکتور ها متوجه دود میشوند و پیامی به کنترل پنل ازطریق سیم های نسوز که به کنتل پنل وصل هستند ارسال میکنند.

کنترل پنل بعد از دریافت پیام از سوی حسگر مطابق دستوراتی که دارد به آژیر و یا فلاشر دستور اعلام خطر را صادر میکند که موجب میشود آژیر روشن شود در صدای آن در ساختمان به گوش برسد و ساکنین را از آتش سوزی به وجود آمده مطلع میکند. البته با نگاه کردن به کنترل پنل میتوان تشخیص داد کدام قسمت دچار آتش سوزی شده است.

مزیت های این سیستم

از مزیت های برند کارن میتوان به قیمت مناسب آن شاره کرد که این محصول را در برابر سایر محصولات مقرون به صرفه میکند در حالی که قیمت آن خیلی کمتر از سیستم های آدرس پذیر است ولی امکانات خیلی مناسب تری دارد و میتوان در هر مکان کوچک و بزرگ نصب کرد.

سخن پایانی

سیستم اعلام حریق کارن در بین تولید کنندگان این سیستم چه در ایران و چه در خارج دارای قیمت مناسب و امکانات بهتری میباشد و از آن جایی که امروزه  امنیت ساختمان های مسکونی و مراکز برای ما مهم است بهتر از با خرید و نصب این سیستم جان خانواده و حتی هم وطنانمان را حفظ کنیم. شما میتوانید برای مشاوره و خرید اسان سیستم اعلام خطر کارن هم اکنون از کارشناسان ما مشاوره گرفته و اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *