اعلام حریق

مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتر کدام نوع است؟

مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتر کدام نوع است؟

در این مقاله قصد داریم تا مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتری را به شما معرفی کنیم تا خدا نکرده در صورت افتادن اتفاقی، مشکلی اساسی برای اتاق های کامپیوتری دستگاه های شما پیش نیاید و همه چیز به خوبی پیش رود.

پس در ادامه این مقاله کاربردی همراه ما باشید.

مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتر کدام نوع است؟

مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتر کدام نوع است؟

شبکه کامپیوتری چیست ؟

اگر بخواهیم توضیح مفید و مختصری در مورد شبکه کامپیوتری به شما عزیزان بدهیم باید بگوییم : شبکه کامپیوتری به حداقل دو کامپیوتر که به هر طریقی به یکدیگر متصل شده باشند تا از منابع و امکانات یکدیگر به صورت مشترک استفاده کنند، شبکه کامپیوتری گفته می‌شوند.

قبل از به وجود آمدن شبکه کامپیوتری مردم برای انتقال اطلاعات چه ‌می‌کردند ؟

پیش از به وجود آمدن شبکه ، بزرگترین مشکلات کاربران انتقال اطلاعات آن ها بود که در محیط های غیر شبکه

(standalone environment)

در صورتی که کاربر تصمیم به انتقال اطلاعات به یک سیستم دیگر می گرفت مجبور بود از ابزار مانند دیسکت و کارت پانچ استفاده کند و پس از کپی کردن اطلاعات اقدام به جابه‌جایی فیزیکی کارت پانچ کند.

منفعت‌های استفاده از شبکه کامپیوتری چیست ؟

در کل تکنولوژی به خصوص شبکه های کامپیوتری دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید به آن آشنا باشید. در این قسمت مزایا استفاده از شبکه کامپیوتری را برایتان توضیح خواهیم داد. پس در ادامه همراه ما باشید.

 • کاهش هزینه : متمرکز نبودن منابع استفاده مشترک از آن‌ها و پرهیز از پخش آن‌ها در واحد های مختلف یک سازمان کاهش هزینه ها را برآورد می کند.
 • استفاده از منابع در همه جا : از دیگر منفعت های شبکه کامپیوتری استفاده از منابع موجود در آن بدون توجه به محل جغرافیایی آن می باشد.
 • امنیت بالا : شبکه کامپیوتری با توجه به داشتن پشتیبان دارای امنیت خوب و بالایی می باشد. اما شاید برای شما سوال باشد که این موضوع چه ربطی به امنیت بالای آن دارد ؟ در جواب این سوال باید بگوییم که با وجود پشتیبان شما در صورت پیش آمدن مشکلی می توانید با پشتیبان تماس گرفته و مشکل خود را حل کنید و همچنین در صورت پاک شدن اطلاعات می توانید با استفاده نسخه های ذخیره شده پشتیبان ها آن را برگردانید.
 • صرفه جویی در زمان : همانطور که می‌دانید سرعت انتقال بالایی نسبت به دوران گذشته دارند و همین باعث صرفه جویی در زمان و انجام کار‌ها با سرعت بالا‌تر می‌شود.
 • برقراری ارتباط به راحتی! : یکی دیگر از ویژگی های شبکه کامپیوتری و تکنولوژی قابلیت برقراری ارتباط با شبکه های کامپیوتری دیگر در سر‌تا‌سر دنیا می باشد که همین ما را در کار هایمان می تواند بسیار کمک کند.
 • سرویس دهی : توزیع سرویس های تحت شبکه جهت گسترش خدمات و بسط شبکه ها

معایب استفاده از شبکه کامپیوتری

 • استحکام ندارد : شبکه های کامپیوتری به طوری هستند که اگر سرور اصلی یک شبکه کامپیوتری خراب شود، کل سیستم بی فایده خواهد شد. همچنین، اگر یک دستگاه پل یا یک سرور پیوند مرکزی داشته باشد که از کار بیفتد، کل شبکه نیز متوقف می شود. برای مقابله با این مشکلات، شبکه های بزرگ باید یک کامپیوتر قدرتمند داشته باشند تا به عنوان سرور فایل عمل کند تا راه اندازی و نگهداری شبکه آسان تر شود.
 • حضور بیشتر ویروس های کامپیوتری و بد افزار ها را فراهم می‌کند : مواردی وجود دارد که فایل های ذخیره شده به دلیل ویروس های رایانه ای خراب می شوند. بنابراین، مدیران شبکه باید به طور منظم سیستم و فایل های ذخیره شده را به طور همزمان بررسی کنند.
 • کنترل کننده کار آمد نیاز دارد : برای اینکه یک شبکه کامپیوتری به طور کارآمد و بهینه کار کند، نیاز به مهارت های فنی بالا و دانش عملیات و مدیریت آن دارد. فردی که فقط مهارت های اولیه دارد نمی تواند این کار را انجام دهد. توجه داشته باشید که مسئولیت مدیریت چنین سیستمی زیاد است، زیرا تخصیص مجوزها و رمزهای عبور می تواند دلهره آور باشد. به طور مشابه، پیکربندی و اتصال شبکه بسیار خسته کننده است و نمی تواند توسط یک تکنسین معمولی که دانش پیشرفته ای ندارد انجام دهد.
 • و …

مناسب ترین خاموش کننده برای اتاق های کامپیوتر کدامند ؟

شما می‌توانید با در نظر گرفتن مقدار فضا و مکان خود برای شبکه های کامپیوتری خود یکی از از روش های اطفاء حریق را انتخاب کنید. ولی رایج ترین نوع سیستم اطفاء حریق برای شبکه های کامپیوتری دکتور خطی حرارتی در سیستم اعلام حریق می باشد که این دستگاه در وبسایت و شرکت ما وجود دارد و شما می توانید آن را ثبت سفارش و در اسرع وقت دریافت کنید.

اما شاید برای شما سوال باشد که چرا ما دکتور خطی حرارتی در سیستم اعلام حریق را به شما پیشنهاد کردیم ؟

در جواب باید بگوییم که از آنجایی که اتاق های شبکه کامپیوتری زیرا تجهیزات در اتاق سرور توسط کابل ها در فاصله های زیاد به یکدیگر متصل شده و تمامی کابل ها نیز در کف اتاق سرور بر روی سینی کابل قرار گرفته اند و در صورت آتش سوزی، آتش با سرعت زیادی در محل حریق قابل گسترش است، بهتر است از دکتور خطی حرارتی در سیستم اعلام حریق در اتاق های کامپیوتری خود استفاده کنید. این روش بسیار کاربردی و خوب برای اتاق های کامپیوتری شما می باشد زیرا در صورتی که حرارت در نقطه ای از اتاق سرور به صورت ناگهانی افزایش یابد، دتکتور خطی حرارتی افزایش دما را حس کرده و فرمانی را به پنل اعلام حریق اتاق سرور ارسال و کاربران را از افزایش دما مطلع می کند. بنابراین کاربران اقدامات لازم را جهت کاهش حرارت اتاق به عمل می آورند. سیستم اعلام حریق علاوه بر آژیر و لوازم هشداردهنده، از طریق پیامک شرایط بحرانی را به اطلاع مسئولان شبکه رسانده و آنها را از وضعیت کنونی اتاق سرور مطلع می‌نمایند.

عوامل ایجاد حریق در اتاق های کامپیوتر

پس از تمامی این توضیحات، لازم است که بدانید که چه عواملی باعث ایجاد حریق یا آتش در اتاق کامپیوتر شما می‌شود؟

که ایجاد آتش در اتاق کامپیوتر به عوامل زیر بستگی دارد :

 1. افزایش دما
 2. اتصال کوتاه در مدار های الکتریکی یا لوازم تامین برق
 3. مصرف بیش از اندازه جریان

در صورت به وجود آمدن آتش در اتاق سرور یا اتاق های کامپیوتر به دلیل حساس بودن تجهیزات کامپیوتر، شبکه و تخریب تجهیزات در دمای بالا احتمال سوختن قطعات الکترونیکی بسیار زیاد.

که برای مهار این سوختگی و جلوگیری از آسیب های بیشتر همانطور که در بالاتر اشاره کردیم بهتر است تا از دکتور خطی حرارتی در سیستم اعلام حریق استفاده کنید.

عوامل ایجاد حریق در اتاق های کامپیوتر

عوامل ایجاد حریق در اتاق های کامپیوتر

از چه روش اطفاء حریق نباید در اتاق های کامپیوتری استفاده شود؟

برای اتاق های کامپیوتری سیستم های اطفاء حریق اسپرینکلر سقفی بسیار نامناسب می‌باشد و به هیچ عنوان نباید از آن ها استفاده شود. در این روش تا دود به این سیستم برسد و سیستم آتش را تشخیص دهد بسیاری از وسایل شما آتش گرفته و کار بسیار سخت تر می شود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد اتاق های کامپیوتری و شبکه کامپیوتری و مزایا و معایب آن توضیح دادیم. همچنین علاوه بر آن بهترین سیستم اطفاء حریق برای اتاق های کامپیوتری را به شما معرفی کردیم تا آسیب کمتری در هنگام آتش سوزی ببینید.

اما اگر شما مایل به خریداری انواع سیستم های اطفاء حریق به خصوص سیستم دکتور خطی حرارتی در سیستم اعلام حریق که مخصوص اتاق های کامپیوتری است؛ هستید می توانید با مراجعه به سایت، مراجعه حضوری و یا برقراری تماس با شرکت ما یعنی شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن دستگاه و خدمات مورد نظر خود را تهیه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *