خدمات هوشمند سازی ساختمان, کلیات هوشمند سازی ساختمان, هوشمند سازی

خانه هوشمند شیائومی ⭐ [طراحی، نصب، راه اندازی]

خانه هوشمند شیائومی ⭐ [طراحی، نصب، راه اندازی]

خانه هوشمند شیائومی سال‌هاست که به‌عنوان یک استاندارد توسط مجموعه‌های طراحی و توسعه پلتفرم‌های هوشمندسازی مجموعه‌ها، ساختمان‌های مسکونی و اداری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خانه هوشمند شیائومی در واقع مجموعه‌ای از حسگرها و سنسورهای مبتنی بر شبکه است که به شما کنترل کامل بر خانه را ارائه می‌دهد. این سیستم از شیائومی کنترل تمام عملکردهای اساسی را در یک خانه هوشمند با کسری از هزینه کیت‌های حرفه‌ای در واقع همان پلتفرمی است که شاید تحت شرکت‌های دیگر باید میلیون‌ها تومان برای آن هزینه کنید! خانه هوشمند شیائومی همین‌طور ایده‌آل برای آپارتمان‌ها یا دفاتر کوچک مناسب است.

سنسورها از طریق وای‌فای متصل می‌شوند. این سیستم واقعاً تأثیر خوبی می‌گذارد. مجموعه‌ای از سنسورهای هوشمند سطح کاملاً جدیدی از اتوماسیون را در خانه شما تضمین می‌کند و راحتی زندگی روزمره را بهبود می‌بخشد. در حال حاضر مجموعه خانه هوشمند کارن، ارائه‌دهنده خدمات، طراحی، اجرا و نصب و راه‌اندازی آن است. اگر می‌خواهید خانه خود را به‌راحتی مدیریت کرده، تمام ارکان هوشمندسازی آن را بهینه کنید؛ می‌توانید از این پلتفرم کمک بگیرید.

نقش مهم کیت‌های هوشمند شیائومی

کیت‌های هوشمند شیائومی یکی از کلیدی‌ترین، مهم‌ترین و اصلی‌ترین اجزای خانه هوشمند شما به‌حساب می‌آیند که باید آن‌ها را برای توسعه و مدیریت ابزارها استفاده کنید.

نقطه مرکزی و اساسی کیت واحد کنترل هوم هوشمند شیائومی Mi است که دستگاه‌ها را در سیستم ادغام می‌کند و به کنترل تمام عملکردهای هوشمند کمک می‌کند. از سه پروتکل ارتباطی به طور هم‌زمان برای عملیات آسان و پایدار پشتیبانی می‌کند. Zigbee، Wi-Fi و Bluetooth Mesh را می‌توان به‌صورت موازی برای دستگاه‌های مختلف استفاده کرد، با یک هاب برای عملکرد پایدار کل سیستم خانه هوشمند کافی است.

خانه هوشمند شیائومی چگونه اجراء می‌شود؟

عمده مشتریان در مورد این که طراحی خانه هوشمند شیائومی چگونه انجام می‌شود سؤالات زیادی دارند:

 1. آیا ضروری است که سیم‌کشی و زیرساخت خانه تغییر کند؟
 2. به تجهیزات گران‌قیمت و خاصی نیاز است؟
 3. ابزارآلات مورد نیازی که در خانه هوشمند شیائومی مورداستفاده قرار می‌گیرند گران هستند؟
 4. منظور از تجهیزات و کیت خانه هوشمند شیائومی چیست؟

در پاسخ به سوال اول باید گفت که خیر، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این پروتکل‌ها، عدم نیاز به تغییرات کلی در ساختمان هوشمند است. همین‌طور تجهیزات خانه هوشمند شیائومی کم‌ترین قیمت را نسبت به سایر لیبل‌ها دارند و شما نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف بابت تکنسین و… نخواهید داشت.

از طرفی در ادامه در مورد این که تجهیزات خانه هوشمند و کیت خانه هوشمند چیست بیشتر توضیح خواهیم داد. مجموعه‌های کوچک و بزرگ زیادی هستند که در دنیا و ایران، در زمینه توسعه این کیت‌ها و استفاده از خانه هوشمند فعالیت می‌کنند، به طبع شما می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کرده و مشاوره‌های دقیقی را در این مورد دریافت کنید. خانه هوشمند کارن یکی از مجموعه‌های معتبر و شناخته شده فعال در این حوزه است.

کیت خانه هوشمند شیائومی چیست؟

شیائومی به‌عنوان یک شرکت موفق، کیفت های خانه هوشمند را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. بر مبنای این کیت‌ها، شما می‌توانید کل ابزارهای خانه خود را براین‌اساس مدیریت کنید. علاوه‌برآن، نیازی به خرید دستگاه‌ها از شرکت‌های شخص ثالث مختلف را ندارید.

خانه هوشمند شامل دستگاه‌های هوشمند اینترنت اشیا مانند: چراغ‌ها، دوربین‌ها، حسگرها، لوازم‌خانگی و غیره است. اینترنت اشیا معمولاً با استفاده از Zigbee ارتباط برقرار می‌کند که برای نیازهای کم داده و انرژی آن مناسب است. همچنین دستگاه‌ها را از شبکه وای‌فای شلوغ دورنگه می‌دارد. اینها می‌توانند از طریق یک هاب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دستورالعمل‌هایی را بر اساس قوانین صادر کنند. این مانند IFTTT است – اگر این است، پس آن. «هوشمندها» از اپلیکیشن Mi Home و Mi Home cloud به دست می‌آیند.

به‌عنوان‌مثال، سنسور درب می‌تواند زنگ هشدار را مسلح کند. یا سوئیچ بی‌سیم Robovac را راه‌اندازی می‌کند. یا می‌توانید دستورالعمل‌های فنی و لانه را دریافت کنید. اگر در حین بیرون بودن سنسور درب فعال شد، زنگ هشدار را به صدا درآورید، چراغ‌ها را فلش کنید و یک اعلان برای یک دوست ارسال کنید.

این سیستم را می‌توان باتوجه‌به نیاز کاربر گسترش داد و دستگاه‌های دیگری را که از شیائومی در اختیار دارید، در خود جای داد. مجموعه استاندارد شامل:

 • سنسور دما و رطوبت شیائومی: دما و رطوبت هوا را در زمان واقعی نظارت می‌کند.
 • پریز هوشمند شیائومی: یک سوکت دیواری هوشمند که امکان کنترل از راه دور را فراهم می‌کند.
 • سنسور پنجره و در شیائومی: به باز شدن درها و پنجره‌ها واکنش نشان می‌دهد.
 • سنسور حرکت Mi Xiaomi: یک سنسور حرکتی است که در نقاط مختلف خانه امکان نصب آن وجود دارد.
 • سوئیچ بی‌سیم هوشمند Mi: به شما امکان می‌دهد به‌سرعت و به‌راحتی کنترل چندین دستگاه را برقرار کنید.

تک‌تک اجزای کیت به طرز شگفت‌انگیزی بهینه، سریع و ایمن هستند و اندازه بسیار کوچک آنها به شما امکان می‌دهد آنها را در هر گوشه‌ای از اتاق قرار دهید. فردی که از حضور آنها بی‌خبر باشد حتی متوجه آنها نخواهد شد. انرژی این دستگاه‌ها توسط باتری‌های ساعت تأمین می‌شود که برای حدود 2 سال کارکرد کافی است.

اسمارت هاب خانه هوشمند شیائومی

هاب هوشمند شیائومی به‌عنوان یک جز کلیدی، مرکز اکوسیستم miHome است. این دستگاه از قابلیت کنترل سیستم با استفاده از دستیار صوتی Siri یا اپلیکیشن Homekit پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، امکان ایجاد سناریوهایی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد هر دستگاه خانه هوشمند را به‌صورت خودکار، بسته به سیگنال‌های دریافتی از دستگاه‌های دیگر، حتی بدون اتصال به اینترنت، اجرا کنید.

کنترل پنل مینیمالیستی و شیک به نظر می‌رسد و به لطف اندازه کوچکش در هیچ فضای داخلی متمایز نیست. درعین‌حال، استفاده از قطعات پلاستیکی بادوام و قابل‌اعتماد به دستگاه اجازه می‌دهد تا در طیف وسیعی از دماها پایدار عمل کند و به نوسانات آنها واکنش نشان ندهد.

قابلیت اطمینان عملیات در هر پروتکل با گواهی‌های مناسب تأیید می‌شود و انطباق با RoHS ایمنی مواد مورداستفاده را تأیید می‌کند. آنتن دوگانه Wi-Fi با فناوری MIMO 2×2، حتی در اتاق‌هایی با دیوارهای ضخیم، یک اتصال قابل‌اعتماد ایجاد می‌کند و امکان انتقال داده‌ها را تا 200 متر فراهم می‌کند. به لطف این، سیستم مبتنی بر کنترل پنل خانه هوشمند حتی در اتاق‌های بسیار بزرگ نیز به‌خوبی کار می‌کند.

سنسور دما و رطوبت شیائومی

سنسور دما و رطوبت شیائومی Mi می‌تواند دما و رطوبت را در زمان واقعی کنترل کند. هنگامی که سطوح اندازه‌گیری شده از سطوح راحت منحرف می‌شوند، سنسور به طور خودکار یک اعلان به تلفن هوشمند شما ارسال می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید از برنامه برای مشاهده تاریخچه و روند اندازه‌گیری‌ها در هر زمان مناسب استفاده کنید.

با استفاده از Mi Smart Home Hub و Mi Smart Power Plug، می‌توانید سنسور را با دستگاه‌های دیگر همگام‌سازی کنید. با اتصال به اکوسیستم دستگاه‌های هوشمند، پس از همگام‌سازی سنسور با رطوبت ساز هوشمند و خروجی هوشمندی که کولر به آن متصل است، امکان حفظ خودکار دما و رطوبت در اتاق در حد مطلوب وجود خواهد داشت.

ویژگی‌ها و مزایای اصلی:

 • اندازه کوچک
 • نصب و اتصال آسان
 • اندازه‌گیری دما بادقت بی‌نظیر
 • اندازه‌گیری رطوبت بادقت فوق‌العاده بالا

سنسور در و پنجره شیائومی

وظیفه اصلی سنسور واکنش به باز شدن درها و پنجره‌ها است. سپس اگر به‌عنوان بخشی از سیستم هشدار استفاده شود، می‌تواند سیگنالی را برای مالک ارسال کند. همچنین می‌توان آن را به‌راحتی برای کنترل واحدهای تهویه مطبوع تنظیم کرد و سنسور وظیفه روشن و خاموش‌کردن رطوبت ساز یا تهویه هوا را بر عهده خواهد داشت تا در هنگام باز بودن پنجره‌ها انرژی هدر نرود.

دوشاخه هوشمند شیائومی – پریز برق با کنترل از راه دور

دوشاخه برق هوشمند Mi جریان برق را به دستگاه‌های انتخابی کنترل می‌کند و به شما امکان می‌دهد از راه دور از تجهیزات از طریق یک برنامه تلفن همراه استفاده کنید. دیگر نگران اتو یا تلویزیون قطع نشده نباشید، می‌توانید به‌راحتی بررسی کنید که آیا آنها از برق تلفن شما استفاده می‌کنند یا خیر و در صورت لزوم آنها را خاموش کنید.

به‌این‌ترتیب می‌توانید سایر لوازم‌خانگی مانند دستگاه‌های تصفیه هوا را نیز راه‌اندازی و متوقف کنید. دوشاخه هوشمند شیائومی از فناوری اتصال Wi-Fi استفاده می‌کند و می‌توان آن را از هر کجای دنیا با استفاده از برنامه روی گوشی خود کنترل کرد.

سنسور حرکت شیائومی Mi

Mi Motion Sensor مهم‌ترین بخش هر سیستم هوشمندی است که به آن امکان می‌دهد فعالیت در یک منطقه خاص را نظارت کند و سایر دستگاه‌های مرتبط با سنسور را فعال کند. سنسور را می‌توان به‌راحتی در هر مکان مناسبی از خانه نصب کرد. زمان پاسخگویی حداقل 15 میلی‌ثانیه است. باتری همراه برای نزدیک به 2 سال کار مداوم دوام می‌آورد.

سنسور حرکت Mi را می‌توان به روش‌های مختلف استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی که با یک لامپ هوشمند ترکیب می‌شود، هنگامی که حرکت تشخیص داده می‌شود، چراغ را روشن می‌کند. یا به‌سادگی می‌تواند سیگنالی را برای مالک ارسال کند، درصورتی‌که بخشی از یک سیستم امنیتی شود. هر یک از این گزینه‌ها را می‌توان به‌راحتی از طریق اپلیکیشن مخصوص خود پیکربندی و کنترل کرد. سنسورهای حرکتی را می‌توانید در شرایط مختلف مورداستفاده قرار دهید و به‌عنوان تجهیزات کلیدی محسوب می‌شوند. فراتر از آن شما می‌توانید از سنسورهای حرکتی به‌عنوان دستگاه‌های امنیتی و یا مدیریتی نیز استفاده کنید.

نصب این دستگاه فوق‌العاده آسان است، در واقع درست مانند بسیاری از گجت‌هایی که خریداری می‌کنید، کافی است که آن را روشن و به شبکه بی‌سیم اینترنت متصل کنید.

خدمات اجرای خانه هوشمند شیائومی

همان‌طور که پیش‌ازاین هم اشاره شد، در مجموعه خانه هوشمند کارن، خدمات طراحی و توسعه خانه هوشمند شیائومی به‌صورت ویژه بسته به بودجه و نیاز مشتری انجام می‌شود. اگر صاحب یک خانه قدیمی و یا آپارتمان نو هستید و می‌خواهید از ابزارهای خانه هوشمند استفاده کنید، این مؤسسه تمامی ابزارهای موردنیاز را در اختیار شما قرار داده و سپس بر مبنای مشخصه‌ها و قابلیت‌هایی که هرکدام از آن‌ها دارند، به طراحی گجت‌ها را در خانه کلاسیک شما نصب‌کرده و آن را تبدیل به خانه هوشمند می‌کند.

پیش از هر چیزی باید به یاد داشته باشید که خانه هوشمند شما تمامی قابلیت‌های موردنیاز را در خود جای می‌دهد. هر زمان هم که بخواهید می‌توانید آن را گسترش دهید. بسیاری از ما تا آنجا که ممکن است خواهان راحتی هستیم. خانه هوشمند تکنولوژی محبوبی است. اما با اتوماسیون‌هایی که می‌توان آن‌ها را بر اساس داده‌های حسگر، مکان شما، دستگاه‌های مرتبط یا زمان روز تنظیم کرد، به‌سرعت در حال پیشرفته بوده و گاهی هزینه خرید ابزارهای موردنیاز می‌رود. به همین دلیل است که بسیاری از مردم با لامپ‌های هوشمند شروع می‌کنند. چه چیزی بهتر از این که خانه هوشمند شما کارهای ساده را انجام دهد. مثلاً نیازی نباشد که هوا تاریک شد به‌صورت فیزیکی لامپ‌ها را روشن و خاموش کنید.

در مقابل اجرا و طراحی خانه هوشمند شیائومی برای شما چند مزیت کلیدی و مهم خواهد داشت:

 • طراحی مدرن و مینیمالیستی
 • مواد بادوام و کیفیت بالای ساخت
 • قابلیت اتصال در سه استاندارد WiFi، بلوتوث و Zigbee 3.0
 • پیکربندی آسان و سریع دستگاه در برنامه‌ها ممکن است.
 • با Amazon Alexa و Google Assistant کار می‌کند.

از طرفی شما می‌توانید خانه هوشمند خود را بسته به بودجه‌تان و طبق چیزهایی که نیاز دارید گسترش دهید. خانه هوشمند شیائومی هرساله نیز بروز می‌شود و تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جدیدی به آن اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *