روشنایی هوشمند با DIM TO WARM

DIM TO WARM – هر آنچه باید در مورد  فناوری روشنایی هوشمند با DIM2WARM بدانید.

Dim to Warm: این فناوری روشنایی هوشمند جدید چیست؟
کاربردهای آن چیست؟
چرا معماران و طراحان داخلی باید در مورد آن بدانند؟

در اینجا همه پاسخ ها آمده است.

آیا کنترلر دیمر لامپهای هالوژن قدیمی را به خاطر دارید؟ هنگامی که می خواهید با استفاده از سوئیچ دیمر شدت نور را کاهش دهید، نور لامپ به رنگ قرمز و نارنجی تبدیل می شود و فضایی صمیمی دلپذیر و آرامش بخش ایجاد می کند.

با معرفی اولین لامپ های LED در بازار، به نظر می رسید که این اثر برای همیشه از بین رفته است. روشنایی وسایل مبتنی بر LED را می توان کم کرد، اما تغییر درجه حرارت امکان پذیر نبود. برای چندین سال مشخص شد که، این یکی از معدود محدودیت های روشنایی LED است که مانع استفاده گسترده از آن در زمینه مهمان نوازی یا رستوران های لوکس می شود.

امروز می توانیم با اطمینان اعلام کنیم که این مرز عبور کرده است.

فناوری LED به طور مداوم در حال توسعه است

در حدود یک دهه گذشته، روشنایی LED تکامل یافته و رشد چشمگیری داشته است و صنعت روشنایی هوشمند را طوفانی کرده است. پیش بینی ها نشان می دهد که LED ها تا سال 2030 یا زودتر حدود 85 درصد بازار روشنایی را تصرف خواهند کرد. این یک تسلط برحق است زیرا آنها کم مصرف ترین منبع نور هستند و دارای عمر طولانی، تنوع زیاد و یکپارچگی درخشان برای کاربران هستند. فناوری LED به طور مداوم در حال توسعه است تا با نیازهای کاربران مطابقت داشته باشد و با برنامه های کاربردی در دنیای واقعی مطابقت داشته باشد. یکی از راههای جدیدی که بسیاری از تولیدکنندگان در حال دستیابی به این هدف هستند، ساخت لامپ های LED است که قادر به کاهش نور هستند.

فناوری Warm Dim دقیقاً چیست؟

جلوه ای که با نام Warm Dimming شناخته می شود هیچ ارتباطی با گرمای واقعی یا گرمای فیزیکی لامپ ندارد. بلکه زمانی اتفاق می افتد که دمای رنگ لامپ LED هنگامی که کم می شود کاهش می یابد. به عبارت دیگر، هر چه میزان روشنایی کمتر باشد، رنگ «گرمتر» یا نارنجی تر است. این یک تکرار طبیعی تر است زیرا هنگام غروب آفتاب رنگ آسمان بیشتر “گرم” به نظر می رسد، که ذهن ما را در حالت دیگری قرار می دهد و به انتقال ما به شب کمک می کند. بسیاری از لامپ های رشته ای و هالوژن به طور طبیعی این تأثیر را داشتند، اما بسیار ناکارآمد بودند. هنگامی که این LED های سبک جدید کم می شوند، کارایی بالایی خود را حفظ می کنند، در عین حال هنوز احساس آرامش بخشی از درخشش “گرمتر” جذاب را ایجاد می کنند.

زیرا به لطف فناوری جدید روشنایی هوشمند با DIM2WARM، حتی کلیدهای کم نور ترین مدرنترین لامپ های طراح امکان کنترل همزمان دمای رنگ و شدت روشنایی را می دهد.

دقیقاً با همان مکانیزم لامپهای هالوژن قدیمی.

با کاهش شدت، نتیجه یک نور گرم است که از لامپ های هالوژن قدیمی تقلید می کند اما در عین حال از تمام مزایای فناوری LED بهره می برد، که آن را برای خانه های هوشمند، هتل های هوشمند و رستوران ها ایده آل می کند.

روشنایی هوشمند با DIM2WARM – مزایا و کاربردها

بزرگترین مزیت روشنایی هوشمند با DIM2WARM داشتن نور مناسب در هر لحظه، تبدیل از چراغ کار به فضایی آرام و دنج است.

برنامه های کاربردی آن انواع مختلفی از فرصت های مهم را برای طراحان و سازندگان حوزه هتل های هوشمند تا رستوران های لوکس ایجاد می کند.

اما در خانه های شخصی، مشتریان مشتاق خواهند بود تا همیشه بتوانند فضای مناسب را ایجاد کرده و از نور مناسب برای شام با خانواده به نور ایده آل برای تماشای فیلم منتقل شوند.

تشریح روشنایی هوشمند Dim to Warm

در سال 2020، Tala با دو محدوده محصول جدید – Light Engine and Sphere وارد بازار نورهای کم تا گرم شد.

روشنایی هوشمند دیم تو وارم

اگر در زمینه واژگان نورپردازی فنی تازه کار هستید، ممکن است واژه “Dim to Warm” برای شما معنی چندانی نداشته باشد. به بیان ساده، این فرایند دیمینگ بین نور گرم و سرد است.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: روشنایی هوشمند با DIM2WARM به چه معناست؟

روشنایی هوشمند با DIM2WARM اصطلاحی است برای توضیح عملکرد لامپ که باعث کاهش دمای رنگ (CCT) نور هنگام کم شدن نور می شود، از 2800K در 100٪ تا 2000K با نزدیک شدن به 0٪.

کنترل روشنایی هوشمند با دما

چرا تکنولوژی به سمت روشنایی کم نور و گرم روی آورده است و تفاوت این فناوری با طیف وسیعی از لامپ های موجود چیست؟

تکنولوژی با دمای رنگ پایین (گرم) و لامپ های کم توان LED شروع به کار کرد که محیطی آرامش بخش را فراهم می کند، که برای یک تجربه معمولی عصرانه، مطالعه در رختخواب، لابی هتل مبهم یا تنظیمات بار مناسب است. همانطور که محدوده خود را برای انتخاب گزینه های با توان بیشتر، مناسب فضاهای متمرکز مانند ادارات و آشپزخانه ها افزایش دادیم، دمای رنگ را افزایش دادیم تا فضایی هوشیارتر ایجاد کنیم.

با روشنایی هوشمند با DIM2WARM ما منبع نوری را ارائه می شود که هنگام آشپزی یا کار، هوشیار و روشن است و سپس دیم می شود تا فضایی گرم برای میزبانی و استراحت در عصر فراهم کند.

آیا می توانید کمی در مورد دمای رنگ انتخاب شده توضیح دهید؟ چرا لامپ ها در 2800K و 2000K مشخص شده اند؟

ما طیف وسیعی از CCT را بین 2000-2800K ارائه می دهیم. این محدوده به گونه ای انتخاب شده است که با کم نور شدن می توانید جلوه بسیار گرم یک لامپ مهتابی کم نور را ایجاد کنید، تقریباً به زیبایی دعوت کننده از شمع نزدیک می شوید. در انتهای روشن تر، 2800K یک سفید واضح است که برای فعالیتهایی که نیاز به تمرکز و هوشیاری دارند ، روشنایی روشن را می دهد.

روشنایی هوشمند دیم تو وارم

نور کم و گرم با بهبود سلامت جسمی و روحی مرتبط است. چرا این هست؟

چشم ها و مغز ما تکامل یافته است تا با نور خورشید جهان را ببیند و با تغییر روز از طلوع خورشید تا ظهر تا غروب به تغییرات گرمای نور واکنش نشان دهد. با روشن کردن خانه هایمان به گونه ای که این فرایند طبیعی را تکمیل کند، می توانیم چرخه های طبیعی هوشیاری صبحگاهی و آرامش شبی را برای بدن خود حفظ کنیم و خواب و تمرکز بیشتری را ارتقا دهیم. ما واقعاً هیجان زده ایم که ببینیم مشتریان ما چگونه با این روش روشنایی خانه یا محیط کار سازگار می شوند.

مقایسه روشنایی هوشمند متناسب با دما

مقایسه بالا تصاویری است که من برای نشان دادن حالت گرمایش در حالت کم نور از روشن ترین (در سمت چپ) تا تقریباً کامل (در سمت راست) گرفته ام. همانطور که مشاهده می کنید، هر چه میزان روشنایی کمتر باشد، رنگ گرمتر است.

هر محصول و مارک طیف مختصری از میزان LED را کم می کند، اما عموماً بین 3000 تا 1900 متغیر است. این تصویر زیر محدوده دمای رنگ و آنچه که به عنوان “گرم” یا “سرد” است را نشان می دهد.

از کجا می توان LED های سیستم روشنایی هوشمند با DIM2WARM را تهیه کرد؟

هرچه بیشتر مارک های LED Warm Dim را به گزینه های خود اضافه می کنند، رایج تر و در دسترس تر می شوند. با این حال، در حال حاضر برخی از گزینه های فوق العاده وجود دارد. تولیدکنندگان ممکن است از اصطلاحات مختلفی برای توصیف نورپردازی گرم استفاده کنند. به عنوان مثال، فیلیپس آن را “درخشش گرم” ، TCP آن را “کنایه” و سیلوانیا آن را “اثر غروب” می نامد. در اینجا چند مورد از گزینه های روشنایی هوشمند با DIM2WARM مورد علاقه من است:

1. Nicor ​​08921 یک سیل بازتابنده نور غرق شده است. نصب این سقف آسان است و برای مصارف مسکونی و مهمان نوازی مناسب است. حتی رفتن به محیط های مرطوب مانند حمام و دوش نیز تایید شده است.

کنترل روشنایی هوشمند با دما نیکور

2. Philips 455824 یک لامپ استاندارد A19 عالی برای اتاق خواب، اتاق نشیمن یا چراغ رومیزی است. اثر ظریف “درخشش گرم” می تواند آرامش زندگی روزانه ما را در خانه افزایش دهد.

کنترل روشنایی هوشمند با دما فیلیپس

3. Curtis Mathes 02074 یک چراغ سیل BR30 در بهترین حالت خود است. این لامپ دارای تغییرات تاریک بسیار زیبا و طیف رنگی غنی از Warm Dimming است.

کنترل روشنایی هوشمند با دما کورتیس