دزدگیر

مزایا و معایب دزدگیر منزل که به شما نمی گویند؟

مزایا و معایب دزدگیر

مزایا و معایب دزدگیر منزل

از گذشته تاکنون برقراری امنیت خانه و خانواده از دغدغه‌های اصلی افراد به شمار می‌رود. در گذشته بیشتر از وسایلی مانند قفل و کلید برای جلوگیری از سرقت استفاده می‌شد، اما امروزه همان‌طور که سارقین از روش‌های پیشرفته و جدیدی برای سرقت استفاده می‌کنند، نیاز است که جهت ایجاد امنیت، ما نیز از وسایل و ابزار بروز استفاده کنیم.

پیشنهاد شگفت انگیز! خدمات دزدگیر فقط برای امروز!

تماس بگیرید …..02126808852

 

 

بررسی مزایا و معایب دزدگیر منزل

دزدگیر منزل چیست؟

دزدگیر منزل، یک وسیله الکترونیکی و حفاظتی محسوب می‌شود که نصب آن نه تنها در منزل، بلکه در سایر مکان‌ها نیز ضروری می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش چشمگیر تعداد سرقت‌ها، گذاشتن دزدگیر برای تامین امنیت بسیار رایج شده است؛ به همین خاطر قصد داریم در ادامه این مقاله، به شرح معایب و مزایا دزدگیر منزل بپردازیم. چنانچه در پی انتخاب و خرید بهترین دزدگیر برای منزل یا مغازه خود هستید، تا انتها این مطلب با ما همراه باشید.

مزایای دزدگیر منزل

دزدگیر منزل، مکانیزم و سیستم پیچیده‌ای ندارد و با دارا بودن چشمی‌ها و سنسورهای الکترونیکی، در صورت شناسایی عامل ناشناس، دستور و هشدار خود را به صورت پیامک به مخاطب خود ارسال می‌کند. از طرفی در صورت فعال شدن، اقدام به آژیر کشیدن و دادن هشدار صوتی و نوری که به صورت چراغ چشمک زن است، می‌کند.

در بیشتر موارد این سیستم به صورت اتوماتیک کار می‌کند، اما در صورت لزوم می‌توان با استفاده از پدال یا شاسی سیستم را فعال کرد. البته این مورد بیشتر در بانک‌ها و جواهر فروشی‌ها کاربرد دارد.

در صوت آتش سوزی این دستگاه می‌تواند به آتش نشان هشدار ‌دهد و او را آگاه کند. همچنین با استفاده از این وسیله می‌توان ازسرقت‌های بسیاری پیشگیری کرد. پیشگیری از سرقت، اولین و مهم‌ترین مزیت دزدگیر منزل است و در کاهش آمار سرقت از منازل و اماکن مختلف، تاثیر قابل توجهی داشته است.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که نصب دزدگیر می‌تواند امنیت را تا سه برابر افزایش دهد. سارقان معمولا وارد مکان‌هایی که مجهز به دوربین مدار بسته یا دزدگیر هستند، نمی‌شوند؛ زیرا می‌دانند احتمال شناسایی و دستگیری آنها بسیار زیاد است.

پیشنهاد ما به شما این است که پس از نصب دزدگیر، با قرار دادن یک تابلو دیگران را در جریان تحت پوشش قرار داشتن ساختمان توسط دزدگیر بگذارید. البته از این وسیله می‌توانید در محیط‌های مختلفی استفاده کنید.

محافظت از منزل با نصب دزدگیر

سایر مزایای دزدگیرها

مزیت دیگر دزدگیر منزل، تحت پوشش قرار گرفتن بیمه است. یکی از شرایط ضروری برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن، نصب کردن دزدگیر است. همچنین شرکت‌های بیمه گذار برای مکان‌هایی که دوربین یا دزدگیر نصب کرده‌اند، تخفیف خوبی قائل می‌شوند.

از مزیت‌های دیگر نصب دزدگیر، پیشگیری از وقوع آتش سوزی است. سنسورهای موجود در دزدگیر در صورت مشاهده دود یا هر نشانه دیگری از آتش سوزی، سریعا به آتش نشانی اطلاع می‌دهند و همین امر سبب جلوگیری از به بار آمدن خسارت‌های سنگین می‌شود.

نصب دزدگیر در منزل این امکان را برای صاحبان منازل فراهم می‌کند تا زمانی که در مسافرت هستند یا به هر دلیلی برای مدت طولانی در منزل نیستند، بتوانند ازطریق تلفن همراه هوشمند و اتصال آن به دزدگیر،  کنترل‌ لازم را در محیط منزل خود داشته باشند. برای مثال می‌توان از راه دور سیستم امنیتی را فعال یا غیر فعال کرد. به وسیله میکروفون‌های موجود در دزدگیر می‌توان صداهای اطراف محیط را شنید یا رفت و آمد افراد را کنترل و چهره آنها را شناسایی کرد.

معایب دزدگیر منزل

همانطور که بیان شد دزدگیر منزل از فواید بسیاری برخوردار است، اما در کنار فوایدی که دارد، از معایبی نیز برخوردار است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

هشدار‌ و آژیرهای کاذب

زمانی که نور خورشید یا حتی بازتاب آن، شکست نور خورشید، چراغ اتومبیل یا هر نور دیگری، به سنسورهای دزدگیر بتابند، در اکثر مواقع چشمی‌ها و سنسورها را دچار خطا می‌کنند و آلارم و آژیر دزدگیر فعال می‌شوند. این مورد از شایع‌ترین معایب دزدگیر منزل است که معمولا منجر به هشدارهای کاذب توسط دزدگیر خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم دوربین یا دزدگیر منزل را در مکان‌هایی نصب کنید که در معرض  تابش مستقیم نور خورشید نباشند.

آژیر کاذب دزدگیرها

خراب شدن باتری دزدگیر

مورد دیگر از معایب این وسیله، خراب شدن باتری آن است. استفاده زیاد و طولانی مدت از آژیر، باعث خرابی و کوتاه شدن عمر باتری آن می‌شود. همچنین ممکن است هشدارهای مزاحم و کاذب دزدگیر فعال و برای شما و اطرافیانتان مزاحمت ایجاد کنند. برای تست باتری، بهتر است هر چند وقت یک بار دزدگیر را کامل از برق جدا و پس از گذشت چند دقیقه مجدداً ولتاژ آن را تست کنید.

باید توجه داشت که تست ولتاژ باتری، به تنهایی کافی نیست. چون در برخی از مواقع باتری ولتاژ مناسبی دارد، اما جریان‌دهی باتری کم است. در این حالت دستگاه را کاملا از برق جدا و پس از گذشت چند دقیقه کوتاه دوباره به برق وصل و ولتاژ باتری را تست کنید.

آژیر کشیدن دستگاه بلافاصله پس از فعال شدن دزدگیر

از معایب بسیار شایع دیگر این وسیله الکترونیکی، به صدا در آمدن و آژیر کشیدن دستگاه بلافاصله پس از فعال شدن دزدگیر است. زون‌ها از جمله قطعاتی هستند که نقش مهمی در عملکرد صحیح دزدگیر منزل دارند. پیشنهاد می‌کنیم با جامپر کردن زون‌ها، از سلامت دستگاه خود مطمئن شوید. کار دیگری که برای جلوگیری از این ایراد دستگاه می‌توانید انجام دهید، تست سلامت فیوز AUX است. در صورتی که هر دو مورد سالم هستند، اما بازهم دستگاه بلافاصله بعد از فعال شدن آلارم می‌دهد، باید سنسورهایی که روی مکان مورد نظر نصب هستند را جامپر کنید.

تحریک شدن سنسور دزدگیر با حرکت اشیاء

یکی دیگر از معایب دزدگیر این است که حرکت اشیاء، سنسورها را تحریک می‌کند و باعث هشدارهای کاذب می‌شود. در صورتی که شما در منزل خود ازحیوان خانگی نگهداری می‌کنید، بهتر است از راه رفتن و پرسه زدن مداوم حیوان خود در برابر سنسورها جلوگیری کنید. البته در مواقعی نمی‌شود حیوان را کنترل کرد؛ در این صورت شما دو راه پیش رو دارید؛ اولین و بدیهی ترین راه این است که دوربین یا دزدگیر را در مکانی نصب کنید که معمولا حیوان‌تان از آنجا رفت و آمد نمی‌کند؛ دومین راه پیشنهادی ما، استفاده از سنسورهای مخصوص حیوان خانگی است. شما باید به این سنسور ها اطلاعات حیوان خود، مانند وزن آن را بدهید؛ همچنین محدوده رفت و آمد او را نیز مشخص کنید. با این کار دزدگیر از حرکت‌های دائمی حیوان شما چشم‌پوشی می‌کند.

به طور کلی مهم ترین عیب دزدگیر منازل، هشدارهای کاذب آن است. در مواردی حتی باز بودن درب و پنجره‌ها که باعث حرکت پرده‌ها می‌شود یا حتی حرکت پنکه، شعله‌های شومینه و بخاری و … منجر به فعال شدن هشدار دزدگیر می‌شود؛ در نتیجه آسایش و آرامش افراد را سلب می‌کند.

بهترین راه حل پیشنهادی ما استفاده از دزدگیر‌های بی سیم است که بدون استفاده از سیم یا کابل نصب می‌شوند. این مدل از دزدگیرها شکیل‌تر و زیباتر نیز هستند و شما می‌توانید با جا به جا کردن دزدگیر، از بسیاری ازهشدارهای کاذب آن جلوگیری کنید. درست است که قیمت دزگیر بی سیم نسبت به سنسورهای با سیم گران‌تر است، اما به حفظ آرامش خانواده‌تان می‌ارزد.

 انواع دزدگیرهای منزل

دزدگیرها به طور کلی به چهار نوع تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  1. دزدگیرهای ساده که فقط آژیر می‌کشند و صدا تولید می‌کنند، اما با کاربری تماس نمی‌گیرند.
  2. دزدگیرهایی با قابلیت شماره‌گیری خودکار که همان‌طور که از نام آنها پیدا است، با شماره تلفن‌های مشخص شده به طور خودکار تماس می‌گیرند.
  3. دزدگیرهای تحت نظارت که با پرداخت هزینه‌های ماهانه یا سالانه می‌توانید دزدگیر خود را به سامانه پلیس متصل کنید.
  4. دزگیرهای هوشمند که نسل جدید دزدگیرها محسوب می‌شوند و دارای مانیتور هستند. این نوع دزدگیر‌ها در هنگام خطر با شما تماس می‌گیرند. همچنین شما می‌توانید از راه دور دزدگیر خود را کنترل کنید؛ امکان کنترل این نوع دزدگیر توسط یک شرکت ثالث نیز وجود دارد.

خرید دزدگیر منزل

برخلاف سایر کالاها، دزدگیر منزل ازحساسیت زیادی برخوردار است. پس حتما باید درانتخاب برند و مارک دستگاهتان دقت کنید. برندهایی مانند برند کلاسیک، فایروال و کارن از جمله برندهای مطرح و با کیفیت دزدگیر در سطح بازار هستند. همچنین در صورت خرابی دزدگیر، برای تعمیر یا تعویض قطعات، بهتر است از نمایندگی‌های مجاز و معتبر شرکت تولیدکننده آن خرید کنید. سهل‌انگاری در این زمینه می‌تواند عواقب زیادی داشته باشد.

خرید دزدگیر منزل

کلام آخر

اولین و مهم‌ترین مزیت نصب دزدگیر در منزل یا محل کار، به وجود آوردن آرامش ذهنی برای مالک منزل مسکونی یا واحد تجاری است. با این حال نصب دزدگیر، یکی از اقداماتی است که برای ایجاد امنیت و جلوگیری از سرقت می‌توانید انجام دهید. نصب کردن دزدگیر، به مهارت و تخصص احتیاج دارد؛ از این رو برای نصب دزدگیر، حتما از نصاب حرفه‌ای کمک بخواهید. معمولا شرکت‌های عرضه کننده دزدگیرها، نصاب حرفه‌ای را به شما معرفی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *