دزدگیر

بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

بهترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

امروزه با توجه به افزایش سرقت از اماکن و منازل، تمامی مردم به فکر افزایش امنیت محل زندگی و کار خود هستند. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توان برای تامین امنیت منزل انجام داد، نصب دزدگیر است. سیستم‌های دزدگیر اماکن دارای قطعات و اجزای مختلفی هستند که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعه آن‌ها، چشمی دزدگیر است. در ادامه به بررسی و ارائه اطلاعاتی در رابطه با چشمی‌ دزدگیر می‌پردازیم.

معرفی بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

معرفی بهترین و پرفروش ترین چشمی دزدگیر اماکن و منزل

پیشنهاد شگفت انگیز! خدمات دزدگیر فقط برای مدت محدود!

تماس بگیرید …..02126808824

[pdf id=’9403′]

قطعات دزدگیر اماکن که نقش حیاتی دارند

همانطور که مطرح شد دزدگیرهای اماکن دارای قطعات و اجزای مختلفی هستند. مهم‌ترین آن چشمی دزدگیر است. البته سایر اجزای دزدگیر اماکن نیز نقش مهمی در کارکرد این وسیله دارند؛ زیرا دزدگیر همانند یک شبکه با سایر اجزا در ارتباط است و با یکدیگر کار می‌کنند. سایر قطعات دزدگیر شامل تلفن‌کننده، مگنت، دستگاه مرکزی، آژیر و … می‌شوند. قطعه دستگاه مرکزی، قلب دزدگیر اماکن است؛ زیرا تمامی دستورات توسط این قطعه به سایر قطعات دزدگیر ارسال می‌شوند.

در واقع هر یک از این قطعات وظایف خاص خودشان را دارند. تلفن‌کننده سیستم دزدگیر در مواقع مشکوک موظف است تا با شماره‌ تلفن‌هایی که روی آن تعریف نمودید تماس بگیرد و به شما اطلاع‌رسانی کند.

 آژیر سیستم نیز وظیفه تولید صدا جهت فراری دادن سارقان را دارد. به همین منظور تمامی دستورات توسط دستگاه مرکزی به این اجزا صادر می‌شود؛ در نتیجه در صورت غیر فعال شدن آن، سیستم به طور کامل از کار می‌افتد.

ویژگی‌های بهترین چشمی دزدگیر

همانطور که مطرح شد، چشمی یا همان سنسور از مهم‌ترین اجزای دزدگیر به شمار می‌رود.

بدون وجود چشمی، سیستم دزدگیر هیچ کاربرد و معنایی نخواهد داشت؛ زیرا این قطعه وظیفه تشخیص سارقان و موارد مشکوک را بر عهده دارد.

از انواع چشمی‌های دزدگیر می‌توان به چشمی حرکتی، حرارتی، وزنی و خطی اشاره کرد. نحوه کار چشمی‌ها کاملا متفاوت است، اما همه آن‌ها یک وظیفه را بر عهده دارند که سارق را شناسایی و به دستگاه مرکزی سیگنال ارسال کنند.

پس از ارسال سیگنال، دستگاه مرکزی به آژیر و تلفن‌کننده سیستم فرمان می‌دهد تا آژیر تولید صدا و تلفن‌کننده با شماره‌های تعریف شده تماس بگیرد.

ویژگی بهترین چشمی دزدگیر

ویژگی بهترین چشمی دزدگیر

با انواع چشمی دزدگیر آشنا هستید؟

همانطور که ذکر شد چشمی‌ها انواع مختلفی دارند؛ پس جهت دانستن اطلاعات بیشتر در رابطه با آنها، به مواردی که در ادامه خواهد آمد توجه داشته باشید.

چشمی دزدگیر حرکتی

چشمی‌ حرکتی پر کاربردترین چشمی به شمار می‌آید. می‌توان گفت که چشمی حرکتی بهترین چشمی دزدگیر اماکن است. چشمی دزدگیر حرکتی سه نوع دارد که در ادامه به هر یک می‌پردازیم:

۱.چشمی حرکتی PIR

این چشمی جزو شناخته‌شده‌ترین نوع چشمی‌های حر‌کتی است. در واقع تنها یک حر‌کت غیر مجاز برای روشن شدن آن کفایت می‌کند. چشمی مادون قرمز (PIR) از معمولی‌ترین نوع این سنسور محسوب می‌شود که با تابش موج فروسرخ، منابع گرمایی را شناسایی می‌کند.

 مهم‌ترین کاربرد این نوع چشمی، در مکان‌های خلوت و کم تردد شکل می‌گیرد؛ مکان‌هایی مانند موزه یا منازلی که از اشیاء گرانبهایی نگهداری می‌کنند. در کل در اماکنی که ورود هر شخصی به آنها ممنوع است، بهترین انتخاب PIR  است.

۲. چشمی حرکتی ماکروویو

عملکرد این نوع برگرفته از حواس ارتعاش خفاش‌ها است. این چشمی، موجی را به سمت منبع می‌فرستد. سپس برگشت موج را بررسی می‌کند.

پس از آن هرگونه تغییری که منجر به از بین رفتن آن تصویر شود، به معنای ورود غیر مجاز تلقی خواهد شد و سیستم اعلام خطر می‌کند. این نوع چشمی حرکتی قادر است تا محدوده وسیعی را پوشش دهد. پوشش وسیع، برتری آن نسبت به  سایر سنسورها است.

۳. چشمی حرکتی بیم‌ خطی

سنسورهای بیم خطی که به نام سنسور‌های لیزری نیز شناخته می‌شوند، به ‌وسیله خطوطی نامرئی، حرکت انسان را تشخیص می‌دهند. این نوع چشمی به‌ وسیله سه الی چهار خط لیزری که از دو ستون قطع می‌شوند، کار محافظت از محیط را به بهترین شکل انجام می‌دهند.

در صورتی که یک حیوان از این حصار نامرئی عبور کند، تنها دو خط از خطوط لیزری قطع می‌شوند. با عبور یک انسان از این خطوط، به طور حتم سه خط از این خطوط قطع خواهند شد و در نتیجه آن آژیر سیستم فعال می‌شود.

با استفاده از چشمی بیم خطی می‌توان از محیط‌های باز مانند تراس، پنجره، دیوارهای کوتاه باغ و ویلاها و همچنین ورودی های بزرگ به امن‌ترین شکل ممکن محافظت نمود.

چشمی الکترونیک ساده

چشمی الکترونیک ساده را احتمالا در مکان‌های زیادی دیده‌اید. این نوع چشمی هر نوع حرکتی را شناسایی می‌کند و پس از اعلام کردن آن به دستگاه مرکزی، آژیر دستگاه روشن می‌شود و شروع به هشدار دادن می‌کند.

چشمی الکترونیک حساس به وزن ( چشمی وزنی)

چشمی وزنی پس از تشخیص هر نوع حرکتی، شروع به تحلیل وزن آن می‌کند. بعد از تحلیل متوجه خواهد شد که آن جسم انسان یا حیوان خانگی است.

 در صورتی که منبعی که چشمی سیستم را تحریک نموده انسان نباشد، چشمی وزنی به دستگاه مرکزی هشدار نخواهد داد. بدین صورت احتمال خطا در دزدگیر و آژیر مزاحم به حداقل می‌رسد. افرادی که در منزل از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند و آن حیوانات به صورت یک محرک وجود دارند، می‌توانند از چشمی وزنی استفاده کنند.

چشمی پت دوبل (فضا مستقف)

چشمی پت دوبل یا فضا مستقف تنها در محیط‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع چشمی با ترکیب نوری پیشرفته و همچنین تکنولوژی پردازش دیجیتال، برای فضاهای داخلی و محیط بسته کاملا مناسب هستند.

چشمی فضای باز پیرامونی

در صورتی که قصد دارید در یک محیط باز چشمی دزدگیر نصب کنید، باید به عواملی چون وزش باد گرم، ضد استتار بودن و نور مستقیم خورشید در خرید چشمی دزدگیر توجه داشته باشید.

چشمی‌های فضا باز پیرامونی، قابلیت نصب شدن در محیط‌های بیرونی را دارند و همچنین نسبت به حیوانات هیچ‌گونه حساسیتی نشان نمی‌دهند.

چشمی‌ حرارتی

چشمی حرارتی یکی از چشمی‌های دقیق و کاربردی است. این چشمی در محدوده خود دما محیط را اندازه می‌گیرد و در صورت ورود هرگونه جسم یا شخصی با دمای متفاوت، به دستگاه مرکزی سیگنال ارسال می‌کند‌.

در نتیجه چشمی حرارتی را می‌توان به عنوان بهترین چشمی دزدگیر منزل دانست.

چشمگیر دزدگیر الکترونیک بی‌سیم

چشمی الکترونیک بی‌سیم با توجه به ساختاری که دارد، نیازی به سیم‌کشی تا دستگاه مرکزی ندارد؛ زیرا به صورت رادیویی به دستگاه مرکزی متصل می‌شود و باطری داخلی آن نیز قابل تعویض است.

چشمی دزدگیر الکترونیک خطی

مکانیزم چشمی الکترونیک خطی به گونه‌ای است که باریکه‌ای را ایجاد می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه حرکتی در این باریکه تحریک می‌شود و سریعا به دستگاه مرکزی هشدار می‌دهد.

چشمی دزدگیر الکترونیک پرده‌ای

همان‌گونه که از نام این نوع چشمی مشخص است، به صورت یک صفحه از محل مورد نظر حفاظت می‌کند.

 چشمی دزدگیر الکترونیک پرده‌ای، معمولا در موزه‌ها جهت محافظت از اشیاء و ویترین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که از پرده مجازی این نوع چشمی عبوری صورت بگیرد، آلارم‌ آن به صدا در خواهد آمد.

معرفی انواع چشمی دزدگیر

همه آن چه که باید در مورد نصب چشمی دزدگیر بدانید

نصب چشمی دزدگیر، چندان کار دشواری نیست‌. مخصوصا با کمک یک متخصص دزدگیر این کار به راحتی صورت می‌گیرد.

اولین نکته مهم در نصب دزدگیر این است که شخصی که قصد نصب دزدگیر را دارد و انواع چشمی‌ها را می‌شناسد، در ابتدا باید همانند یک سارق فکر کند تا بتواند مناطق امنیتی یک محیط را به خوبی تشخیص دهد.

پس از آن با توجه به کاربری مسکونی، تجاری، صنعتی یا سازمانی چشمی مناسبی را در آن محیط نصب کند.

توصیه می‌شود در هنگام نصب دزدگیر به عواملی مانند آلارم، محرک‌ها در فضا باز و سایر تجهیزات نظامی توجه داشته باشید. در هنگام نصب دزدگیر نیاز است تا به برخی از نکات توجه کنید تا آلارم‌های کاذب و مزاحم از دزدگیر دریافت نکنید. ۴ مورد از مهم‌ترین نکات عبارتند از:

  • ۱. بهتر است چشمی‌ دزدگیر در محیطی که تغییرات دما زیاد است، قرار نگیرد.
  • ۲. چشمی دزدگیر را در محیطی قرار دهید که به طور مستقیم در معرض نور خورشید نباشد.
  • ۳. از نصب چشمی دزدگیر در نزدیک منابع نور مادون قرمز و دوربین‌های دید در شب حتما خودداری کنید.
  • ۴. مکان‌هایی که در آن حیوانات می‌توانند به چشمی دزدگیر آسیب وارد کنند، مکان‌های مناسبی برای نصب دزدگیر نخواهند بود.

جمع بندی

همانطور که مطلع هستید، امنیت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای انسان محسوب می‌شود؛ بنابراین تامین نمودن آن، به اقداماتی نیاز دارد‌. نصب دزدگیر و انتخاب یک چشمی مناسب، می‌تواند یکی از کارسازترین اقدامات جهت حفظ امنیت‌ شما باشد. در این مطلب سعی کردیم تا چند نوع از بهترین و پرفروش‌‌ترین چشمی‌‌های دزدگیر اماکن و منازل را به شما معرفی کنیم. امیدواریم مطالبی که ارائه شد، تمامی انتظارات شما را بر آورده کرده باشد. از همراهی شما تا انتهای این مطلب، صمیمانه تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *