هزینه نصب دوربین مداربسته 1401

نصب دوربین مداربسته یکی از کارهای ضروری برای مشاغل و خان­ها محسوب می­شود. اشتباه نکنید! نصب دوربین مداربسته تنها برای ویلاها و طلافروشی­ها نیست. امروز در تمامی بخش‌ها از جمله منازل مسکونی، از دوربین‌های مداربسته، برای محافظت استفاده می‌شود.

 هزینه نصب دوربین مداربسته از موضوعاتی است که در هنگام خرید آن بیشتر به چشم می­خورد و مشتریان را نگران می­کند. ما این مقاله را برای بررسی هزینه نصب دوربین مداربسته آماده کردیم تا بتوانیم پاسخگوی سوالات شما باشیم.

 

هزینه نصب دوربین مدار بسته چقدر است؟

نخستین سوالی که نصاب‌ها و متخصصین این حوزه با آن مواجه می‌شوند، این است که هزینه نصب دوربین مداربسته به چه صورت محاسبه می‌شود؟ افزایش هزینه‌های فرایند نصب دوربین مداربسته در سال 1401 به نسبت سال گذشته به چه صورت بوده و آیا افزایش چشمگیری داشته است؟

پاسخ به این سوال، کمی سخت و چالشی خواهد بود. در مقالات قبلی، هزینه نصب انواع دوربین‌های مداربسته و استاندارد‌های نصب را بیان کردیم. اما این هزینه، رابطه مستقیمی با برخی از عوامل دارند که هزینه نصب را افزایش می‌دهد. بسیاری از افراد، پس از نصب از افزایش هزینه نصب گله دارند در حالی که معمولا این شرایط و عوامل را در هزینه لحاظ نمی کنند. پیش از خرید و نصب دوربین‌های مداربسته، باید این عوامل را در نظر بگیرید تا قیمت را دقیق تر تخمین بزنید.

عوامل موثر در تعیین هزینه دوربین مداربسته

هزینه نصب دوربین مداربسته از آن مواردی است که نمی­توان برای آن عدد دقیقی بیان کرد. فاکتورهایی که در هزینه­های دوربین مداربسته دخیل هستند عبارتند از:

  • محلی که دوربین در آن قرار می­گیرد
  • تعداد دوربین­ها
  • نوع و مدل دوربین و سیستم

البته این عوامل را می‌توان عوامل اصلی موثر در قیمت نامید. عوامل دیگری هم هستند که می­توانند در هزینه­های شما موثر باشند؛ اما ما اصلی­ترین و عمده­ترین موارد را نام بردیم. به عنوان مثال اگر محیط شما دید خوبی نداشته یا بزرگ باشد، به دوربین­های بیشتری نیاز پیدا می­کند؛ بر همین اساس هزینه­های شما نیز افزایش خواهند داشت. از عوامل موثر دیگر در هزینه­ها می­توان طول کابل­کشی، کیفیت کار شرکت و انتخاب­های مشتری را نام برد.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
بهترین شرکت نصب دوربین مدار بسته در ایران

تاثیر مدل دوربین در تغییر هزینه نصب دوربین مداربسته

همانطور که گفتیم مدل دوربین می­تواند هزینه­های نصب را تغییر دهد؛ به این صورت که هر چه مدل دوربین جدیدتر و باکیفیت­تر باشد هزینه شما نیز افزایش خواهد داشت. اگر در انتخاب مدل دوربین اطلاعات ندارید بهتر است با ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب دوربین مداربسته راهنمایی کنیم.

بررسی قیمت دوربین مداربسته با بودجه خود

شاید وقتی در رابطه با دوربین مداربسته صحبت می­کنیم، اولین چیزی که به آن فکر می­کنید، امنیت و بعد از آن قیمت باشد. باید گفت که هزینه­های نصب دوربین مداربسته تا حدودی به خود شما بستگی دارد. اگر بودجه معمولی برای این کار کنار گذاشته­اید، نیازی نیست به امکانات اضافی با بالاترین مدل دوربین در بازار فکر کنید. حتی با هزینه­های کمتر هم می­توان دوربین مداربسته سفارش داد. البته هزینه برای دوربین نوعی پیشگیری قبل از درمان است و نباید در بودجه آن کم گذاشت. اگر قیمت دوربین برای شما مهم است، امکانات ویژه دوربین از قبیل دوربین دید در شب، قدرت زوم بالا، کیفیت عالی تصاویر و… را فراموش کنید.

تاثیر تعداد دوربین‌ها در هزینه

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز را ابتدا نصاب با توجه به نقشه مکان شما بررسی کرده و به شما پیشنهاد می­دهد. سپس شما می­توانید انتخاب کنید که آیا توانایی پرداخت همه دوربین­ها را دارید یا خیر. هر چه تعداد دوربین بیشتر شود، هزینه­های شما نیز افزایش خواهند یافت. از عمده قسمت­هایی که در آن­ها دوربین نصب می­شود، عبارتند از:

  1. حیاط
  2. تراس
  3. راه­پله
  4. پارکینگ
  5. کنار درب کوچه و خیابان

تاثیر محل قرارگیری دوربین در هزینه

محل قرارگیری نیز یکی از عواملی است که می­تواند هزینه را تغییر دهد. به عنوان مثال هر چه ارتفاع بیشتر باشد، هزینه شما با افزایش روبرو خواهد بود. در مورد تاثیر محل قرارگیری در هزینه، نصاب تصمیم­گیرنده است. به همین دلیل توصیه می­کنیم پس از این که نصاب مکان را کاملا بررسی کرد، درباره نحوه هزینه­ها از او سوال کنید. محل قرارگیری دوربین­ها باید به­گونه­ای باشد که نقطه کور وجود نداشته باشد.

نمودار قیمت نصب دوربین مداربسته در سال 1401

بخشی از عوامل موثر در قیمت و محاسبه هزینه نصب دوربین مداربسته را ذگکر کردیم و بخشی از آن را در ادامه بررسی می‌کنیم. اما بسیاری از افراد، تماسل دارند تاثیر این عوامل در قیمت را به تفکیک بدانند. با توجه به جدول زیر، می‌توانید هزینه نصب را با توجه به شرایط تخمین بزنید.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال DVR

خدمات هزینه نصب
هزینه نصب دوربین‌ها تا ارتفاع 3 متر 100.000-200.000  تومان
نصب و راه اندازی DVR و NVR (4-8-16-32-64 کاناله) با توجه به تعداد کانال‌ها، از 200.000 تا 1.400.000 تومان
نصب میکروفون، داکت و کابل کشی هر یک بین 60.000 الی 80.000  تومان
نصب پریز، کلید، جعبه کلید و… هر واحد 15.000 الی 30.000

قیمت‌های ذکر شده، بخشی از عوامل موثر در هزینه را مد نظر قرار داده اند. برای اطلاع دقیق از شرایط و ارائه قیمت، لازم است ابتدا مکان مد نظر شما توسط کارشناسان نصب بررسی شود. پس از آنالیز محیط، با توجه به شرایط قیمت نصب دوربین مداربسته، به مشتری اعلام خواهد شد. بنابراین لازم است برای اطلاع دقیق از هزینه نصب، با کارشناسان مجموعه کارن تماس بگیرید.

عوامل موثر دیگر در هزینه

علاوه­ بر مواردی که در بالا بیان کردیم، عوامل دیگری هم هستند که در هزینه­ها اثر دارند. این هزینه­ها به شرح زیر هستند:

هزینه اتصالات و تجهیزات

اتصالات و تجهیزات از هزینه­های مخفی کار هستند و در آخر کار مشخص می­شوند. هر چه تعداد دوربین بیشتر باشد، اتصالات بیشتری نیاز خواهد بود و در نتیجه لازم است تا بیشتر هزینه کنید.

هزینه نصب دوربین در فضای خارجی ساختمان

فضای خارجی ساختمان به این دلیل که دائما در معرض نور خورشید و بارش برف و باران قرار دارد، به تجهیزات خاصی نیاز دارد. این تجهیزات که عمر دوربین را بالا می­برند، خود شامل هزینه­های بیشتری می­شوند.

تاثیر دوربین دید در شب در هزینه

دوربین دید در شب از آن دسته مواردی است که می­تواند باعث افزایش هزینه ما در هنگام نصب دوربین مداربسته شود. نصب این دوربین‌ها، معمولا زمان بیشتری برده و نیازمند فعالیت‌های بیشتر است. بنابراین هزینه نصب را افزایش خواهد داد.

دوربین‌های دید در شب، کاربرد‌های خاص خود را دارند و در بعضی از مکان‌ها، استفاده از این دوربین‌ها مزیت محسوب می‌شود.

تاثیر اجرت نصاب در هزینه

اجرت نصاب را از یاد نبرید! هر چه نیاز به نصب دوربین­های بیشتری و باشد و ارتفاع نصب نیز بالا باشد، دستمزد نصاب بیشتر خواهد بود. کارهایی همچون لوله­گذاری، داکت­کشی، ارتفاع، تعداد دوربین و… همگی در تعیین دستمزد نصاب موثرند. اجرت نصاب از جمله موارد مهم موثر در هزینه نصب محسوب می‌شوند.

تاثیر عایق­بندی رطوبتی در هزینه

اگر مکان موردنظر شما برای نصب دوربین، محیط بیرون از ساختمان است، باید هزینه عایق­بندی رطوبتی بپردازید؛ اما در عوض عمر دوربین شما بیشتر می­شود. این عایق بندی، با روش‌های خاص انجام می‌شود و هزینه نصب را افزایش خواهد داد.

این مقاله را هم حتما بخوانید!
معرفی 3 نرم افزار برتر شفاف‌ سازی فیلم دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته با توجه به استاندارد‌های حداقلی

نرخ قیمت­ها توسط بازار و نرخ دستمزدها توسط اتحادیه مشخص می­شود. معمولای مبنای محاسبه برای هزینه­های دستمزد، ارتفاع سه متر است و با افزایش ارتفاع، این هزینه بیشتر خواهد شد. استاندارد‌های نصب در هر بخشی تعریف شده و هرچه نیازمند صرف وقت بیشتر برای انجام کارهای اضافه بر این استاندارد‌ها باشدف هزینه نصب دوربین مداربسته افزایش پیدا خواهد کرد. اگر قصد اطلاع پیداکردن از نرخ دستمزد را دارید با ما تماس بگیرید.

تاثیر اعتبار متخصص و گارانتی دوربین در هزینه

یکی از مواردی که می­تواند هزینه نصب دوربین را تغییر دهد، تخصص نصاب است. هر چه اعتبار فرد و کیفیت کار او بیشتر باشد، در هزینه شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. گارانتی نیز می­تواند هزینه­ها را تا میزانی بالا ببرد؛ اما اهمیت زیادی در کار شما دارد. سعی کنید هزینه گارانتی را حذف نکنید تا خیالی راحت داشته باشید.

تاثیر مدت زمان ذخیره تصاویر در هزینه

از جمله استاندارد‌هایی که برای نصب در نظر گرفه می‌شود، مدت زمان ذخیره تصاویر و ویدیو‌هاست. این مدت زمان، هرچه از مقدار پیش فرض بیشتر شود، نیازمند انجام تنظیمات بیشتر بر روی دستگاه خواهد بود. معمولا دوربین‌های مداربسته قابلیت نگهداری تصاویر 1 تا 2 هفته دارد و بیشتر از آن مشمول هزینه خواهد بود. دقت داشته باشید که پیش از هرچیز تصمیم بگیرید که برای نگهداری تصاویر چه زمانی مد نظر شما است و بر اساس آن هزینه‌های ضروری را پرداخت کنید.

نگران تجاوز هزینه نصب از تصورات خود نباشید

متخصصین شرکت ما، هزینه نصب را با توجه به بودجه شما تعیین می‌کنند. این به معنای کیفیت خدمات پایینتر نیست. بلکه متخصصین شرکت، تلاش می‌کنند مدل‌ها و مکان‌هایی را برای نصب انتخاب کنند که حداقل هزینه را در بر داشته باشد و شما متحمل هزینه اضافی، برای امکانات بیشتر نخواهید شد.

از این رو، دیگر نگرانی ندارید که هزینه نصب، از آنچه در نظر گرفته اید بیشتر شود و امکان پرداخت آن را نداشته باشید.

سخن پایانی

اجرت و هزینه نصب دوربین عدد مشخصی ندارد و بستگی به تمام عواملی که در این مقاله گفتیم دارد. هزینه نصب دوربین مداربسته به تعداد دوربین­ها، نوع دوربین­ها، تخصص نصاب و موارد بسیار دیگری بستگی دارد. هزینه نصب دوربین حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون تومان است. اگر قصد دارید تا هزینه دقیق دوربین مداربسته را بدانید، با همکاران ما تماس بگیرید تا ضمن توضیح هزینه­ها، به سوالات شما نیز پاسخ دهند.