خانه هوشمند KNX, کلیات هوشمند سازی ساختمان KNX, هوشمند سازی

اندازه گیری هوشمند در خانه هوشمند

اندازه گیری هوشمند در KNX

اندازه گیری هوشمند در خانه هوشمند

اندازه گیری هوشمند در خانه هوشمند، KNX یک استاندارد جهانی در خانه هوشمند برای کنترل خانه و ساختمان است، مشتریان می توانند با فشار دادن یک دکمه اطلاعات مصرف خود را بررسی کنند.

وظیفه knx

KNX یک استاندارد جهانی در خانه هوشمند برای کنترل خانه و ساختمان است. این استاندارد محصولات جدیدی را در مارکت اندازه گیری هوشمند ارائه می دهد. تعداد روزافزون محصولات توسط سازندگان مختلف KNX در این بخش بازار، گزینه های مختلفی را برای نصب فراهم می کند. علاوه بر این، هدف آن است که گزینه های مدیریت تعرفه تاسیسات فعال را نشان دهد.

راه حل

knx در سیستم خانه هوشمند با استفاده از اندازه گیری برای برق، مصرف گرما، نظارت بر میزان پر بودن منابع و کنتورهای آب با امکان ضبط و ذخیره الکترونیکی داده ها. ایمنی سیستم را در صورت قطع برق تضمین می کند. شبیه ساز کامل داده ها با نمایشگر و نمودار مصرف یکپارچه در دسترس است و پیکربندی آن آسان است. این راه حل امکان ضبط و نظارت بر مصرف هر واحد KNX متصل به سیستم را فراهم می کند.

پیاده سازی با اتصال دستگاه های اندازه گیری به سیستم گذرگاه KNX و ارتباط آن با شبکه IP، امکان نمایش و پردازش داده های مربوطه در صفحه لمسی وجود دارد. این نرم افزار توسط Promoveo-Technology برای ثبت و ارزیابی داده ها استفاده می شود تا کاربران بتوانند به راحتی مصرف حامل های مختلف، از جمله برق، آب، گاز، روشنایی و گرمایش را در گذشته ببینند و مصرف را برای هفته بعد برنامه ریزی کنیم.

در خانه هوشمند برای بهره مندی از تعرفه های مختلف برق، میتوان از تجهیزات پرمصرف در زمانهای ارزانتر استفاده کرد. بدین ترتیب کاربران این فناوری میتوانند در هنگام تغییر تعرفه ها از آنها به نفع خود استفاده کنند.

عملکرد knx در خانه هوشمند

  • نمایش تعرفه برق (ارزان، گران)
  • اندازه مصرف گرما با رابط KNX ( بی ام اس )
  • کنتور برق (انواع مختلف کنتورهای انرژی با رابط IR انعطاف پذیر)
  • کنتور آب با رابط KNX
  • کنترل سطح پر کردن مخازن (روغن، آب، مایعات)
  • ارزیابی داده های مصرف و نمایش در نمودارها
  • نمایش سطح بالای مصرف، متوسط​​، کم با قرمز، زرد، سبز نشان داده می شود
  • نمایش تعرفه برق با امکان اتصال دستی یا قطع تجهیزات الکتریکی

مزایای سیستم knx (سیستم هوشمند سازی خانه )

این سیستم استاندارد جهانی است. این سیستم می تواند برای نمایش مصرف انواع مختلف انرژی در هوشمند سازی ساختمان استفاده شود. مشتریان می توانند با فشار دادن یک دکمه اطلاعات مصرف خود را بررسی کنند. از نرم افزار مدیریت انرژی میتوان برای اتصال یا قطع تجهیزات پرمصرف برق (ماشین لباسشویی، ظرفشویی و غیره) برای بهره مندی از دوره های تعرفه ای ارزانتر استفاده کرد. KNX  در خانه هوشمند ضمن افزایش راحتی و امنیت به استفاده اقتصادی بیشتر از انرژی کمک می کند

خانه هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *