کنترل روشنایی نوعی فناوری روشنایی هوشمند است که به شما امکان می دهد میزان، کیفیت و ویژگی های نور را در یک منطقه خاص تنظیم کنید. دایمرها نمونه خوبی از کنترل های روشنایی هستند.

دو نوع اصلی کنترل نور مورد استفاده در وسایل روشنایی فضای باز عبارتند از DMX (Digital Multiplexing) و DALI (Digital Addressable Lighting Lighting). برای صرفه جویی در انرژی، از کنترل های خودکار استفاده می کنند. با این حال، هر دوی این کنترل های کم نور منحصر به فرد هستند و تفاوت های خود را دارند.

پیشنهاد شگفت انگیز! خدمات هوشمندسازی خانه فقط برای امروز!

تماس بگیرید …..02126808852

 

آیا برای یادگیری بیشتر هیجان زده هستید؟ بیایید با دانستن معنای این کنترل ها شروع کنیم.

DMX چیست؟
Digital Multiplexing (DMX) یک پروتکل کنترل دیجیتال است که از راه دور برای کنترل حداکثر 512 چراغ روشنایی استفاده می شود.

DMX یک سیستم کنترل روشنایی متمرکز است به این معنی که تمام چراغ ها و چراغ ها با استفاده از یک پانل کنترل کنترل می شوند. این یکی از سیستم های با کیفیت بالا است که برای بسیاری از کاربردها، به ویژه در صنعت ورزش ترجیح داده می شود.

این واحد کنترل از دو کانکتور دراپ، RS485 یا RS422 استفاده می کند. این به نوبه خود به آنها امکان می دهد چندین چراغ را کنترل کنند که می تواند تا 512 باشد. اتصالات چند قطره با استفاده از RS485 یا RS422 تعداد بیشتری بار را به یک واحد کنترل متصل می کنند.

با استفاده از چراغ های LED RGB، کنترلر DMX می تواند دمای رنگ وسایل را نیز کنترل کند. این کنترل به قدری سریع است که رنگ لامپ ها تقریباً بلافاصله تغییر می کند.

DMX برای روشنایی فضای باز: راهنمای قطعی

در اینجا یک نمایش نموداری از نحوه عملکرد سیستم DMX آمده است.

سیستم روشنایی DMX شاید در دنیای ورزش بیشتر به عنوان رولز رویس کنترلرهای روشنایی شناخته شود. این در اصل یک سیستم کنترل متمرکز است که می تواند تا 512 منبع نور جداگانه (1 کانال در هر لامپ) را کنترل کند. می تواند مسافتی را از طریق اتصال سیمی تا 300 متر طی کند. این سیستم نیاز به استفاده از کانکتورهای قطره ای (RS422 یا RS485) دارد که به برد کنترل اجازه می دهد تا نورهای بیشتری را کنترل کند. بنابراین، برای کنترل 512 منبع نور، این اتصالات قطره ضروری است.

یکی از مزیت های ایده آل کنترلر DMX این است که می تواند رنگ چراغ های LED را کنترل کند. اما برای انجام این کار، به چراغ های RGB-LED نیاز دارید. اگر از نورافکنی استفاده شود که کنترل رنگ نداشته باشد، رنگ آن تغییر نمی کند زیرا به طور مشابهی با هم مقایسه نمی شوند. این همچنین یک سرعت کنترل سریع است، بنابراین با بالا آوردن یا محو کردن نورها، تغییرات نور فوراً مشاهده می شود. این از طریق قابلیت های مالتی پلکس دیجیتال انجام می شود.

همچنین، برد DMX برای کنترل تیرهای بلند دکل عالی است، اما محدود به کنترل سایر چراغ‌های استادیوم نیست. از آنجایی که می توان تعداد زیادی نور را کنترل کرد، چراغ های تماشاگر برای برنامه ریزی توالی نور انتخاب شده ایده آل هستند. این کنترل‌ها را می‌توان برای انجام جلوه‌های ویژه مانند درخشش نور، چشمک زدن متوالی و دیگر کنتراست افکت‌های مرتبط با تماشاگر از قبل برنامه‌ریزی کرد.

DALI چیست؟
رابط روشنایی قابل دسترس دیجیتال (DALI) یک پروتکل باز دو طرفه است که از چندین پنل کنترل برای اتصال به چندین چراغ استفاده می کند.

برخلاف کنترل پنل DMX که متمرکز است، DALI یک سیستم غیرمتمرکز است. هر پانل کنترل به صورت جداگانه تنظیم می شود تا چراغ ها روشن تر یا کم نور شوند. حداکثر مسافت 300 متر را پوشش می دهد و از یک خط کنترل دو سیم استفاده می کند.

سیستم کنترل DALI می تواند حداکثر 64 نور و تعداد زیادی حدود 254 تنظیم روشنایی را کنترل کند. می‌توانید از حالت‌های از پیش تنظیم‌شده برای تغییر الگوهای روشنایی در زمان‌های خاص روز، علاوه بر عملکردهای کم‌نور و روشن/خاموش استفاده کنید.

در زیر تصویری از سیستم DALI آمده است.

سیستم DALI بسیار ساده تر است، اما به این دلیل که غیرمتمرکز است. به این معنی که هر بخش چراغ ها را می توان به صورت جداگانه کنترل کرد. همچنین باید بین کنترل پنل ها سیم کشی شود و از دو سیم در بین هر بخش کنترل استفاده می کند. حداکثر 64 چراغ LED را کنترل می کند و در مجموع 254 سطح روشنایی دارد. خود کنترلر یک تابلوی اسلاید است که دارای دکمه های روشن/خاموش برای هر بانک اسلاید است.

DALI همچنین در مجموع 300 متر در بین اتصالات می دود و چراغ های LED را کنترل می کند اما سرعت اتصال کمتری دارد. این بدان معنی است که در هنگام کم شدن نورها تاخیر کمی وجود دارد. شاید 1-2 ثانیه اما سیم‌کشی مشابه همین کار را انجام دهد. DALI می تواند چراغ های دکل بلند را کنترل کند اما اغلب برای روشنایی خارج از میدان ترجیح داده می شود. همانطور که انتظار میرفت. می توان آن را برای ترکیب نورهای میدانی و نورهای خارج از میدان به دلخواه ترکیب کرد.

از آنجایی که هر پانل تعداد مشخصی از چراغ ها را کنترل می کند، بیش از دو چراغ بین پانل های کنترل تک کنترل نمی شود. کنترل محو شدن با استفاده از یک کنترل کننده گام برای هر سطح محو شدن انجام می شود. این یک سیستم ساده شده است که بدیهی است کندتر از DMX کار می کند. از آنجایی که DMX از اتصال کابل CAT-5 به جای سیستم دو سیمه استفاده می کند، زمان واکنش کاهش می یابد.

شباهت بین DMX در مقابل DALI

کنترل کننده های نور

هر چیز الکتریکی به یک تابلوی کنترل در بین هر بخش از وسایل روشنایی نیاز دارد. برای DALI، اینها به منظور فعال کردن کنترل محو شدن هستند، در حالی که DMX از یک کنترلر استفاده می کند که اطلاعات را به کنترل کننده اصلی ارسال می کند. اینها کنترل پنل های چند منظوره هستند که امکان کنترل رنگ و محو شدن را نیز فراهم می کنند.

DMX دارای نوع خاصی از کنترل های رابط است که شامل کنترلرهای RS422 یا RS485 می شود.

فاصله عملیات

در حالی که DMX و DALI از انواع سیم کشی استفاده می کنند. فاصله آنها ثابت می ماند. هر دو تا 300 متر اجازه می دهند تا چراغ ها به کنترل کننده اصلی متصل شوند. این امر مستلزم آن است که برد کنترل اصلی در حالت ایده آل قرار گیرد. اجازه نمی دهد بیش از 300 متر در هر جهت. این شامل جاهایی است که چراغ های دکل بلند به وسایلشان وصل می شوند. حتی گنبدهای فوق العاده مدرن نیز تقریباً 210 قطر دارند و دسترسی به تمام بخش هایی که نور در آن قرار دارد امکان پذیر است.

چراغ های دکل بلند

هر دوی این کنترل‌کننده‌ها چراغ‌هایی را که روی تیرهای دکل بلند قرار می‌گیرند را کنترل می‌کنند. علیرغم تفاوت های سیم کشی که به سرعت عملیات مربوط می شود. چراغ های دکل بلند برای سیستم DALI به 2 لامپ برای هر واحد کنترل نیاز دارند. DMX به یک کنترلر رابط جداگانه برای هر بانک نور نیاز دارد.

چراغ های خارج از میدان

اینها چراغ هایی هستند که به چراغ های تماشاگر و هر منطقه ای که مربوط به استادیوم است وصل می شود. اینها می تواند شامل کنترل محو شدن باشد که به سطوحی کاهش می یابد که تماشاگران همچنان می توانند از پله ها و مسیرهای پیاده روی حرکت کنند. همچنین می‌تواند با بالا بردن چراغ خانه روی گل‌ها یا امتیازات تیم منتخب، یک برد بزرگ را برجسته کند.

تفاوت بین DMX در مقابل DALI

کنترل رنگ

فقط DMX گزینه ای برای کنترل رنگ ارائه می دهد. این همچنین مستلزم استفاده از یک لامپ LED تخصصی است که برای قابلیت تغییر رنگ استفاده می شود. RGB-LED برای این منظور بهترین است و همیشه برای روشنایی میدانی ایده آل نیست. نه اینکه این لامپ ها را نتوان هم به سمت تماشاگران و هم به سمت زمین نشانه گرفت. سیستم کنترل DALI نمی‌تواند از تغییر چراغ‌ها پشتیبانی کند، زیرا این سیستم فقط به عنوان یک فیدر طراحی شده است.

کنترل سرعت

هنگام استفاده از کنترلر DMX تفاوت کنتراست زیادی در سرعت وجود دارد. این یک رابط سرعت سریع دارد که اطلاعات بلادرنگ را از خود دستگاه دریافت می کند. به دلیل نوع سیم‌کشی مورد استفاده، این اطلاعات سریع‌تر ارسال می‌شود و امکان کنترل روشنایی در حین پرواز را فراهم می‌کند. DALI از یک سیستم دو سیمه استفاده می کند که تا 2 ثانیه تاخیر کمی دارد. کنترل کم نور مانع از تاخیر کندتر نمی شود، اما مقایسه نتایج در غیر این صورت یک لحظه طول می کشد.

کم نور شدن

کنترل کم نور برای DALI مستقیم به جلو است و دارای یک کنترل کشویی و دکمه سوئیچ روشن/خاموش است. DMX دارای گزینه های مشابهی برای تاخیر، FX و محو شدن زمان از پیش برنامه ریزی شده است. تفاوت بزرگ این است که DALI یک نشانگر هشدار هنگام از کار افتادن نور (ها) دارد. DMX این ویژگی را از دست می دهد. از بسیاری جهات، استفاده از کنترلر DALI برای کنترل ساده کم نور آسان تر است، در حالی که DMX نیاز به آموزش دارد.

کنترل کننده

کنترلر DALI دقیقاً همانطور که انتظار دارید یک کنترلر اسلاید ظاهر شود به نظر می رسد. این یک کنترلر جعبه سیاه با کنترل های اسلاید و دارای دکمه روشن/خاموش است. پانل کنترلر DMX با کنترل های اسلاید و دکمه های از پیش تعیین شده کمی بیشتر از آن است. همچنین دارای کنترل نور برای تغییر و تنظیم رنگ است. بار دیگر، دو کنترل کننده اصلی هیچ شباهتی به هم ندارند. DMX دارای تنظیمات از پیش تعیین شده داخلی است که الگوهای نور و FX مختلف ایجاد می کند.

تعداد چراغ ها

این بدون شک بزرگترین شکست بین این دو سیستم روشنایی است. DMX می تواند تا 512 چراغ جداگانه (1 کانال در هر نور) و وسایل را کنترل کند در حالی که DALI می تواند در مجموع 64 چراغ را کنترل کند. با این حال. دلیل کاملا خوبی برای این وجود دارد. سیستم روشنایی DMX برای کنترل نورهای رنگی است که می تواند برای جلوه های تزئینی استفاده شود. اکنون رایج‌تر است که با استفاده از چراغ‌های تغییر در رویدادهای ورزشی، مخاطبان را به وجد بیاوریم. با این حال DALI برای استفاده از چراغ های میدانی و خارج از میدان مناسب ترین است.

چراغ های نشانگر هشدار دهنده

DALI دارای یک طراحی هوشمند است که در صورت عدم پاسخگویی یک بانک چراغ، یک چراغ هشدار فوری می دهد. یا خود نور کار نمی کند یا پاسخ نمی دهد. این می تواند نشانه ای از این باشد که کنترل کننده نور برای کاهش نور LED ضعیف شده است. این یک ویژگی داخلی خوب است که امیدواریم این اتفاق نیفتد. سیستم DMX به گونه‌ای طراحی شده است که سیستم رابط به‌روزرسانی‌ها را در زمان واقعی دریافت می‌کند، چه نورها پاسخ دهند یا نه.

تفاوت سیم کشی

DMX از یک سیم رابط مخصوص به نام کابل CAT-5 استفاده می کند. این اطلاعات را به و از فیکسچر LED ارسال و دریافت می کند. همچنین تضمین می کند که این اطلاعاتی که نور را کنترل می کند مستقیم و سریع باشد. روشنایی را می توان همزمان با استفاده از کلیدهای کنترل پنل تنظیم کرد. در حالی که DALI از راه‌اندازی اتصال دو سیمه استفاده می‌کند، اختلاف زمانی برای رسیدن به کنترل‌کننده اصلی بیشتر است.

کنترل اثر

برنده واضح برای ایجاد جلوه های چشمگیر از کنترلر DMX است. دارای افکت های از پیش تعیین شده بیشتری است که می تواند هر بازی را به یک نور LED دیدنی تبدیل کند. این می تواند با LED های تغییر رنگ ترکیب شود که گزینه های عالی برای ایجاد یک بازی با انرژی بالا اضافه می کند. همچنین می توان آن را با موسیقی ترکیب کرد تا لحظات خاصی از یک مسابقه ورزشی را افزایش دهد. این یک کنترلر نور عالی برای ایجاد یک بازی بزرگتر است.

چرا DMX یا DALI برای نورپردازی استادیوم محبوب تر است؟

این کنترل کننده های نور در کنترل نور صحنه تئاتر رایج بودند. آنها خانه ای در استادیوم ها پیدا کردند زیرا می توانستند نورهای ورزشی را افزایش دهند یا کم رنگ کنند. کنترلر DMX چند منظوره تر است زیرا یک ابزار ساده برای روشنایی باقی می ماند. داشتن گزینه اضافه شده برای استفاده از رنگ در طول بازی در فضای باز یک امتیاز مثبت است. با تماشاگران امروزی. آنها افکت های اضافه شده با نور را دوست دارند.

در بسیاری از نمایش های عمومی دیگر دیده می شود. چرا استادیوم های ورزشی متفاوت نیستند؟ و به این دلیل که ارزش سرگرمی بیشتری را فراهم می کند. طرفداران به راحتی علاقه مند به بازگشت برای تجربه یک نمایش نور جایزه هستند. همانطور که آتش بازی باعث شد برخی از بازی های بیسبال جشن گرفته شود. نور استادیوم باعث می‌شود مسابقات فوتبال و کریکت بیشتر به هواداران تبدیل شود. برای مسابقات در فضای باز مانند تنیس. نورپردازی می تواند دراماتیک و در عین حال جشن باشد. اینها به طور بالقوه می توانند رنگ های یک کشور رقیب یا فقط یک جشن تعطیلات انتخابی را جشن بگیرند.

DMX در مقابل DALI: کدام یک برای زمین های ورزشی بهتر است؟

بسته به ورزشی که انجام می شود. هر یک از سیستم های روشنایی قادر به کنترل چراغ های ورزشی است. DMX یک مزیت کمی سریع برای سرعت دارد. در حالی که DALI به همان اندازه مؤثر است. اگر قرار است از رنگ برای جلوه های نور استفاده شود. DMX بهترین انتخاب را برای این برنامه ارائه می دهد. همچنین دارای افکت های از پیش تعیین شده بیشتری است تا نورها را برای تماشاگران هیجان انگیز کند.

ناگفته نماند که استفاده از سیستم DALI (در مقابل) آسان است و برای کار کردن به آموزش زیادی نیاز ندارد. یک منحنی یادگیری برای سیستم DMX وجود دارد. اما نه بیشتر از میانگین DJ که تجربه می کند. زمین ها و استادیوم های بزرگتر متوجه می شوند که DMX نسبت به DALI قابلیت های بیشتری برای کنترل نور دارد. اما با تنظیم DALI. مکان های کوچکتر راضی کننده و مستقیم هستند.

از آنجایی که اگر این دو را در کنار هم مقایسه کنید کمی شبیه به هم هستند. DMX برای سالن های کوچک و بزرگ بهترین است. وقتی نور و رنگ میدان مهم هستند، گزینه‌های ترکیب سرگرمی و کنترل نور به عنوان یک بسته همه‌جانبه حل می‌شوند.

مواردی که باید هنگام انتخاب سیستم نور DALI یا DMX در نظر بگیرید

زمان تحویل نصب

هر یک از این سیستم ها به یک برقکار نیاز دارد که می داند چگونه این سیستم ها را نصب کند. جایی که سیم کشی می رود باید در محدوده 300 متری کنترل کننده اصلی باشد. این شامل اضافه کردن کنترل فیدر است که به نور LED شما اجازه می دهد به درستی محو شود. اگر سیستم DMX انتخاب شود، رابط سیم‌کشی CAT-5 به اتصالات سیم‌کشی ویژه برای اتصالات کابل نیاز دارد. مدتی طول می کشد تا همه چراغ ها به یکدیگر متصل شوند تا بتوانند به درستی کار کنند.

هر یک از این شرکت‌ها همچنین می‌توانند برای اجزای ضروری که باعث می‌شوند به درستی کار کنند، پشتیبانی فنی ارائه دهند.

نوع چراغ های تغییر رنگ

فقط سیستم DMX اجازه می دهد تا چراغ های LED تغییر رنگ دهند، اما استادیوم شما باید تعیین کند که از کدام نور RGB-LED استفاده کنید. اینها می تواند شامل نورافکن، نورافکن یا ترکیبی از هر دو باشد. خوشبختانه سیستم DMX تا 170 فیکسچر (3 کانال در هر لامپ RGB) دارد که می‌توان آنها را متصل کرد و فضای زیادی برای گسترش به شما می‌دهد. این چراغ ها برای ترکیب سه رنگ طراحی شده اند که هر سایه رنگی را که دوست دارید ایجاد می کند. آنها نمی توانند دمای نور (کلوین) را کنترل کنند زیرا این ویژگی خاص چراغ های ورزشی است که مخصوص خود است.

مقدار سیم کشی درگیر

یک برقکار خوب استادیوم می داند که سیم کشی اغلب دو برابر مقدار مورد نیاز واقعی است. هنگامی که سیم کشی شروع می شود، هر چراغ باید برای اتصال الکتریکی مناسب آزمایش شود. این جایی است که بیشتر زمان تحویل بیش از هر چیز دیگری صرف خواهد شد. از آنجایی که سیستم DALI از دو سیم برای اتصال به هر مکان ثابت استفاده می کند، نصب آن نیز به زمان نیاز دارد.

هزینه اضافه کردن چراغ های بیشتر

روشنایی ورزشی سرمایه گذاری است که با یک برنامه بلندمدت برای بازیابی مبلغی که هزینه شده است دنبال می شود. با روشنایی LED، بازگشت می تواند در مدت طولانی رضایت بخش باشد. اگر تخمین زده شود که روشنایی LED بیش از 20 سال بدون شکست کار کند، هزینه های خروجی را می توان بالا در نظر گرفت. با این حال، طول عمر یک استادیوم ورزشی صرفاً برای ساخت هزینه بیشتری دارد. با 75-85٪ صرفه جویی در بازگشت چراغ های ورزشی LED، در حال حاضر 100٪ مقرون به صرفه است.

سیستم های کنترل روشنایی آنالوگ و دیجیتال – آنچه باید بدانید
سیستم های روشنایی هوشمند در حال تغییر نحوه رفتار چراغ ها هستند. امروزه، لامپ‌ها هوشمند، هوشمند و قابل کنترل هستند تا نورها را با شدت و رنگ دلخواه کاربر بدرخشند. مردم ترجیح می دهند نورهایی را متناسب با وضعیت عاطفی خود تنظیم کنند و محیط اطراف را بهبود بخشند. بنابراین، سیستم های کنترل روشنایی هوشمند در حال حاضر به طور گسترده در راه اندازی روشنایی داخلی و خارجی فضاهای مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می شود.

این سیستم‌های کنترل نور اینترنت اشیا امکان کنترل بی‌سیم چراغ‌ها را از طریق دستگاه‌های بلوتوث فراهم می‌کنند و سهولت استفاده و راحتی را ارائه می‌کنند. آن‌ها همچنین صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به حداکثر می‌رسانند، قوانین ساختمان را برآورده می‌کنند و با ساختمان سبز و برنامه‌های صرفه‌جویی انرژی مطابقت دارند.

انواع سیستم های کنترل روشنایی

دو نوع اصلی از سیستم های کنترل روشنایی، کنترل های روشنایی آنالوگ مانند 0-10 ولت و کنترل های روشنایی دیجیتال مانند DALI هستند. آنها همچنین دارای زیربخش های مختلفی بر اساس کاربرد و عملکرد خود هستند.

سیستم DALI

سیستم های کنترل دیجیتال مبتنی بر DALI محبوب ترین آنها در بین همه هستند. به اختصار Digital Addressable Lighting Interface، یک پروتکل کنترل روشنایی دیجیتال با استاندارد باز است که با تجهیزات تولیدکنندگان مختلف (با استانداردهای بین المللی IEC 60929 و IEC 62386) قابل همکاری است.

این شامل یک کنترلر، یک منبع تغذیه و یک یا چند دستگاه slave با رابط های DALI برای کنترل شدت نور، CCT و رنگ است. سیستم‌های DALI از طریق پیام‌های چندپخشی و پهنای باند، به تک‌تک دستگاه‌ها یا چندین فیکسچر رسیدگی می‌کنند. می‌توان آن را در توپولوژی اتوبوس یا ستاره یا ترکیبی از هر دو مرتب کرد و تقاضاها و هزینه‌های سیم‌کشی متعدد را کاهش داد. همچنین یک سیستم دو جهته است که به کنترلر امکان می دهد تا هر دستگاه را برای عیب یابی نظارت و کنترل کند.

مزایای سیستم‌های DALI
استاندارد IEC را باز کنید و توسط همه کاربران استفاده شود
آدرس دهی دیجیتال
راه اندازی آسان و انعطاف پذیری بیشتر در کنترل
کنترل دو سیمه مستقل از قطبیت
به طور مداوم در حال بهبود و گسترش است

سیستم های DALI به طور کلی 64 فیکسچر را در یک خط DALI برای کنترل در خود جای می دهند و به کاربران اجازه می دهند 16 گروه و 16 صحنه را تنظیم کنند. با این حال، تعداد بیشتری از لامپ ها را نیز می توان با استفاده از این سیستم با کمک پل های اضافی کنترل کرد.

WiSilica دستگاه‌های کم‌نور DALI دو کاناله با کنترل بی‌سیم مانند WCAD1 و WCA2CSD4 به‌ترتیب با ۱ و ۴ برد DALI ارائه می‌دهد.

شکل 1: کنترل های روشنایی DALI
سیستم 0-10 ولت

کنترل روشنایی 0-10 ولت رایج ترین روش مورد استفاده در بین تمام سیستم های کم نور آنالوگ است. کنترل‌کننده‌های این سیستم از طریق سیم‌های جداگانه به هر فیکسچر متصل می‌شوند، جایی که سیگنال ولتاژ DC بین 0 تا 10 ولت متغیر است. هر مقدار ولتاژ مربوط به یک سطح نور یا روشنایی خاص است، به این معنی که 0 ولت مربوط به خاموش شدن، 1 ولت مربوط به نور کم و 10 ولت مربوط به نور روشن است. 0-10 ولت بسیار ساده تر از سایر سیستم های روشنایی است و می توان از آن برای کنترل نورهای جداگانه استفاده کرد.

بر خلاف سیستم های دیجیتال، کاهش نور 0-10 ولت قابل آدرس دهی نیست. همه لامپ های موجود در زنجیره را به طور همزمان و در همان سطوح کم نور یا روشن می کند. 0-10 ولت را می توان در تأسیساتی که نیاز به یک اقدام برای همه دستگاه ها دارند و پیچیدگی های عملیاتی را کاهش می دهد، استفاده کرد.

مزایای سیستم های 0-10 ولت
یک گردش کار ساده برای کاهش نور
روش کاهش نور مقرون به صرفه
عیب یابی آسان
نصب بدون درز

شدت یا CCT چراغ‌ها را تغییر می‌دهد، زیرا سیگنال ولتاژ تنها یک محدوده از سطوح روشنایی را اجازه می‌دهد. معمولاً در روشنایی تجاری و صنعتی با وسایلی که دارای یک درایور LED هستند که برای ورودی کم نور 0-10 ولت DC طراحی شده است استفاده می شود.

WiSilica به ترتیب دستگاه‌های کم‌نور AC و DC دو کاناله 0-10 ولتی با کنترل بی‌سیم مانند WCA2CS و WCD2CS را ارائه می‌کند. علاوه بر این، دستگاه WXD2CPLR ما دارای حسگرهای PIR/LDR است.

شکل 2: کنترل های روشنایی 0-10 ولت

WiSilica سیستم‌های کم‌نور بی‌سیم 0-10 ولت و کم‌نور DALI را ارائه می‌کند تا از آنها به بهترین شکل برای شرکت‌ها در سراسر صنایع استفاده کند.