خانه هوشمند

بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

معرفی بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان

آمیختن علم با زندگی روزمره انسان ها، باعث بالا رفتن سرعت، ایجاد امنیت، بهینه سازی، سادگی در انجام کارها و… شده است. نوین ترین ترکیبات این دو بخش را می توان در هوشمند سازی ها مخصوصا هوشمندسازی ساختمان های مسکونی و محل زندگی افراد دانست.

با توجه به گسترش هوشمندسازی ها، نیاز به افراد ماهر در این زمینه نیز اکنون به شدت حس می شود. تازگی این علم، مزایای استفاده از آن برای افراد و پتانسیل وجود دائمی این حرفه، افراد را ترغیب به یادگیری آن کرده است. لازمه یادگیری این حرفه، شرکت در دوره های مربوط به آن است. اما سوال اینجاست که بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان لازم است چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در ادامه به این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان

بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان

بهترین و کامل ترین دوره هوشمند سازی ساختمان

قطعا برای یادگیری این مهارت، باید دوره های آموزشی حرفه ای را گذارند. اما در بین موسساتی که در حال برگزاری این دوره ها هستند، کدام یک می تواند پاسخ گوی نیاز ما باشد؟ بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ طبیعتا کیفیت دوره، قیمت آن و پشتیبانی های پس از اتمام دوره، برای همگی از اهمیت برخوردار است. هوشمند سازی به قدری گسترده شده که برخی موسسات اقدام به برگزاری دوره رایگان آموزش هوشمند سازی ساختمان نموده اند. در ادامه این مطلب شما را با ویژگی هایی که انتظار می رود یک دوره کامل و جامع هوشمندسازی از خود ارائه دهد، آشنا می کنیم.

دوره هوشمندسازی باید جامع و کامل باشد

مهمترین نکته در طی یک دوره آموزشی آن است که پس از اتمام دوره، در تمامی جنبه های آن حوزه تسلط کافی را داشته باشید و بتوانید فعالیت خود را آغاز کنید. دوره ای که در آن شرکت می کنید، باید سرفصل های مناسبی را انتخاب کرده باشد، به طوری که تمامی جنبه ها را پوشش دهد. علاوه بر آن باید برای هر بخش زمان کافی نیز قرار داده شده باشد تا محتویات هر سرفصل به طور کامل به شرکت کنندگان در دوره منتقل شود و پس از اتمام دوره، افراد بتوانند وارد بازار کار شده و پروژه هایی را به صورت عملی انجام دهند.

جامع بودن دوره هوشمندسازی ساختمان

جامع بودن دوره هوشمندسازی ساختمان

دوره هوشمندسازی ساختمان، باید توسط موسسه های معتبر ارائه شود

پیش از شرکت در هر دوره آموزشی، باید از اعتبار شرکت و موسسه برگزار کننده مطمئن شوید. برخی از موسسه های غیر معتبر، ممکن است با هدف کلاهبرداری اقدام به تبلیغات در جهت برگزاری کلاس ها داشته باشند و هرگز دوره ای ارائه ندهند. یا حتی ممکن است دوره مد نظر ارائه شود، اما از کیفیت لازم برخوردار نباشد و صرفا هزینه بیهوده کرده باشید.

حتما سوابق شرکتی که کلاس ها را برگزار کرده، بررسی کنید. شرکت ها و موسساتی که تجربه کار عملی در زمینه هوشمند سازی ساختمان را دارند، قابل اطمینان تر هستند. زیرا اول اینکه می توانید پروژه های انجام شده را پیگیری کنید و دوم اینکه از دانش عملی متخصصین آن شرکت مطمئن خواهید شد. برخی موسسات هستند که دوره آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان را برگزار می کنند و به این شیوه می توان تا حدی با دانش مدرسین و نیز اعتبار مرکز برای دوره های تخصصی تر آشنا شد.

مدرسین، تخصص کافی داشته باشند.

دانش مدرس، نقش اساسی در یادگیری شرکت کنندگان حاضر در دوره دارد. مدرس هر دوره ای، باید سه ویژگی اساسی داشته باشد:

نخستین ویژگی یک مدرس خوب، دانش است. مدرس دوره باید به تمامی بخش ها و سرفصل ها تسلط کافی داشته باشد تا بتواند آن را آموزش بدهد.

دومین ویژگی مدرس خوب، فن بیان است. بسیاری از افراد هستند که دانش لازم را دارند، اما امکان انتقال آن به افراد را ندارند. آموزش حرفه ای تخصصی است که نیازمند کلام و فن بیان خوب و مناسب است

سومین ویژگی نیز تجربه است. مدرسی که یک دوره فنی مانند هوشمندسازی ساختمان را تدریس می کند، باید پیش از این تجربه کار عملی در  این حوزه را نیز داشته باشد. دانش تئوری در رشته های فنی به تنهایی کافی نیست و نمی تواند افراد را برای ورود به بازار کار آماده کند.

مدرسین حرفه ای در دوره های هوشمند سازی ساختمان

مدرسین حرفه ای در دوره های هوشمند سازی ساختمان

آموزش تئوری و عملی به صورت همزمان انجام شود

دوره های آموزش هوشمند سازی ساختمان، باید امکان آموزش عملی را نیز در کنار یادگیری تئوری فراهم کنند. دیدن، لمس کردن و کار علمی با تجهیزات هوشمند سازی، بسیار موثر تر از آموزش های صرفا تئوری خواهد بود. کار با بعضی از اجزا، تنها با انجام دادن آن به صورت واقعی در ذهن تثبیت می شود.

هزینه دوره هوشمندسازی، معقول و به صرفه باشد

بدون شک یکی از مهمترین فاکتور هایی که باعث انتخاب یک دوره خواهد بود، قیمت آن است. قیمت دوره هوشمند سازی ساختمان باید به گونه ای باشد که افراد به کامل بودن آن شک نداشته باشند و از طرفی، امکان پرداخت آن هزینه در تمامی اقشار وجود داشته باشد. به طور کلی می توان گفت هزینه پایین ملاک خوبی برای یک دوره مناسب نیست. بلکه باید قیمت با محتوای دوره و کیفیت آموزش ها متناسب باشد.

هزینه دوره هوشمندسازی ساختمان

هزینه دوره هوشمندسازی ساختمان

مدرک معتبر در پایان دوره ارائه شود

معمولا در تمامی دوره ها مدرکی به شرکت کنندگان در دوره پس از گذراندن آزمون نهایی اعطا می شود. این مدرک، دال بر گذراندن با موفقیت دوره است. اما ممکن است از اعتبار لازم برای استفاده از آن، برخوردار نباشد. حتما دقت کنید مدرکی که به شما اعطا می شود، معتبر باشد. بین المللی بودن مدرک نیز امکان استفاده از آن را در همه نقاط فراهم خواهد کرد که می توان آن را به عنوان مزیت یک دوره آموزشی بیان کرد.

راهنمایی در جهت ورود به بازار کار

در سرفصل های دوره، ببینید که آیا شرکت کنندگان را در جهت دریافت پروژه و ورود به بازار کار راهنمایی می کنند؟ اگر در سرفصل ها بخشی در رابطه با این موضوع پیدا نکردید، می توانید از پشتیبان و مدرس های دوره پیگیری کنید.

پشتیبانی مناسب داشته باشد

از جمله ویژگی های یک دوره آموزشی خوب، پشتیبانی مداوم و پیگیر است تا در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام، بتوانند شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

پشتیبانی دوره های هوشمندسازی ساختمان

پشتیبانی دوره های هوشمندسازی ساختمان

موسسه، سابقه برگزاری دوره آموزشی داشته باشد

پیش از این، در رابطه با اعتبار شرکت ارائه دهنده دوره صحبت کردیم. اما نکته دیگری که در رابطه با موسسه برگزار کننده باید در نظر بگیرید، سابقه موسسه در برگزاری کلاس ها است. این سابقه می تواند تجربه خوبی در جهت بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده باشد. شرکت کارن، با تجربه هوشمند سازی در بخش های مختلف و برگزاری کلاس های متعدد، اطمینان لازم در رابطه با این ویژگی و البته ویژگی هایی که در بخش های قبل ذکر شد خواهد داد.

کلام آخر

اولین گام برای افراد علاقمند به حوزه های هوشمند سازی ساختمان، یادگیری آن است. از این رو، انتخاب دوره مناسب و شرکت در این دوره ها، می تواند مسیر یادگیری را هموارتر کند.  اما برای انتخاب دوره ی مناسب، باید نکاتی را در نظر بگیرید. توجه به نکاتی که در بخش های قبل به آن اشاره شد، می تواند باعث انتخاب دوره ای مناسب، کامل، جامع و به صرفه شود که پس از شرکت در آن، می توانید پروژه های عملی را انجام داده و از آن کسب درآمد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *